Ana Sayfa Sosyal Medya WeChat Hesap Silme Adımları

WeChat Hesap Silme Adımları [Basit Yöntem]

WeChat Hesap Silme Adımları [Basit Yöntem]

WeChat, geçmişten günümüze WhatsApp’la aynı oranda kullanıcı sayısına sahip anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olarak hizmet veriyor. Bu durum birçok kullanıcının arkadaş tavsiyesi ya da farklı sebeplerden dolayı uygulamayı denemek için hesap oluşturmasına sebep oluyor. Hesap oluşturulup, uygulama biraz kullanıldıktan sonra beğenilmediği taktirde kısa süre içerisinde telefonlardan kaldırıyor. Herkes gibi uygulamayı indirenler de kayıt aşamasında verdikleri bilgilerin platformda kalmaması için uygulamayı kaldırmadan önce hesap silme işlemi gerçekleştiriyor. Biz de “WeChat Hesabı Nasıl Silinir?” diye merak edenler için yol haritasını bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

WeChat Hesabı Silme [İzlenecek Adımlar]

WeChat, her platformda olduğu gibi kullanıcılarına kolay hesap silme olanağı sunuyor. Bu da bilgilerim çalınır endişesiyle uygulamayı yükleyen kişiler için iç rahatlatıcı bir durum oluyor. Birçok kişinin bilmediği hesap silme yollarına aşağıdaki adımlardan ulaşabilirsiniz.

  • WeChat” uygulamasından hesabınıza giriş yapın.
  • Ben” sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar > Hesabım” yolunu takip edin.
  • Hesabı Sil” seçeneğine dokunun.

Adım 1: WeChat Uygulamasından Hesabınıza Giriş Yapın.

WeChat uygulamasına Play Store ve App Store mağazalarından cihazınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Birçok kullanıcı hesabını silmeden uygulamayı kaldırdığı için siz de bu kişilerin arasında bulunuyorsanız öncelikle uygulamayı indirmeli ve kayıtlı bilgilerinizle giriş yapmalısınız.

Adım 2: “Ben” Sekmesine Tıklayın.

Kişisel profiliniz için düzenlemeler yapabileceğiniz, ayarları güncelleştirebileceğiniz ve “WeChat Hesap Silme” işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz “Ben” sekmesine tıklayın. Bu sekme uygulama anasayfasının hemen sağ alt köşesinde yer alıyor.

Adım 3: “Ayarlar > Hesabım” Yolunu Takip Edin.

Hesabım” kategorisi içerisinde hesabınızla alakalı tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu sekme hesap silme ve hesabın bağlı olduğu numarayı değiştirme gibi seçenekleri değerlendirmek isteyen kişilere fırsat sunar. Bu kategoriye ulaşmak için ise “Ben” sekmesinden “Hesabım” butonuna dokunmalısınız.

Adım 4: “Hesabı Sil” Seçeneğine Dokunun.

WeChat Hesap Silme” işlemini gerçekleştirebileceğiniz sayfa burasıdır. Bu seçeneğe dokunarak silme adımlarına geçebilirsiniz. İlgili isteği buton aracılığıyla dile getirdikten sonra uygulamanın hesap silme işlemlerini onaylaması için sizden isteyeceği bilgiler olacaktır. Bu bilgileri tek tek doğrulamalısınız.

WeChat Hesap Silme” işlemi için ilgili adımları doğruladıktan sonra hesabınız başarılı bir şekilde silinmiş olacaktır. Bazı kullanıcılar bu uygulamada yer alan hesapları masaüstü cihazlar aracılığıyla silmek istiyor ancak bu ne yazık ki mümkün değildir.

WeChat Hesabımı Sildim, Geri Aktifleştirebilir Miyim?

WeChat uygulamasında aktif olarak kullandıkları hesapları silen kişiler belirli bir süre sonra platforma geri dönmek istediğinde aynı hesabı tekrardan aktifleştirebiliyor. Bu uygulamada silinen hesabı etkinleştirme işlemi için tek yapmanız gereken aynı bilgilerle uygulamaya tekrardan giriş yapmaktır. Her ne kadar böyle olsa da uzun süreli terk edişlerde ne yazık ki aynı sonuçlarla karşılaşmıyorsunuz. 90 günlük bir hesaba geri dönmeme durumunda veritabanında kayıtlı olan bilgiler tamamıyla siliniyor ve tekrardan girdiğinizde sıfırdan başlangıç yapıyorsunuz.

Bu içeriğimizde “WeChat Hesap Silme” işlemini gerçekleştirmeniz için uygulamanız gereken adımları ve merak edilen soruları cevaplandırdık.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin