Anasayfa » Yazılım » Video Kesme, Kırpma Nasıl Yapılır?

Video Kesme, Kırpma Nasıl Yapılır?

VLC Media Player ile Video Kırpma Nasıl Yapılır? : VLC Media Player, rakipleri olmasına rağmen en çok tercih edilen medya oynatma programı olarak ilk sırayı kimseye kaptırmamaktadır. Bu kadar güçlü bir program olmasının nedeni, özelliklerinin çok fazla olmasına dayanmaktadır. Neredeyse tüm dosyaların uzantılarını destekleyen VLC Media Player’ın en güzel özelliklerinden birisi de video kırpabilme yeteneğine sahip olmasıdır.

Video Kesme Kırpma Nasıl Yapılır 2

Şüphesiz ki bir videonun en çok beğendiğiniz kısmını bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsunuz veya kendi hazırladığınız videolarda istemediğiniz bölümleri çıkarmak istiyorsunuz. O halde, bu konuda hazırlanan yazımızı okuyup, video kesme işlemi nasıl gerçekleşir sorusuna cevap bulacak ve istediğiniz videoları sorunsuz bir biçimde kırpma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Video Kesme, Kırpma Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak kesme işlemini yapacağınız videoyu VLC Media Player’da açın.
 • Video oynarken VLC Media Player programının üst menüsünde yer alan Araçlar sekmesine tıklayınız ve buradan “Ayarlar” kısmını seçiniz.
 • Ayarlar sekmesinin üst kısmında “Giriş/Kodlayıcı/Çözücü” seçeneğine basınız.

Video Kesme Kırpma Nasıl Yapılır 1

 • Daha sonra burada “Kayıt klasörü ya da dosya adı” yazan yerin yanındaki “Gözat” butonuna tıklayınız. Size kesilen kısmın nereye kaydedileceği sorulacak. Seçiminizi yapın.
 • Kaydedin ve ayarlar bölümünden çıkış yapın ve daha sonra VLC Media Player’ın üst menüsünden Görünüm sekmesine tıklayınız.
 • Açılan seçeneklerden “Gelişmiş Denetimler” butonuna basınız ve video kesme özelliğini aktif hale getiriniz.
 • Özellik aktif edildikten sonra video kontrol sekmesinin altında 4 adet yeni ikon belirecek. Buradaki kırmızı noktalı tuş sizin kesme işlemini gerçekleştireceğiniz tuştur.
 • Kırmızı tuşa basmadan önce videoyu keseceğiniz yere gelin ve kırmızı tuşa basın.
 • Kesme işleminiz bittikten sonra tekrar kırmızı tuşa basıp, kesmek istediğiniz bölümü bitirin. Önceden seçmiş olduğunuz dosyaya kesilen kısım gönderilecektir.

Video kesme işleminiz artık tamamlanmıştır. Bu şekilde tüm videolarınızda istediğiniz bölümleri kesebilir ve videolarınız üzerinde düzeltmeler yapabilirsiniz. Artık video kesme, kırpma işlemleriniz bu şekilde rahatça yapabilirsiniz Umarız, işinize yarayacak bir yazı olmuştur.

PROGRAMI İNDİR

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Bir yorum

 1. Merhabalar,
  Benim gibi teknolojiyle arası hiç ama hiç iyi olmayan birinin bile anlayacağı bir dille yazmışsınız. Sonunda videoları kısaltabileceğim. Çooooooook teşekkür ederim.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*