Ana Sayfa Mobil WhatsApp Aero Nedir, Nasıl İndirilir?

WhatsApp Aero Nedir, Nasıl İndirilir? [REHBER]

WhatsApp Aero Nedir, Nasıl İndirilir? [REHBER]

WhatsApp’ın kısıtlanmış olan birçok özelliği sebebiyle kullanıcılar son zamanlarda farklı alternatiflere yönelerek uygulamayı tamamıyla kişiselleştirerek kullanmayı hedefledi. Bu hedef doğrultusunda yerli yazılımcıların yaptığı çalışmalar doğrultusunda kişiselleştirilmiş kullanımı mümkün hale getiren “WhatsApp Aero” uygulaması piyasaya sürüldü. Her ne kadar mesajlaşmayı özgür hale getiriyor olsa da uygulamaya ulaşmak ne yazık ki uygulama marketlerinden indirmek kadar kolay olmayacaktır. Bu içeriğimizde WhatsApp Aero Özellikleri başta olmak üzere uygulamanın kullanımıyla ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

WhatsApp Aero Özellikleri

WhatsApp’ın günümüze kadar geliştirilmiş olan birçok özgür sürümü bulunuyor. Bu içeriğimizde sizlere bahsedeceğimiz sürümü ise WhatsApp Plus olarak bilinen eski efsaneyi tekrardan ortaya çıkarıyor.

 • Herhangi bir sohbette silinen mesajı görebilme,
 • Kişilerin silmiş olduğu hikayeleri zaman sınırı olmadan takip edebilme,
 • Uygulama içerisinde yer alan yazı tiplerini değiştirebilme,
 • Kişilerin çevrimiçi olduğu saatleri rapor olarak alabilme,
 • Kişilerin profil resmi ve durumlarında yaptıkları değişiklikleri görebilme,
 • Görüldü, okundu, kaydediyor, yazıyor gibi bilgileri gizleyebilme,
 • Profilinize göz atanları takip edebilme,
 • Çevrimiçi görünmeyi kapatma,
 • 50 MB’a kadar resim, 700 MB’a kadar video gönderebilme gibi özelliklere sahiptir.

WhatsApp’ın orijinal uygulamasını kullandığınızda burada yer alan işlemlerin neredeyse büyük çoğunluğunu hiçbir şekilde gerçekleştiremiyorsunuz.

WhatsApp Aero Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Aero uygulamasının kullanımı tamamıyla orijinal olan uygulamayla birebir aynıdır. Hiçbir ekstra işlem yapmadan uygulamayı yükleyip sonrasında telefon numaranızı onaylayarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Aero’da tema ve buna benzer diğer özelleştirmeleri ayarlamak için ana ekranın sağ alt köşesinde yer alan “Ayarlar” simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu simgeye tıkladıktan sonra uygulamanın sunduğu tüm özelliklerin yer aldığı sayfadan ayarları yapabilirsiniz.

Android Telefona WhatsApp Aero Yükleme

Android cihazlara WhatsApp Aero uygulaması aşağıdaki adımlar takip edilerek sadece ve sadece [APK] olarak yüklenmektedir.

 1. Telefonunuzdan “WhatsApp Aero” resmi internet sitesine girin.
 2. İlk giriş yaptığınız anda karşınıza çıkan “Choose a Language | English” seçeneğine tıklayın.
 3. Burada listelenen diller arasından “Türkçe” olanı seçin.
  Aero İndirme Dili Seçimi
 4. Şimdi İndir” butonuna tıklayın.
 5. Yönlendirildiğiniz sayfadan ekranı aşağıya doğru kaydırarak “Modern İkonlar” ya da “Klasik İkonlar” seçeneğinden birini seçin ve hemen altında yer alan “İşte bu!” butonuna basın.
  Aero Kolay İndirme Adımı

Bir sonraki aşamaya geçtiğinizde burada sizden seçim yapmanız istenecektir. “COM.AERO” ve “COM.WA” adlı iki paket bulunuyor. Bu iki paketin birbiriyle tek farkı birinin orijinal olan WhatsApp uygulamasını silmenizi talep etmesi diğerinin ise bu şekilde bir talepte bulunmamasıdır.

 1. Yüklemek istediğiniz paketin altında yer alan “İşte bu!” butonuna tıklayın.
  Aero İndirme Varyasyonu Seçim Adımı
 2. Son adıma geldiniz artık “Aero V8.61 Sürümünü İndir” butonuna tıklayıp indirme sayfasına geçin.
  WhatsApp Aero İndirme Adımına Geçiş
 3. Bu sayfada bulunan geri sayımın bitmesini bekleyip “Redirect Me” seçeneğine tıklayın.
 4. İndirme sayfasında yer alan “WP_AERO_V8.61_Hazar” ile adlandırılmış butona basın ve indirme işlemini başlatın.
  WhatsApp Aero İndirme Adımı

Tüm adımlar eksiksiz tamamlandıktan sonra uygulamayı indirince kurulumu aşağıdaki adımları takip ederek tamamlayabilirsiniz.

 1. WhatsApp Aero’nun orijinal uygulamayla birlikte kullanılma özelliği sayesinde kuruluma direkt başlayın.
 2. Uygulama kurulduktan sonra “Kaydet ve Devam Et” butonuna tıklayın.
 3. Telefon numaranızı ilgili alana girin ve “İleri” seçeneğine dokunun.
 4. Telefonunuza gelen onay kodunu kod bölümüne girin ve kurulumu tamamlayın.

Bu aşamaların hemen ardından artık uygulamayı rahatlıkla kullanabileceksiniz. 

WhatsApp Aero APK İndir

Aero, son zamanların en popüler WhatsApp uygulamasıdır. Bu sebeple birçok kişi internet sitesine ulaşma konusunda sorunlarla karşılaşıyor ve apk dosyasını direkt olarak telefona indirmeye çalışıyor. İnternette yapacağınız aramalar neticesinde uygulamayı telefonunuza kolayca indirmeniz için ihtiyacınız olan linkleri sizlerle paylaşan internet sitelerine ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Aero Ücretli Midir?

WhatsApp Aero kullanmak isteyen birçok kullanıcı her şeyden önce ücret ödemesi gerekip gerekmediğini merak ediyor. Bu uygulamanın yapımcısının yaptığı açıklamalar neticesinde uygulamanın kullanımı için kesinlikle ücret talep edilmediği ve yayında olduğu süre boyunca ücretsiz olacağı görülüyor.

WhatsApp Aero Güvenilir Midir?

WhatsApp Aero; WhatsApp tarafından onaylanmamış kopya bir uygulama olduğu için güvenilirlik konusunda tehlike oluşturabilir. Bugüne kadar uygulamayı kullanan kişi sayısı milyonları aştığı için herhangi bir problemle karşı karşıya kalan kişi olmadı. Bu tabii ki sizin güvenlik konusunda olumsuz durumlarla karşılaşmayacağınız anlamına gelmiyor. Hâl böyle olunca bizim size önerimiz uygulamayı kurduktan sonra kesinlikle özel mesajlarınızı, görüntülerinizi ve önemli dosyalarınızı uygulamayı kullanarak yedeklememenizdir. Bu kurala uyum sağlayarak uygulamayı kullanmaya devam ederseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin