Mobil

Whatsapp Güncelleme Konusunu Aştı…

Akıllı telefonların popüler uygulaması WhatsApp, her geçen gün güncellemeleriyle, kendisine yeni özellikler ekliyor ve kullanıcılarını kazanıyor. Anlık mesajlaşma konusunda ilerlemiş olan uygulamanın yeni gelen özellikleri de oldukça kullanıcıların işine yarayacak ve çok konuşulacağa benziyor, Whatsapp güncelleme. Her geçen gün hizmet kalitesini artırmasıyla, kendinden vazgeçilmez bırakan uygulama daha ne gibi güncelleştirmeler getirecek merak ediyoruz doğrusu. İşte en son getirdiği güncellemeleri:

WhatsApp’ a ‘yıldız’ özelliği geldi

Whatsapp Güncelleme Konusunu Aştı... Son zamanların en popüler mesajlaşma alternatiflerinden biri olan WhatsApp, Android için sohbet yazılımının yeni bir beta sürümü ile, daha zengin ve eskisinden  daha yetenekli sohbet özellikleri getirmeyi düşünüyor. Whatsapp güncelleme durumlarından birisi de mesajlara yıldız koymak.

WhatsApp’ ın 2.12.338 numaralı beta sürümüyle mesajlarınıza yıldız işareti koyarak, daha hızlı bir şekilde bu mesajlara erişim sağlayacaksınız böylece, önemli mesajları daha sonra aramak zorunda kalmayacaksınız.  Mesajlara yıldız koymak için de uzun basmanız yeterli, daha sonra yıldız görünecek ve işaretlemiş olacaksınız. Bir anlamda favorilere alma işlevi gibi bir şey.

Güncellemenin şimdilik beta sürümü var, kısa zaman sonra tam sürümü ile Google Play’ de kullanıcılara sunulacak. Eğer beta sürümünü indirmek isterseniz şimdiden, APK olarak indirip kullanmanız mümkün. Yalnız bunun için kullandığınız sürümü kaldırıp, Whatsapp güncelleme öncesi yedeklerinizi almanız lazım.

iPhone için de WhatsApp güncellendi.

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti olan, WhatsApp, çok yakın bir zaman içinde güncelleme alarak daha öncede Android de bulunan hızlı cevap özelliği, iPhone için de geldi ayrıca bir de Apple Watch desteğine kavuştu. Whatsapp Güncelleme Konusunu Aştı...

iOS 9.1 güncellemesi sonrası WhatsApp iPhone’ lar için de beklenmedik bir şekilde hızlı cevap özelliğine kavuştu. Fakat bu özellik bir süre, bazı kullanıcılar da aktif hale gelmedi. WhatsApp, bu yenilikten herkesin faydalanması için yakın zamanda App Store’ da resmi güncellemesini yayınladı.

WhatsApp’ ın iPhone için diğer bir  yeniliği ise Apple Watch oldu. Artık WhatsApp’ a gelen mesajları Apple Watch üzerinden görüntüleyebilir ve üstelik mesajlara cevap verebilirsiniz.

WhatsApp’ tan 3D touch desteği de geldi.

WhatsApp, App Store’ daki uygulamasını güncelleyerek iPhone 6s’ lerin en önemli özelliği olarak bulunan 3D Touch teknolojisini bünyesine ekledi.   Whatsapp Güncelleme Konusunu Aştı...

3D Touch özelliği yeni nesil MacBook’ larda ve iPhone 6S’ lerde bulunan bir özellik olarak hayatımıza girdi. Peki tam olarak nedir 3D touch özelliği; açılımına 3 boyutlu dokunuş diyeliriz. Bu Touch desteği ile kullanıcıların ekrana yaptıkları dokunuşların baskı şiddetini algılayabilen cihaz, bu yolla kullanıcıların kısa yol oluşturmalarına da imkân sağlıyor.

Apple 3D Touch’ ı ‘peek’ ve ‘pop’ diye ikiye ayırıyor.

Peek dediğimiz, dokunduğunuz ögeyle ilgili size bir ön-izleme penceresi açarken,

Pop ise, bu içeriği gerçekten açmanıza imkan tanıyor. 3D Touch özelliği; amaçları da arayüz içerisinde daha kolay ve hızlı dolaşmanızı sağlamak. Bu güncellemeler ile WhatsApp’ ı daha çok seveceksiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu