Mobil

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir. WhatsApp mesajlaşmaya, sesli ve görüntülü aramaya olanak sağladığı gibi video ve resim gönderimine de izin vermektedir. WhatsApp yapılan işlemleri belli aralıklarla yedeklemekte olup, gelen ve giden resimlerde bu şekilde yedeklenmektedir. Siz sohbet sırasında gelen ve gönderdiğiniz resimleri silseniz bile daha sonra ulaşabilirsiniz. Öncelikle WhatsApp silinen resimleri getirme yöntemlerimize en basit olandan başlayalım.

WhatsApp Klasöründeki Resimlere Ulaşma

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp önbellek yedeklemelerini telefonunuzdaki klasörüne yapmaktadır. Siz WhatsApp uygulamasından fotoğrafları silseniz bile bu klasöre bakarak bulabilirsiniz. Buraya ulaşmak için telefonunuzda şu adımları takip etmelisiniz. Dosyalar > WhatsApp > Media > WhatsApp Images. Bu adımlar telefon modeline ve işletim sistemine göre değişse de genel olarak bu şekildedir.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta dosya yöneticisindeki WhatsApp klasörünün silinmemiş olmasıdır. Bu klasör siz uygulamayı kaldırsanız bile silinmez. Elle silme işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu klasörü daha önceden sildiyseniz istediğiniz resimleri bulamazsınız. Bu konuda sorun yaşamanız halinde bize yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Şimdi bir diğer yönteme geçelim.

Clean Master ile WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp silinen resimleri getirme konumuzda ikinci yöntemimiz Clean Master uygulamasını kullanarak kurtarma yapmaktır. Öncelikle Clean Master uygulamasını açıyoruz. Ardından gereksiz dosya seçeneğini tıklayarak tarama yaptırıyoruz. Tüm İşlemlerin sonunda gelişmiş seçeneğine dokunun.

Bu işlemden sonra tüm medya resimlerine ulaşabilirsiniz. Yalnız resimlerin kalitesi biraz düşük olabilmektedir. Ayrıca Clean Master tüm resimlerinizi geri getiremeyebilir. Bu nedenle aradığınız resmi geri getirilenler arasında bulamazsanız birazdan anlatacağımız 3. yöntemi deneyebilirsiniz.

Program Kullanarak WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp silinen resimleri geri getirme konusunda 3. yöntemimize geldik. Daha önce anlattığımız işlemler daha basitti. Bu işlemde ise kurtarma programı kullanacağız. Gözünüzün korkmasına gerek yok herkesin yapabileceği basit bir şekilde anlatacağız.

Öncelikle telefonunuzu bilgisayara bağlamak için ara kabloya ihtiyacımız olacak. Kurtarma programı hem Android mobil cihazlar hem de iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda uygulanabilmektedir. Cihazınıza uygun olanını seçip indirmelisiniz. Aşağıda verdiğimiz linkler üzerinden programı indirebilirsiniz.

Android telefonlar için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

iPhone telefonlar için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra ek bir aygıt yüklemesi yapabilmesi için kurulumunu yapmamız gerekiyor. Kurulum ekranı geldiğinde yükle diyoruz ve devam ediyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra masaüstünde programın kısa yolu oluşacaktır.

Kısa yola tıklayın ve yazılımı çalıştırın. Yazılım arayüzü açıldıktan sonra sıra telefonumuzu bilgisayara bağlamaya geliyor. USB kablosu ile telefonu bağladığınızda program telefonunuzu algılayacak ve modelini gösterecektir.

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

Program telefonunuzu tanıdıktan sonra tarama yapabilmesi için ‘’Start’’ seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemden sonra tarama başlayacaktır. Bu tarama işleminin süresi telefonun dolu hafıza oranına göre değişim göstermekte olup, bu süre boyunca telefon bağlı şekilde beklenilmelidir.

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

Program tüm bilgilerinizi bulacağından istediğiniz bilgiye kendiniz gitmek zorundasınız. Bunun için de programdaki ‘’Gallery’’ seçeneğine tıklayarak resimlerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Bu bölümde tüm resimleri seçerek ‘’Recovery’’ butonuna tıklıyoruz.

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

Bu işlemden sonra kurtarılan dosyaların nereye kaydedileceğini belirlemenizi isteyen bir ekran açılacak olup, bu ekrandan istediğiniz klasörü seçtiğinizde kurtarma işlemi başlayacaktır. Program işlemini tamamladığında tüm resimleriniz kurtarılacak olup, istediğiniz resmi aralarından bulabilirsiniz.

WhatsApp silinen resimleri geri getirme konumuzda WhatsApp klasöründeki resimlere ulaşmayı, Clean Master ile resimleri geri getirmeyi ve program sayesinde WhatsApp resimlerini kurtarmayı öğrendik. Tüm bu denemelere rağmen sonuç alamadıysanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. WhatsApp ve daha birçok konuda sizlere yardımcı olmaya devam edeceğiz. Sitemizi takip etmeye devam edin.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

24 Yorum

 1. Mehmet Bey merhaba, whatsapptan gönderen kişi gönderdiği fotoğrafı sildi, telefonum ıphone . Whatsapptan gelen fotoğrafları kaydetmiyordum. Sildiği fotoğrafı tekrar nasıl yükleyebilirim ?

  1. Merhaba, dosya telefonunuza kaydedilmediyse maalesef tekrar kurtaramazsınız.

 2. Merhaba, Whatsapp’da 4 yıl önceki yazışmalarım duruyor fakat fotoğraflar düz beyaz görünüyor. Mahkeme için o fotoğrafların görünmesine ihtiyacım var. Çözülebilir mi?

 3. Merhaba yedeklenmeyen Whatsapp fotoğraflarını geri getirmek mümkün mü giriyorum örneğin geçmiş mesajlardaki whatsapp medya fotoğraflarına bulanık olarak görünüyor ama daha önce watsap sil geri yükle yaptığım için erişemiyorum yedekleme de yapmamışım kurtarmak mümkün mü acaba

 4. Mehmet bey WhatsApp ilgili bir olay vardı çözebilirseniz karşılığı olacaktır, detaylı bilgiler için mail atınız: *********@gmail.com

 5. Merhaba mehmet bey, whatsapp “herkesten sil’ özelliği kullanılarak karşı tarafın sildiği mesajları nasıl okuyabiliriz. Telefonum android, bildirim günlüğü gibi uygulamalar yükledim. Ancak uygulama yüklenmeden önceki mesajları getirmiyor. Geriye dönük herkesten silinmiş mesajları okuyabilir miyim. Yardımcı olabilir misiniz, teşekkür ederim.

  1. Merhaba, maalesef böyle bir işlem yapmanız mümkün değildir.

 6. Merhabalar ben Telefonumdaki dosyalardan whatsapp images dosyasını yanlışlıkla sildim resimleri nasıl geri getirebilirim?

  1. Merhaba, yazımız içerisindeki programlar ile veri kurtarma işlemi gerçekleştirebilir, ilgili veriye ulaşmayı deneyebilirsiniz. “Android Veri Kurtarma” adına web sitemizde birçok içerik bulunmaktadır. Bu içeriklere üst kısımda yer alan arama bölümünü kullanarak ulaşabilirsiniz.

   1. Merhaba 2020 14 şubatta ki whatsap mesajlarıma resimlerime nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Sizinle nasıl iletişime geçebilirim…

 7. Merhaba, telefonum arızalandığı için tamirciye götürdüm ve tamirci söylemeden yazılım atmış telefona. Fotoğraflarımı, wp sohbet ve fotoğraflarını geri getirme şansım var mı? Yedekleme yoktu. Manevi değeri olan fotoğraflar vardı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  1. Merhaba, yaşadığınız olaydan dolayı üzgünüz… Maalesef bu tarz olaylar yaşanabilmektedir. Size yardımcı olmaya çalışalım. Telefonunuzun markasına uygun olan recovery programını indirip, gerekli kurumları sağlar mısınız? (Program Kullanarak WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme) başlığında yer almaktadır.

 8. Telefonum General Mobile GM8 WhatsApp klasörü yanlışlıkla silindi geri getirebilme şansı var mı?

 9. Telefonum Sony z5 Xperia ya gelen whatsapp sohbet eşliğindeki fotoğrafları sildim medyayı telefonumdan sil işaretli imiş elim değdi ve silindi ne yapmam gerek geri getirme şansım var mı acaba fotoğrafları ya?

  1. Merhaba, Eğer Medyalar Cihazınıza Otomatik Olarak Kaydedilmiyorsa Ve İçerik Mesajı Silinmişse, Maalesef Geri Getirme İşlemi Yapamazsınız. Fakat Tam Tersi Gönderilen Medyalar Kaydediliyorsa, Yukarıdaki Yazımızda Anlattığımız İşlemlerle Geri Getirebilirsiniz.

 10. Merhabalar WhatsApp dan gönderilen fotoğrafları elle silme yaptım ve yedeklemesi yapılmadı karşı taraftan gönderende sildiği için fotoğraflar yüklenmiyor ama WhatsApp konuşma geçmişini silmedim bu şekilde geri yükleme yapılabilir mi?

  1. Merhaba, Fotoğraflar Cihazınıza Kaydedilmişse Eğer Kurtarma Şansınız Bulunuyor. Yukarıdaki İçeriğimizde Yer Alan Veri Kurtarma Programı İle Silinen İçeriğinizi Kurtarmayı Deneyebilirsiniz.

 11. Merhaba whatsap ta karşı tarafın gönderdiği fotoğrafı whatsap klasöründen de silmişim. Geri getirmek mümkün mü? Nasıl getirebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, Veri Kurtarma Programı İle Mümkün Olabilmektedir. Fakat Yüzde Yüz İstediğiniz Veriyi Kurtarılacağı Anlamına Gelmemektedir. Bu Konuda Gerekli İşlemleri Yazımız İçerisindeki ”Program Kullanarak WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme” Başlığında Yer Verdik.

 12. Fotoğrafları geri getirmeye çalışırken telefonda var olan fotoğraflarımın da çözünürlüğü bozuldu. Hiçbir fotoğrafım net değil. Nasıl düzeltebilirim, yardımcı olabilir misiniz.

 13. Merhaba öncelikle yazı için teşekkürler. Ben sorunumu ne denediysem çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. Arkadaşımın bana yolladığı resimler onun beni engellemesi ile birlikte kendiliğinden gitti onları geri getirmemizin yolu yok mudur?

  1. Merhaba, Resimler Cihazınıza Kaydedildiyse Eğer Yukarıdaki Yöntemler İle Ulaşmanız Mümkün Olabilir.

   1. Merhaba Mehmet Bey. Size bir sorum olacak. Cevaplarsanız çok sevinirim. WhatsApp arkadaşlarımızın daha önce paylaşmış olduğu durumları bulabilir miyiz? Örneğin WhatsApp’ta arkadaşımız 2 ay önce durum paylaştı ama kaydetmedik. Bu durumu yani resmi bulabilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu