Mobil

WhatsApp Süreli Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’taki süreli mesaj özelliğiyle artık birçok mesajın belirli bir süre geçtikten sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik bu özelliği kişilere ve gruplara özel olarak kullanabilirsiniz. Elbette bu durum WhatsApp gruplarında binlerce mesaj birikmesini ve WhatsApp’ta gerekli gereksiz tüm sohbetlerin kaydedilmesini engelleyecektir. Ancak işlem adımlarına geçmeden önce bazı bilgileri sizlerle paylaşalım:

WhatsApp süreli mesaj gönderme özelliği yalnızca gönderdiğiniz mesajların silinmesini sağlar. Dolayısıyla size gelen mesajların otomatik silinmesi için bu özelliği kullanamazsınız. Ayrıca bu özelliği açtıktan sonra mesaj gönderdiğinizde karşıdaki kişi mesajınızı okumasa dahi mesaj 7 gün sonra otomatik olarak silinir. Yani mesajınızın silinebilmesi için karşıdaki kişinin bu mesajı okuyup okumadığı önemli değildir.

Süreli mesaj gönderme özelliği yalnızca gönderdiğiniz metinlerin silinmesini sağlar. Dolayısıyla gönderdiğiniz resim, video, ses kaydı vb. içerikler gönderdiğiniz kişinin cihazında otomatik olarak galeriye kaydedildiği için bunların silinmesi mümkün değildir. Gerekli bilgilendirmeyi sağladığımıza göre işlem adımlarına geçebiliriz.

WhatsApp süreli mesaj gönderme özelliğini aktif hale getirmek için:

  • İlk olarak, WhatsApp’a girin ve süreli mesaj gönderme özelliğini kullanmak istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın.

WhatsApp Sohbet Penceresi

  • Daha sonra, sohbet penceresinde, ekranın sol üst tarafında yer alan kişinin adına dokunun.

WhatsApp Kişi Profili

  • Şimdiyse, açılan penceredeki “Süreli Mesajlar” seçeneğiyle devam edin.

WhatsApp Süreli Mesaj Ekranı

  • Süreli Mesajlar” seçeneğine dokunduktan sonra karşınıza çıkan penceredeki “Devam” seçeneğine dokunun.

WhatsApp Süreli Mesaj Seçenekleri

  • Son olarak, açılan penceredeki “Açık” seçeneğini işaretleyin.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda, seçtiğiniz kişi için WhatsApp süreli mesaj gönderme özelliğini aktif hale getirmiş olursunuz ve gönderdiğiniz mesajlar 7 gün sonra otomatik olarak silinirler.

WhatsApp Süreli Mesaj İşareti Aktif

Eğer işlemi düzgün bir şekilde gerçekleştirdiyseniz süreli mesaj gönderme özelliğini aktif ettiğiniz kişinin konuşma penceresinde, profil resminin yanında yukarıda yer alan görseldeki gibi saat simgesi belirecektir.

Makalemizi bitirmeden önce, özelliği kapatmak için sizlere belirtmiş olduğumuz işlem aşamalarını son işlem adımına kadar takip etmeniz gerektiğini son adımdaysa “Kapalı” seçeneğini işaretlemeniz gerektiğini belirtelim.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu