Mobil

WhatsApp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor

Bazı durumlarda akıllı telefonlar internete bağlı olmasına rağmen, uygulamalardan bildirim gelmeyebilir. Ancak uygulamaya girdiğimiz takdirde bildirimler görünecektir. Bu durum günlük iletişimimizin önemli bir parçası olan WhatsApp uygulamasında da yaşanabiliyor. Dolayısıyla kullanıcılar WhatsApp’ı açmadan mesaj gelmiyor şikayetinde bulunabiliyorlar. WhatsApp’a girmeden mesaj gelmemesine sebep olan bu sorunun ortaya çıkmasının birkaç sebebi bulunuyor. Şimdi sizlere bu sebeplerden bahsederek bu sorunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

WhatsApp Uygulama Ayarları (Android)

WhatsApp uygulama ayarlarınız, siz WhatsApp’ı açmadan mesaj gelmemesine neden olabilirler. Dolayısıyla böyle bir sorun yaşamamak için uygulama ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Bunun için:

WhatsApp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor

 • Öncelikle telefonunuzun genel menüsünde yer alan “Ayarlar” bölümüne girin.
 • Daha sonra “Ayarlar” menüsünde yer alan “Uygulamalar ve Bildirimler” seçeneğine dokunun (Bazı Android telefonlarda bu bölüm sadece uygulamalar isminde olabilir).

WhatsApp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor

 • Bu adımda, karşınıza çıkan uygulamalar arasında “WhatsApp”ı seçin.
 • Açılan menüde “Veri Kullanımı” seçeneğine dokunun.

WhatsApp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor

 • Son olarak veri kullanım ayarlarınızı “Arka Plan Veriler” ve “Sınırsız Veri Kullanımı” açık olacak şekilde ayarlayın.

Eğer sorununuz uygulama ayarlarınızdan kaynaklanıyorsa bahsettiğimiz bu yöntemle çözülecek ve WhatsApp’ı açmadan mesaj gelmiyor şikayetiniz son bulacaktır. Ancak probleminiz hala çözülmediyse yazımızın devamına göz atmanızı öneriyoruz.

“WhatsApp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor” Sorununun Diğer Sebepleri

Telefonunuza yüklediğiniz bazı uygulamalar WhatsApp’ı açmadan mesaj gelmiyor sorununa yol açabilirler. Bu uygulamalar, telefonunuzda veri kullanım sınırlandırmaları yapan, pil kullanımını azaltan veya virüs taraması yapan uygulamalar olabilir. Eğer bu gibi işlemler için yüklediğiniz uygulamalar varsa bunları telefonunuzdan kaldırmanız da sorunu çözecektir.

Bunun dışında WhatsApp Web kullanımı da bu soruna sebep olabilmektedir. Eğer daha önce bilgisayar üzerinden WhatsApp kullandıysanız veya şu anda kullanıyorsanız, sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

 • İlk olarak WhatsApp’ı açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Üç Nokta” simgesine dokunarak açılan menüdeki “WhatsApp Web” seçeneğine girin.
 • Daha sonra açılan pencerede yer alan “Tüm Cihazlardan Çık” seçeneğine girin ve karşınıza çıkan “Tüm Cihazlardan Çıkmak İstediğinize Emin Misiniz?” sorusunda “Çıkış” seçeneğine dokunun.

Bu sayede “WhatsApp’ı açmadan mesaj gelmiyor” problemi çözülecektir.

iOS işletim sistemine sahip iPhone’larda “WhatsApp’ı açmadan mesaj gelmiyor” sorununa çok fazla rastlanmamaktadır. Ancak nadiren de olsa bu sorun ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumda yapılması gerekenler:

 • İlk başta, WhatsApp’ı açın.
 • Sonrasında ekranın sağ alt köşesinde yer alan “Ayarlar” bölümüne dokunun.
 • Açılan penceredeki “Bildirimler” seçeneğine girin.
 • Son olarak “Bildirim Ayarlarını Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sorun ortadan kalkacaktır. Ancak bu işlem daha önce bildirim ayarı yaptığınız (örneğin bildirimlerini sessize aldığınız) kişi ve grupların bildirim ayarlarını sıfırlayacaktır. Dolayısıyla işlemden sonra eski ayarlarınızı tekrar yapmanız gerekmektedir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu