Mobil

WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma [iOS – Android]

WhatsApp’ın son zamanlarda popülerliğini az da olsa yitirmesiyle birlikte kullanıcılar doğrudan alternatif anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram’a geçiş yaptı. Bu uygulama da elde ettiği büyük kitle sayesinde kendini geliştirme konusunda daha önemli ve etkileyici adımlar atmaya başladı.

Telegram’ın kısa süre önce kullanıcılarla buluşturduğu sohbet yedeğini taşıma özelliğiyle her şey daha kolay olmaya başladı. Biz de ilgili içeriğimizde tüm kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak “WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma” konusuna değinerek içeriğimizde sohbet yedeğini taşıma işleminin nasıl gerçekleştirileceğinden bahsedeceğiz.

1- WhatsApp Sohbet Yedeğini Telegram’a Kopyalama [iOS]

WhatsApp uygulaması aktif olarak telefonunuzda kurulu ancak uygulama değişikliği yaparak Telegram’a geçmek istiyorsanız “WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma” konusunda aşağıdaki adımları eksiksiz olarak takip etmeniz gerekmektedir.

 • WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan başlatın.
 • Telegram’a taşımak istediğiniz sohbeti açın.
 • Sohbet başlığına tıklayın.
 • Ekranı aşağıya doğru kaydırın ve “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğine dokunun.
  Sohbeti Dışa Aktar
 • Açılan uygulama menüsünden “Telegram” uygulamasını seçin.
  Telegram
 • Yeni Bir Gruba Aktar” butonuna tıklayın.
  Yeni Bir Gruba Aktar
 • Oluştur ve İçe Aktar” seçeneğine dokunarak sohbet aktarım işlemini tamamlayın.
  Oluştur ve İçe Aktar

iOS işletim sistemli cihazlarda sohbet aktarma adımları bunlarla sınırlıdır. Telegram’a aktarmak istediğiniz sohbet için son onayı verdiyseniz aktarım işlemi başlatılacak ve sohbet büyüklüğüne göre belirli bir süre içerisinde tamamlanacaktır.

2- WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma [Android]

WhatsApp uygulamasını Android cihazlarda kullanmaya devam eden kullanıcılar iOS işletim sistemli cihazlarla benzer adımları gerçekleştirmelidir. Bu bağlamda ilgili adımlar hakkında bilgileri başlığımızın devamından alabilirsiniz.

 • WhatsApp uygulamasını açın ve taşınacak olan sohbete giriş yapın.
 • Sohbet başlığının sonunda yer alan “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
 • Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğine dokunun.
  Sohbeti Dışa Aktar
 • Uygulama seçme sayfasından “Telegram” uygulamasını seçin.
  Telegram
 • Yeni Bir Gruba Aktar” butonuna tıklayın ve sohbet taşıma adımlarını tamamlayın.

WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma” işlemini Android telefonlarda uygulamak istiyorsanız burada belirtilen adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Bu adımlar anlatıldığı gibi takip edildiğinde işlem başarılı olacaktır.

NOT: Her iki cihazda da Telegram’a sohbet aktarma işlemini gerçekleştirirken sizlere bir soru sorulacak. Bu soruda sohbetlerinizin içerisinde yer alan medyaları taşımak isteyip istemediğiniz belirlenecektir. “Medyalı” seçeneğine tıkladığınızda WhatsApp sohbetinizde yer alan medyalarınızın tamamı aktarılacak, “Medyasız” seçeneğine tıkladığınızda ise sohbet içerisinde yer alan hiçbir medya Telegram sohbetine aktarılmayacaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu