Teknoloji

Virgin Galactic Uzay Turizmi için Eğitimlere Başladı

Uzaya astronot gönderme fikri, çok yeni bir atılım değil. Geçmişte bunun örneklerini gördük. Fakat artık yavaş yavaş bu alanda da farklı atılımlar gerçekleştirilmeye başlandı. Son olarak Virgin Galactic, uzaya turistik seyahatler düzenleyeceklerini ve uzaya isteyen herkesin çıkmasının mümkün olacağını açıklamıştı.

Uzay turizmi fikrini ortaya çıkaran açıklamalardan sonra, firmanın bu yönde çalışmaları da devam etti. Geçtiğimiz günlerde uzay turizminde giyilecek olan kıyafetler için Under Armor ile anlaşma yapıldığını ve yeni bir uzay kıyafetinin geliştirildiğini duyurmuştuk. Şimdi ise bu konuda yeni bir adım atıldı ve uzaya gidecek olan turistler için eğitimler başladı.

Virgin Galactic, Astronot Hazırlık Programını Başlattı

Virgin Galactic, uzaya turist gönderirken VSS Unity aracını kullanacak. Özel olarak geliştirilmiş araçlarla beraber dediğimiz gibi özel kıyafetler kullanılacak. Bunun dışında yolcular 6 dakikalık bir süre için yerçekimsiz ortamda kalacaklar.

Virgin Galactic Uzay Turizmi için Eğitimlere Başladı

Tüm bu sürece hazırlık olması ve yeni kıyafetlerin nasıl kullanılacağının öğretilmesi adına, bilet alan yolcular için özel bir hazırlık programı başlatılmış oldu. Kapsamlı eğitimlerde, Virgin Galactic firmasının görevlendirdiği Kaptan Astronot Eğitmeni Beth Moses ve kaptan pilot olarak görev yapacak olan Dave Mackay gibi isimler yer alıyor. Bu isimlerin yolcuları, seyahate hazırlaması söz konusu olacak.

Bunun dışında Under Armor firmasının da sağlık danışmanlığı yapacağı açıklandı. İşin biraz daha spor ve beslenme kısmında kalacak olan Under Armor, yolcuların bu süreç içerisinde beslenme ve aktivite düzeni konusunda da hazırlanmasını sağlayacak.

Gelelim merak edilen soruya. Uzay turizmi için bilet paraları nasıl? Tahmin edersiniz ki herkesin ulaşabileceği rakamlardan söz etmiyoruz. Virgin Galactic tarafından açıklanan rakamlara göre tek kişilik bir bilet 250 bin dolar satış fiyatıyla sunuluyor. Yani 1.4 milyon TL gibi bir rakam karşılığında bilet almak mümkün olacak. Şimdiden 600 kişinin bilet aldığını da belirtelim.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu