Yazılım

Video Küçültme Programları

Bilgisayarlarımızda, harici disklerimizde ve yazılabilir flash belleklerimizde her zaman yer sıkıntımız olmuştur. Video küçültme programları ile video dosyaları için bu sorunu çözebilirsiniz. Bazı videoların boyutlarının büyüklüğünden dolayı, paylaşma ve saklama sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız eğer, videolarınızı bazı programlar aracılığı ile küçültmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Free Video Compressor 

Video Küçültme Programları

Free Video Compressor programı, bilgisayarınızda bulunan çok sayıda videoyu ve bu videoların boyutlarını bu program sayesinde küçülterek alandan tasarruf edebilirsiniz. Üstelik bu ücretsiz bir program.

Videolarınızı hem saklamak için, hem de internete yüklemek için boyutlarını küçültmek işinize fazlasıyla yarayacaktır. Böylece hem alan hem zaman tasarrufu yapmış oluyorsunuz.

Programın basit ve pratik arayüzü sayesinde, programların ara yüzünü çok bilmeyen kullanıcılar da video sıkıştırma işlemlerini hızlı ve kolay yoldan tamamlayabilecekler. Free Video Compressor programı içerisine, videonuzu ekledikten sonra hazırda var olan seçenekleri kullanarak, nasıl bir sıkıştırma işlemi istediğinizi belirleyebiliyorsunuz. Ardından dönüştürme işlemini bekliyorsunuz ve bitiminde yeni, küçültülmüş videonuzu elde ediyorsunuz.

Program; AVI, FLV, WMV, MPG, MOV, 3GP, ASF ve diğer bazı formatlara dönüştürebiliyor.

Video sıkıştırma işlemi sırasında, görüntü ve ses dosyasını ayrı olarak sıkıştırabildiğiniz için, herhangi birinin kalitesi düşsün istemiyorsanız, sadece tek bir elementi sıkıştırmayı deneyebilirsiniz. Böylece boyut küçültme, sıkıştırma işleminin videonun kalitesinden çalmasını önleyebilirsiniz.

İNDİR

MooO Video Minimizer

Video Küçültme Programları

Bu program da, bilgisayarınızda olan video dosyalarının boyutlarını küçültmeniz için kullanabileceğiniz diğer bir alternatif programdır.

Program arayüzü sayesinde tüm kullanıcılar pratik ve kolay bir şekilde video dosyalarının boyutlarını küçülterek  en aza indirir ve size alan tasarrufu sağlar.

Moo0 Video Minimizer programı ile video boyutu, video formatı, video çözünürlüğü ve video kalitesi gibi ayarlamaları belirledikten sonra, dönüştürmeyi istediğiniz video dosyasını ‘sürükle/bırak’ yöntemi sayesinde programın içerisine taşıyarak, kolayca dönüştürme işlemine başlayabilirsiniz.

Bu süre de program kısa süreli önizleme videoları oluşturmanız için de olanak sağlar.

Dosya boyutu, ekran boyutu ya da video biterate’ ine göre size uygun dönüştürme seçeneklerini sunan Moo0 Video Minimizer programı, kullanıcıların farklı isteklerine de cevap vermektedir.

İNDİR
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu