Ana Sayfa Mobil WhatsApp Resimlerini Kalıcı Olarak Silme

WhatsApp Resimlerini Kalıcı Olarak Silme

WhatsApp Resimlerini Kalıcı Olarak Silme

WhatsApp, bir anlık mesajlaşma uygulaması olsa da uygulama üzerinden sadece mesaj gönderimi yapılmıyor. Bunun yanında görsel, video ve dosya gönderimi de gerçekleştirebiliyorsunuz. Özellikle fotoğraf ve video gibi medya ögelerinin gönderimi için çok sık bir şekilde WhatsApp uygulamasının tercih edildiğini biliyoruz.

İstediğiniz zaman gönderdiğiniz resimleri ya da medya ögelerini uygulama içerisinde mesaj ekranlarından silebiliyorsunuz. Peki ya bu yöntemle gönderilen ya da alınan medya ögelerini kalıcı olarak silebiliyor muyuz? Sorunun cevabı “hayır” olacaktır.

Gönderilen ya da alınan medya ögelerini uygulama içerisinden mesaj menüsünde silebilirsiniz ancak WhatsApp klasörü içerisinde bu ögeler kalabilir. Medya ögelerini kalıcı olarak silmek için telefonunuzdan WhatsApp klasörü içerisinden de medya ögesini silmeniz gerekiyor.

WhatsApp Medya Ögelerini Kalıcı Olarak Nasıl Sileriz?

Bu işlem için telefonunuzun dosya yöneticisini kullanmanız gerekecek.

  • Dosya yöneticisi, hemen hemen her akıllı telefonda yüklü olarak gelir ve kullanıcıların rahat erişimi için ana menülerde yer alır. Telefonunuzun marka ve modeline göre değişmekle beraber “Dosya Yöneticisi” kısmına giriş yapın.
  • WhatsApp dosyasını bulun ve “Media” ögesine giriş gerçekleştirin.
  • “WhatsApp Images” klasörü içerisinde tüm gönderilen ve alınan görselleri göreceksiniz.
  • Bu resimleri isterseniz görüntüleyebilirsiniz. Klasörün içerisinden görselleri silmeniz durumunda, görseller kalıcı olarak silinecektir.
  • Yine bu kısımda diğer medya ögelerinin klasörleri olduğunu da ekleyelim. Burada WhatsApp Audio kısmında gönderilen ve alınan ses dosyaları, WhatsApp video kısmında gönderilen ve alınan videolar, Documents kısmında ise gönderilen ve alınan belgeler bulunmakta.

Bu menüler üzerinden medya ögelerini düzenleyebilir, WhatsApp resimlerini kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Lise döneminde teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmeye başladım. Zamanla işin mutfak kısmı olarak gördüğüm yazılım dünyasına ilgim arttı ve bunu meslek olarak seçip yazılım mühendisi oldum. Hem bu süreçte sektör hakkında elde ettiğim deneyimleri hem de yakından takip etmeye devam ettiğim teknoloji dünyasındaki gelişmeleri, mümkün olduğunca kaliteli içerikler hazırlayarak paylaşmaya çalışıyorum.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin