Anasayfa » Mobil » WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan uygulamaların başında gelmektedir. WhatsApp mesajlaşmaya, sesli ve görüntülü aramaya olanak sağladığı gibi video ve resim gönderimine de izin vermektedir. WhatsApp yapılan işlemleri belli aralıklarla yedeklemekte olup, gelen ve giden resimlerde bu şekilde yedeklenmektedir. Siz sohbet sırasında gelen ve gönderdiğiniz resimleri silseniz bile daha sonra ulaşabilirsiniz. Öncelikle WhatsApp silinen resimleri getirme yöntemlerimize en basit olandan başlayalım.

WhatsApp Klasöründeki Resimlere Ulaşma

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp önbellek yedeklemelerini telefonunuzdaki klasörüne yapmaktadır. Siz WhatsApp uygulamasından fotoğrafları silseniz bile bu klasöre bakarak bulabilirsiniz. Buraya ulaşmak için telefonunuzda şu adımları takip etmelisiniz. Dosyalar > WhatsApp > Media > WhatsApp Images. Bu adımlar telefon modeline ve işletim sistemine göre değişse de genel olarak bu şekildedir.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta dosya yöneticisindeki WhatsApp klasörünün silinmemiş olmasıdır. Bu klasör siz uygulamayı kaldırsanız bile silinmez. Elle silme işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu klasörü daha önceden sildiyseniz istediğiniz resimleri bulamazsınız. Bu konuda sorun yaşamanız halinde bize yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Şimdi bir diğer yönteme geçelim.

Clean Master ile WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp silinen resimleri getirme konumuzda ikinci yöntemimiz Clean Master uygulamasını kullanarak kurtarma yapmaktır. Öncelikle Clean Master uygulamasını açıyoruz. Ardından gereksiz dosya seçeneğini tıklayarak tarama yaptırıyoruz. Tüm İşlemlerin sonunda gelişmiş seçeneğine dokunun.

Bu işlemden sonra tüm medya resimlerine ulaşabilirsiniz. Yalnız resimlerin kalitesi biraz düşük olabilmektedir. Ayrıca Clean Master tüm resimlerinizi geri getiremeyebilir. Bu nedenle aradığınız resmi geri getirilenler arasında bulamazsanız birazdan anlatacağımız 3. yöntemi deneyebilirsiniz.

Program Kullanarak WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp silinen resimleri geri getirme konusunda 3. yöntemimize geldik. Daha önce anlattığımız işlemler daha basitti. Bu işlemde ise kurtarma programı kullanacağız. Gözünüzün korkmasına gerek yok herkesin yapabileceği basit bir şekilde anlatacağız.

Öncelikle telefonunuzu bilgisayara bağlamak için ara kabloya ihtiyacımız olacak. Kurtarma programı hem Android mobil cihazlar hem de iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda uygulanabilmektedir. Cihazınıza uygun olanını seçip indirmelisiniz. Aşağıda verdiğimiz linkler üzerinden programı indirebilirsiniz.

Android telefonlar için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

iPhone telefonlar için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra ek bir aygıt yüklemesi yapabilmesi için kurulumunu yapmamız gerekiyor. Kurulum ekranı geldiğinde yükle diyoruz ve devam ediyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra masaüstünde programın kısa yolu oluşacaktır.

Kısa yola tıklayın ve yazılımı çalıştırın. Yazılım arayüzü açıldıktan sonra sıra telefonumuzu bilgisayara bağlamaya geliyor. USB kablosu ile telefonu bağladığınızda program telefonunuzu algılayacak ve modelini gösterecektir.

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

Program telefonunuzu tanıdıktan sonra tarama yapabilmesi için ‘’Start’’ seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemden sonra tarama başlayacaktır. Bu tarama işleminin süresi telefonun dolu hafıza oranına göre değişim göstermekte olup, bu süre boyunca telefon bağlı şekilde beklenilmelidir.

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

Program tüm bilgilerinizi bulacağından istediğiniz bilgiye kendiniz gitmek zorundasınız. Bunun için de programdaki ‘’Gallery’’ seçeneğine tıklayarak resimlerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Bu bölümde tüm resimleri seçerek ‘’Recovery’’ butonuna tıklıyoruz.

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

Bu işlemden sonra kurtarılan dosyaların nereye kaydedileceğini belirlemenizi isteyen bir ekran açılacak olup, bu ekrandan istediğiniz klasörü seçtiğinizde kurtarma işlemi başlayacaktır. Program işlemini tamamladığında tüm resimleriniz kurtarılacak olup, istediğiniz resmi aralarından bulabilirsiniz.

WhatsApp silinen resimleri geri getirme konumuzda WhatsApp klasöründeki resimlere ulaşmayı, Clean Master ile resimleri geri getirmeyi ve program sayesinde WhatsApp resimlerini kurtarmayı öğrendik. Tüm bu denemelere rağmen sonuç alamadıysanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. WhatsApp ve daha birçok konuda sizlere yardımcı olmaya devam edeceğiz. Sitemizi takip etmeye devam edin.

Yazar Mehmet Karaman

Yazar Görsel: Mehmet Karaman
Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

13 yorum

 1. Yazar Görsel: Emre

  Merhaba, telefonum arızalandığı için tamirciye götürdüm ve tamirci söylemeden yazılım atmış telefona. Fotoğraflarımı, wp sohbet ve fotoğraflarını geri getirme şansım var mı? Yedekleme yoktu. Manevi değeri olan fotoğraflar vardı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  • Yazar Görsel: Mehmet Karaman

   Merhaba, yaşadığınız olaydan dolayı üzgünüz… Maalesef bu tarz olaylar yaşanabilmektedir. Size yardımcı olmaya çalışalım. Telefonunuzun markasına uygun olan recovery programını indirip, gerekli kurumları sağlar mısınız? (Program Kullanarak WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme) başlığında yer almaktadır.

 2. Yazar Görsel: Hacer

  Telefonum General Mobile GM8 WhatsApp klasörü yanlışlıkla silindi geri getirebilme şansı var mı?

 3. Yazar Görsel: Eda

  Telefonum Sony z5 Xperia ya gelen whatsapp sohbet eşliğindeki fotoğrafları sildim medyayı telefonumdan sil işaretli imiş elim değdi ve silindi ne yapmam gerek geri getirme şansım var mı acaba fotoğrafları ya?

  • Yazar Görsel: Mehmet Karaman

   Merhaba, Eğer Medyalar Cihazınıza Otomatik Olarak Kaydedilmiyorsa Ve İçerik Mesajı Silinmişse, Maalesef Geri Getirme İşlemi Yapamazsınız. Fakat Tam Tersi Gönderilen Medyalar Kaydediliyorsa, Yukarıdaki Yazımızda Anlattığımız İşlemlerle Geri Getirebilirsiniz.

 4. Yazar Görsel: büşra

  Merhabalar WhatsApp dan gönderilen fotoğrafları elle silme yaptım ve yedeklemesi yapılmadı karşı taraftan gönderende sildiği için fotoğraflar yüklenmiyor ama WhatsApp konuşma geçmişini silmedim bu şekilde geri yükleme yapılabilir mi?

  • Yazar Görsel: Mehmet Karaman
   Mehmet Karaman

   Merhaba, Fotoğraflar Cihazınıza Kaydedilmişse Eğer Kurtarma Şansınız Bulunuyor. Yukarıdaki İçeriğimizde Yer Alan Veri Kurtarma Programı İle Silinen İçeriğinizi Kurtarmayı Deneyebilirsiniz.

 5. Yazar Görsel: Burhan

  Merhaba whatsap ta karşı tarafın gönderdiği fotoğrafı whatsap klasöründen de silmişim. Geri getirmek mümkün mü? Nasıl getirebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Yazar Görsel: Mehmet Karaman

   Merhaba, Veri Kurtarma Programı İle Mümkün Olabilmektedir. Fakat Yüzde Yüz İstediğiniz Veriyi Kurtarılacağı Anlamına Gelmemektedir. Bu Konuda Gerekli İşlemleri Yazımız İçerisindeki ”Program Kullanarak WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme” Başlığında Yer Verdik.

 6. Yazar Görsel: Seda Çelik

  Fotoğrafları geri getirmeye çalışırken telefonda var olan fotoğraflarımın da çözünürlüğü bozuldu. Hiçbir fotoğrafım net değil. Nasıl düzeltebilirim, yardımcı olabilir misiniz.

 7. Yazar Görsel: mert

  Merhaba öncelikle yazı için teşekkürler. Ben sorunumu ne denediysem çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. Arkadaşımın bana yolladığı resimler onun beni engellemesi ile birlikte kendiliğinden gitti onları geri getirmemizin yolu yok mudur?

  • Yazar Görsel: Mehmet Karaman

   Merhaba, Resimler Cihazınıza Kaydedildiyse Eğer Yukarıdaki Yöntemler İle Ulaşmanız Mümkün Olabilir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.