Mobil

WhatsApp Kalın – İtalik – Çizgili Yazma

Dünyanın her yerindeki insanlarla telefon numarası üzerinden iletişime geçmenin en kolay yolu olarak bilinen WhatsApp, mesajlaşma tabanlı bir iletişim programıdır. Kullanıcıların birbirlerine mesaj, sesli mesaj, resim, video, belge, bağlantı gibi veriler yollamasına olanak sağlayan WhatsApp’ın Android, iOS ve Web desteği bulunuyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sürekli olarak ileriye dönük adımlar atmasıyla kendini sürekli güncel tutmaktadır. Şubat 2014’te 465 milyon kullanıcısı varken Şubat 2020 itibarıyla 2 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini açıklayan WhatsApp, mesajlaşma uygulamaları arasında açık ara farkla zirvede yer alıyor.

WhatsApp’ı diğer mesajlaşma uygulamalarından ayıran en ilgi çekici özelliklerden biri de mesajın üstünde çeşitli oynamalar yapabilmek. İsteyen kullanıcılar mesaj metnini çok basit bir şekilde kalın, italik ve çizgili yapabilmektedir.

WhatsApp Kalın, İtalik ve Çizgili Mesaj Yazma

Kalın: Kalın yazılar dikkat çekmesi nedeniyle genelde vurgulama yapılacak mesajlarda kullanılır. WhatsApp üzerinden göndereceğiniz metin mesajını kalın bir şekilde biçimlendirerek yazmak istiyorsanız metinin önüne ve arkasına yıldız (*) işareti eklemelisiniz.

Örnek: *Help724*

İtalik: İtalik yazılar genelde göze hoş geldiği için kullanılsa dahi vurgulama yapılacak mesajlarda da kullanılmaktadır. WhatsApp mesajınızı italik şeklinde göndermek için metinin önüne ve arkasına alt çizgi (_) eklemelisiniz.

Örnek: _Help724_

Çizgili: Üstü çizgili yazılar diğer yazı biçimlerine göre daha az kullanılmaktadır. WhatsApp üzerinden çizgili mesaj göndermek için metnin önüne ve arkasına yaklaşık işareti diğer adıyla tilde işareti (~) koymanız gerekmektedir.

Örnek: ~Help724~

Ayrıca WhatsApp üzerinden göndereceğiniz mesajları aralıklı bir şekilde de biçimlendirebilirsiniz. Bunun için metnin önüne ve arkasına üç tane ters kesme işareti (` ` `) koymalısınız.

Örnek: ` ` `H e l p 7 2 4` ` ` (Kesme işaretinin arasındaki boşluğu kaldırın.)

Android WhatsApp kalın italik ve çizgili mesaj atmanın farklı bir yolu daha vardır:

  • Göndereceğiniz metinin üstüne gelin ve basılı tutun,
  • Basılı tuttuğunuz zaman metinin üzerinde çeşitli seçenekler göreceksiniz. Buradan Kalın, İtalik biçimlerini seçebilirsiniz. Çizgili ve Aralıklı biçimler için üç nokta alt alta butonuna basın.

iOS WhatsApp kalın italik ve çizgili mesaj atmak Android’e nazaran daha farklıdır:

  • iPhone cihazlarda Kalın, İtalik, Çizgili ve Aralıklı metin göndermek için göndereceğiniz metinin üstüne gelip basılı tutun,
  • Metinin üzerinde yer alan seçeneklerden Seçe tıklayın ve metini istediğiniz biçime getirin.
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu