İnternet

Web Dosya Transfer ve Paylaşma

İnternet üzerinden büyük boyutlu dosyalar göndermek, paylaşmak web dosya transfer ve paylaşma servisleri ile artık çok kolay..Dosya boyutunun büyüklüğünden dolayı yükleme işleminin başarısız olduğu dosyaları, belgeleri, Web’ deki bazı servisler aracılığıyla transfer edebilir, paylaşabilir ya da web üzerindeki bir servisten bilgisayarınıza tek seferde birçok programı indirebilirsiniz.

WeTransfer

İçerik Haritası

Web Dosya Transfer ve Paylaşma Wetransfer servisi dosya paylaşımı yaparken yaşanan limit ve boyut kısıtlamalarına son veriyor. 2 GB’ a kadar dosya yüklemenize izin veren servis, aynı zamanda kolay arayüzü ile kullanıcıların kullanımını kolaylaştırıyor. Türkçe dil desteğinin olması da WeTransfer servisini kullanmanız için sebeplerden birisi.

Serviste yapmanız gereken tek şey; video, resim ya da doküman vb. ne paylaşmak istiyorsanız paylaşımda bulunacağınız kişilerin e-posta adreslerini sisteme yazıyorsunuz. Servis yüklediğiniz belgeleri, dosyaları on dört gün boyunca sistemde saklıyor daha sonra siliyor. Sistem uzun süreli olarak dosyalarınızı saklamıyor yani bir arşiv niteliğinde değil, amaç başkalarıyla paylaşımda bulunmanız.

WETRANSFER

Ninite

Web Dosya Transfer ve Paylaşma Ninite uygulaması, ilginç ve çok işe yarayabilen web servislerinin arasında yer alıyor. Uygulamada aslında sadece internet üzerinden değil aynı zamanda Windows programı üzerinden de çalışıyor. Yani uygulama Windows programının senkronizesi sayesinde bilgisayarınıza kurmak istediğiniz programları web servisinden yüklüyor.Ücretsiz olması da kullanıcılar için tercih sebebi. Sade bir arayüze sahip uygulama, kullanıcılar için ayrı bir kolaylık sağlıyor.

Uygulamayı kullanabilmek için ilk önce web servisini ziyaret ediyorsunuz. Karşınıza gelen liste içerisinden hangi temel Windows programlarını, bilgisayarınıza yüklemek istediğinizi seçiyorsunuz. Seçimlerinizi tamamladıktan sonra ‘Get Installer’ butonuna basıyorsunuz. Bu butona basmanızla birlikte seçtiğiniz programların kurulumlarını gerçekleştirmek bir kurulum aracı bilgisayarınıza indiriliyor. İndirilen programı açıp tüm programların kurulumunu başlatabiliyorsunuz, başka da yapacağınız bir şey yok, bu kadar. Kurulum sırasında sizden herhangi bir müdahale de istemiyor.

Ninite uygulaması, bilgisayarınıza programların en son sürümlerini kurabiliyor. Aynı zamanda bilgisayarınızda bulunan programlara da dokunmuyor. Tek bir seferde birden fazla programı üstelik zahmetsizce kurabilmesi özelliği kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırıyor. 32 bit’ lik sistemlere 32 bit programları, 64 bit’ lere de 64 bit programları kurabiliyor.

NİNİTE

SafeSync

Web Dosya Transfer ve Paylaşma Bu servis sizin için önemli olan dosyalarınızın yedeklerini alarak bu sayede ihtiyacınız olduğu zaman her yerden kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan çevrimiçi yedekleme servislerinden. SafeSync servisi ile müzik, resim, video ve dokümanlarınızı Bulut’ ta yedekleyerek istediğiniz zaman, istediğiniz cihaz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda SafeSync servisinin otomatik senkronizasyon özelliği sayesinde cihazlar arası eşitleme de anlık yapılıyor. SafeSync’ de bulunan dosyalarınızı paylaşmak isterseniz bunu Facebook aracılığıyla bile yapabilirsiniz. Özel verileriniz sizin isteğiniz dışında Trend Micro güvenlik ile korunuyor. Servisin olumsuz bir yöne varsa o da ücretli olması diyebiliriz. Ama servisi 30 gün boyunca, kendinize hesap oluşturarak deneme imkanına sahip oluyorsunuz.

SAFESYNC

LargeDocument

Web Dosya Transfer ve PaylaşmaWeb üzerinden büyük boyutlardaki dosyalarınızı göndermek çoğu zaman sorun olabiliyor. LargeDocument’ de buna çözüm sunan bir servis.LargeDocument web uygulaması sayesinde yüklediğiniz dosyaları paylaşırken size herhangi bir bekleme süresi koymuyor. Üstelik hem e-posta servisiniz ile hem de sosyal medya hesaplarınız ile birlikte paylaşma imkanı sunuyor.

Aynı zamanda yüklediğiniz dosya tipine uygun olarak otomatik oynatıcıları açması avantaj. Yüklemiş olduğunuz müzik dosyasının ya da video dosyasını paylaştığınız da indirilmesi yerine direkt olarak oynatıcıda, oynatılması sosyal medya hesapları için kolaylaştırıcı bir özellik.Uygulama 32 bit’ lik işletim sistemine sahip bilgisayarlarda 2 gb, 64 bit’ lik işletim sistemine sahip bilgisayarlarda 8 gb kadar yükleme kapasitesine izin veriyor.

LargeDocument (Kaldırıldı)

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu