Mobil

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

Günümüzde SMS göndermek neredeyse tarihe karıştı. Artık çoğu insan SMS yerine hem yazılı hem görsel hem de sesli olarak anlık iletişim kurabileceği uygulamaları tercih ediyor. Şüphe yok ki bu gibi uygulamalar arasında en yaygın kullanılanı da WhatsApp uygulaması. Dolayısıyla iletişimimizin önemli bir parçası haline gelen bu uygulamayla ilgili birçok gelişme de bizi doğrudan etkiliyor.

Bizler de bu makalemizde, sizlere kolaylık sağlayabileceğini düşündüğümüz için WhatsApp yazı boyutunu değiştirme konusunu kaleme almaya karar verdik. Böylece WhatsApp için ideal yazı boyutunu belirleyebilir ve WhatsApp kullanımınızı daha rahat hale getirebilirsiniz.

Android’de WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

Android işletim sistemine sahip telefonlarda WhatsApp yazı boyutunu değiştirmek için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir:

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

  • İlk olarak WhatsApp’ı açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan “3 Nokta” simgesine dokunarak, açılan menüdeki “Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Daha sonra, açılan “Ayarlar” menüsündeki “Sohbetler” seçeneğine dokunun.

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

  • Bu adımda, karşınıza çıkan “Sohbetler” menüsünde yer alan “Yazı Tipi Boyutu” seçeneğine dokunun ve karşınıza çıkan küçük pencereden küçük, orta ya da büyük seçeneklerinden istediğinizi seçin.

iOS’ta Yazı Boyutunu Değiştirme

iOS işletim sistemine sahip iPhone’larda direkt olarak WhatsApp yazı boyutunu değiştirebilmek mümkün değil. Ancak telefondaki yazı boyutu değiştirildiğinde WhatsApp yazı boyutu da otomatik olarak değişiyor. Bu işlem için:

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

  • Öncelikle telefonunuzun genel menüsünde yer alan “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
  • Daha sonra “Ayarlar” menüsündeki “Genel” seçeneğine girin.

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

  • “Genel” seçeneği içerisinden “Erişilebilirlik”, hemen ardından “Büyük Metin” seçeneğine dokunun.
  • Son olarak “Büyük Metin” ekranının alt kısmında bulunan cetvelden istediğiniz yazı boyutunu tercih edebilirsiniz.

İki mobil işletim sistemi için de WhatsApp yazı boyutunu değiştirme işlemini sizlere aktardık. Yukarıdaki adımları takip ederek, kendinize en ideal yazı boyutunu test ederek bulabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu