Anasayfa » Mobil » Whatsapp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Whatsapp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp messenger herhangi bir ücret ödemeden rehberinizde bulunan kişilerle ücretsiz olarak mesajlaşmanıza yarar ve  rehberinizdeki kişilerle resim dosyaları video dosyaları ve ayrıca ses dosyalarınızıda ücretsiz olarak gönderebilirsiniz ve  üstelik bir çok telefonda markasında kullanmanız mümkün, uyumlu olan telefonlar ise şunlar.

  • iPhone
  • BlackBerry
  • Nokia S40
  • Symbian
  • Windows Phone

Ayrıca Android cihazlarlada uyumludur.

iOS İÇİN İNDİR ANDROİD İÇİN İNDİR BLACKBERRY İÇİN İNDİR

Hemen hemen günümüzde bütün akıllı cihazlarda kullanılmaktadır. İlerleyen zamanda Sms olayını bu yazılım aracılığı ile  unutulmak  üzere diye biliriz. WhatsApp ile sohbetler bölümünde Yeni Grup kurabilir bir çok arkadaşlarınızla online  olarakta sohbet  edebilirsiniz. İnternet paketi olduğu sürece üçretsiz olarak mesajlaşmayı mümkün kılıyor. Örnek olarak bir resim dosyasını  MMS olarak göndermek isterseniz yaklaşık olarak 1 TL gibi ücret ödemeniz gerekecek fakat bu yazılım ile internetiniz olduğu  sürece resim,video,ses dosyalarınız ücretsiz olarak yollayabilirsiniz ayrıca WhatsApp yazılımından herhangi bir reklamda  bulunmamakta böylece reklamsız bir uygulamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Whatsapp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Yazılımın indirilmeside kurulması, kullanımıda oldukça kolay, Basit arayüzü ile hiç zorluk çekmeden mesajlaşabilirsiniz.  Ayarlar kısmından Profil ayarlarını, Hesap ayarları,Sohbet ayarlarından kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Profil  ayarlarında İsminizi ve profil Resminizi düzenleyebilirsiniz ve bu sayede rehberinizde bulunan ve whatsApp kullanan  arkadaşlarınız sizi daha kolay bir şekilde bulabilir. Hesap ayarlarında Gizlilik bölümden kendinize özel gizlilik  ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz veya başkaları tarafından görülmesini istemediğiniz özellikleri kapatabilirsiniz. Örnek  olarak Profil fotoğrafınızın gizleyebilirsiniz veya kişiler listesinden herhangi bir kişiyi engelleye bilirsiniz.

WhatsApp nasıl kurulur ?

Aşağıdaki linklerden telefonunuza uyumlu WhatsApp uygulamasına indirin.

iPhone için: http://itunes.apple.com/us/app/whatsapp-messenger/id310633997?mt=8

Android için: http://www.whatsapp.com/android/

BlackBerry için: https://faq.whatsapp.com/tr/bb/20951501

Nokia/Ovi için: http://www.whatsapp.com/nokia/

Aşağıdaki Resimli Anlatımda Görüldüğü Gibi Uygulayın.

WhatsApp Hoşgeldiniz ekranı karşımıza çıkıyor. Bu ekranda bizden şartlar Ve koşullar kabul etmemiz gerekiyor. Devam etmemiz için Kabul Et Ve Devam Butonuna tıklayın.

Whatsapp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Numara doğrulama ekranı gelmesi gerekmekte burda bulunduğunuz ülkeyi seçin ve ardından kullandığınız telefon numarasını ülke kodunuz ve telefon numaranız kısmına yazın.

Whatsapp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Bağlanıyor Ekranı Karşımızda.

Whatsapp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp uygulamasında kullanmak istediğiniz adınızı girin.

Whatsapp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?,

Karşınıza WhatsApp hoş geldiniz ekranı gelmesi ile WhatsApp uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz

Whatsapp Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Yazar Mehmet Karaman

Yazar Görsel: Mehmet Karaman
Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.