Teknoloji

Virgin Galactic Uzay Turizmini Başlatma Hedefini Açıkladı

Uzay turizmi için birkaç farklı firmanın yatırımlar yapmaya başladığını gördük. Bir zamanlar hayal olarak görülen uzay turizm için kolları sıvayan firmalardan birisi de Virgin Galactic firması oldu. Virgin grup tarafından uzaya seyahat hizmetleri amaçlanarak kurulan firma, yavaş yavaş hedefine ulaşmaya başladı. Öyle ki firma tarafından yapılan açıklamalara göre, çok kısa bir süre sonra uzay seyahatleri başlayacak. Hatta bunun için yeni bir uzay kıyafeti bile tanıtıldı.

Virgin Galactic Halka Açılıyor

Firmanın uzay seyahatleri için yeni fonlar bulma çalışması içerisine girdiği belirtiliyor. Bu nedenle pazartesi günü de firmanın halka açılacağı duyuruldu. Böylece 800 milyon dolarlık ek bir gelir elde edeceği düşünülen Virgin Galactic, uzay yolculuğu için planlarını işleme koymaya başlayacak.

Buna göre firma 2020 yılında ilk seyahatini gerçekleştirecek. Atmosferin hemen dışına gönderilecek olan bir uzay aracıyla beraber 6 yolcu, uzaya çıkarılmış olacak. Yaklaşık 8 dakika boyunca yerçekimsiz bir ortamda kalacağı açıklanan yolcuların, ne kadar mesafeye kadar çıkarılacağı net değil.

Virgin Galactic Uzay Turizmini Başlatma Hedefini Açıkladı

Sitemizde daha önce paylaştığımız yazılarda da bilgisini verdiğimiz gibi bu iş için Under Armor firmasıyla özel olarak bir uzay giysisi geliştirildi. Özel olarak geliştirilen uzay giysisinde, dış etkilere karşı dayanıklı bir yapı sunulmuş ve insanların oluşabilecek aşırı ısı gibi olumsuzluklara yönelik korunmasını sağlanmıştı.

Tüm bu adımların ardından artık hazırlıkların tamamlanmaya başladığı söyleniyor. Hatta firma bilet satışlarını da gerçekleştirmeye başladı. İlk etapta 6 yolcu için bilet satışı gerçekleştirildi. Satılan biletlerin fiyatları ise 250 bin dolar olarak açıklandı.

Bu fiyata kimsenin bilet almayacağını düşünebilirsiniz ancak Virgin Galactic tarafından yapılan açıklamaya göre 600 kişi de sırada bekliyor. Uzay turizmi olarak isimlendirilecek olan yeni etkinlik için ilginin bu şekilde devam etmesi, bunun tam anlamıyla bir sektör haline gelmesi demek oluyor. Uzaya seyahat konusunda işin gelebileceği son nokta ise başka bir merak konusu.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu