Mobil

WhatsApp Web Telefon Bağlı Değil Hatası

WhatsApp web, özellikle bilgisayardan dosya göndermek isteyen kullanıcıların ilk başvurdukları servis olarak karşımıza çıkıyor. Telefonunuzdan kısa bir eşleştirme işlemi gerçekleştirerek, WhatsApp Web servisini kullanabiliyorsunuz. Fakat zaman zaman bu serviste sorunlar yaşanmıyor değil. Kullanıcıların en sık karşılaştıkları sorun ise WhatsApp Web telefon bağlı değil hatası.

Telefon ile web servisi arasında bir bağlantı kopukluğuna neden olan hata, WhatsApp Web servisini kullanmanızın da önüne geçiyor. Böyle bir hata ile karşılaştığınız zaman yapılması gereken işlemlere daha yakından bakalım.

WhatsApp Web Telefon Bağlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Sorunun çözümü noktasında neden sonuç olarak ilerlemek gerekiyor. Bu sorun genel olarak 3 nedenden kaynaklı olabiliyor.

1.Neden: Telefon Kilit Ekranına Geçtiğinde İnternet Bağlantısının Kesilmesi

Telefonunuz kilitlendiği zaman otomatikman Wi-Fi bağlantısı kesiliyor olabilir. Arkaplanda Wi-Fi bağlantısı çalışmaya devam etmiyorsa, bu sorunu yaşayabilirsiniz.

1.Çözüm: Gelişmiş Wi-Fi Ayarlarını Düzenleme

  • Yapmanız gereken telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne girmek olacak.
  • Buradan “Gelişmiş Wi-Fi” seçeneğini seçin ve “Uyku Modunda Wi-Fi yi Açık Tut” seçeneğini “Evet” konumuna getirin.

2.Neden: Bilgisayarın İnternet Bağlantısında Sorun

Bilgisayarınızın bağlantısında sorun varsa, WhatsApp Web telefon bağlı değil uyarısı ile karşı karşıya kalırsınız ve mesajları ya da diğer herhangi bir gönderiyi web sürümü üzerinde görüntüleyemezsiniz.

2.Çözüm: İnternet Bağlantısını Kontrol Etme

Bilgisayarınızda internet bağlantınızı kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Başka bir web sitesine giriş yapabiliyor olup olmadığınızı kontrol edin. Eğer internet erişiminde bir sıkıntı varsa, bu durumda modeminizi kapatıp açmayı deneyin.

3.Neden: Bağlantı Zaman Aşımı Sorunu

Çok sık olmasa da bağlantı zaman aşımı sorunları da bu duruma neden oluyor olabilir. Böyle bir durumda yeniden bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

3.Çözüm: Yeniden Bağlantı Kurun

  • Akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin.
  • Sağ üst kısımda üst üste 3 noktaya tıklayın ve “WhatsApp Web” seçeneğine dokunun.
  • “Tüm Cihazlardan Çık” sekmesine basarak bağlantıyı kesin. Ardından WhatsApp Web üzerindeki barkodu bir kez daha okutarak yeniden bağlantı kurun.

WhatsApp Web telefon bağlı değil hatası bu çözümlerle sonuca ulaşacaktır. Eğer bu sorun devam ederse, sorun WhatsApp kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda beklemeniz gerekiyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu