Mobil

WhatsApp Sesli Grup Araması Nasıl Yapılır?

WhatsApp, gruplar konusunda en başarılı olan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri. Uygulamada grup oluşturmak oldukça kolay ve grup kontrolleri de yine grup oluşturmak kadar basit. Bugün ki yazımızda da grup sisteminin bir başka özelliğinden söz edeceğiz. WhatsApp sesli grup aramasının nasıl gerçekleştirilebileceğinden ve dikkat edilecek ayarların neler olduğuna bakalım.

WhatsApp Grup Araması Yapma

Sesli grup araması yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalardan söz etmeden önce sesli grup aramasının nasıl yapılacağından başlayalım.

 • WhatsApp uygulamasına girin ve sesli grup araması yapmak istediğiniz kişilerden ilkini arayın.
 • İlk kişi çağrınıza cevap verip, görüşme başladığı zaman sağ üst kısımda bir kişi ekleme butonu yer aldığını göreceksiniz.
 • Kişi ekleme butonuna basın ve sesli görüşmeye eklemek istediğiniz kişileri listeden seçin.
 • Görüşmeye eklemek istediğiniz kişiler için tek tek bu yöntemi yapmanız gerekiyor.

WhatsApp sesli grup görüşmesi için yapılacak işlemler bu kadar basit. Şimdi bilmeniz gereken detaylardan söz edelim.

WhatsApp Sesli Grup Araması Nasıl Yapılır?

WhatsApp Sesli Grup Görüşme Konusunda Bilinmesi Gerekenler

 • Görüşmeye maksimum olarak 4 kullanıcı ekleyebiliyorsunuz ve kullanıcıları tek tek eklemeniz gerekiyor.
 • Sesli aramada bağlantı kalitesi, diğer kişilerin bağlantı kalitesiyle doğrudan alakalıdır. Grup görüşme, bağlantısı en zayıf olan kullanıcının bağlantısına göre şekillenir.
 • Grup sesli aramanın gerçekleştirilmesinden sonra, arama geçmişi yine “Aramalar” kısmında geçmiş aramalar olarak görüntülenecektir. Burada görüntülenen aramalar grup ya da kişi olarak değişiklik göstermiyor. Raporlama yine yapılabiliyor.
 • Eğer bir kullanıcı sizi engellemişse ya da siz bir kullanıcıyı engellemişseniz, bu durumda engellediğiniz ya da engellendiğiniz kişiyi grup sesli arama menüsüne eklemeniz mümkün olmayacaktır.
 • Aramanın yapılması sonrasında, sesli aramayı yeniden görüntülü aramaya geçiremezsiniz. Bunun için başlangıçta görüntülü arama yapmanız gerekiyor.
 • Size grup sesli arama çağrısı geldiği zaman, listede yer alan kişileri görürsünüz. Listenin en başında size arama gönderen kullanıcı gözükecektir. Buna göre bir sıralama yapıldığını ekleyelim.
 • Grup sesli arama sırasında kullanıcıları çıkarmanız mümkün değildir. Bunun için kullanıcının aramayı kapatması gerekmektedir.

WhatsApp grup sesli arama nasıl yapılır ve arama konusunda bilinmesi gereken detaylar nelerdir söz ettik. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta bağlantı kalitesi olduğunu da ekleyelim. Bağlantının kalitesinin kötü olması, sesin kesik kesik gelmesi ya da donmasına neden olabilir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu