Ana Sayfa Yazılım Video Düzenleme Programları

Video Düzenleme Programları

Video Düzenleme Programları

Çektiğiniz amatör ya da profesyonel videolarınızı düzenlemek, işlemek, kesmek ya da çeşitli efektler eklemek için video düzenleme programları arıyorsanız eğer istek ve ihtiyaçlarınıza göre birçok programı kullanmanız mümkün. Video düzenlerken size iyi sonuçlar vereceğini düşündüğümüz birkaç alternatif programı bir araya getirip belirli özelliklerinden bahsettik. Düzenlediğiniz videoları birçok medyada oynatıp, paylaşabilme imkanını da sunuyor programlar özelliklerine göre. Videolarınızda daha profesyonel sonuçlar almak, çeşitli efektler, geçişler, ses ve müzikler eklemek için bu programları deneyebilirsiniz.

Ulead VideoStudio X2

Video Düzenleme Programları

Ulead Video Studio programı, video işleme ve görüntüleme programı olarak bilinmektedir.  Kullanımı kolay ve güçlü özelliklere sahip bir video düzenleme aracıdır. Video düzenle özelliğinin yanında DVD yazma programıdır. Eğer lisanslı VideoStudio yazılımı kullanıcısıysanız eğer ürününüzü güncelleme imkanınızda bulunuyor.

Programın sunduğu editör ile teknik düzenlemeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Videolarınızı düzenlerken istediğiniz sahneleri alıp, kesip biçip istediğiniz yere koyabilirsiniz. Çeşitli efektler de verebilirsiniz. Fotoğraf slayt şovları yaparken istediğiniz efektleri verebilirsiniz. Görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Kolay ve pratik adımlarda birlikte videolarınızı düzenleyebilirsiniz.

Program ile DV’ den DVD’ ye hızlıca yazdırabilirsiniz. Kamera kayıtları ya da istediğiniz klipleri DVD klasörünün içinden hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız videolara müzik ve menü başlıkları da ekleyebilir böylece daha kalite ve keyifli videolar oluşturabilirsiniz. HD kayıttaki videolarınızı TV’ nizde geniş ekran izlemek için bu program size yardımcı oluyor.

Ulead Video Studio, otomatik renk ayarı ile ton filtresi yaparak, uygunsuz bulduğu ışık durumlarını otomatik düzenleyerek işinizi kolaylaştırır. MPEG ayarlayıcı özelliği sayesinde hızlı ve kaliteli kayıtlar yapmanızı sağlar. Menünün her türlü ayarını belirleyebilmeniz için sunduğu imkanlarla kendini kullanıcılar için daha kullanışlı hale getiriyor.

İNDİR

Magix Movie Edit Pro 2015 Premium

Video Düzenleme Programları

Movie Edit Pro 2015 Premium programı ile kullanıcı ara yüzü müşterilerin talepleri için tamamen yenilenmiş, istediğiniz her şeyi taşıyabilir, boyut olarak değiştirilebilir ya da kaldırabilirsiniz. Programdaki ekran kaydı sayesinde kolay ve çabuk bir şekilde kendi videolarınızı ve ekran kayıtlarınızı oluşturabilir. Ekran kaydı oluştururken de tüm ekranı ya da ayrı ayrı ekran alanlarını kaydedebilirsiniz. Bu sayede programın kullanımını kolay ve çabuk hale getirebilirsiniz. Program, 64 bit programlama sayesinde işlemci ve belleğin maksimum performansından faydalanıyor.

Tabletler için Magix Movie Edit Touch sayesinde kablosuz dosya aktarımı yapabilme imkanınız da bulunuyor. Gelişmiş nesne düzenlemesi ile video ve film nesnelerini kolayca kesilebilir, ekleyebilir ya da kaydırılabilirsiniz. Premium program ile video kamerasıyla çekilen video ve fotoğraflarınızdaki görsel deformasyonları otomatik olarak düzeltebiliyorsunuz. Videonuzda bulunan müzik ve seslerin seviyeleri farklı ise, ses seviyelerini otomatik olarak uyarlayıp ve aynı seviyeye getirebilirsiniz, böylece çok sesli ya da çok sessiz gibi sorunlardan kurtulursunuz.

İkincil olarak bulunan renk tonlarını ince ayrıntılarına kadar değiştirip düzenleme imkanı sunmakta. Titreyen video kayıtları için hızlı görüntü dengeleme özelliği bulunmakta. Bu programda aynı anda dört kamera çekimlerine kadar düzenleyebilirsiniz. Düzenlediğiniz tüm videolar, ses kanalları ile otomatik olarak uyum sağlayabilir.

İNDİR

Corel Video Studio Pro

Video Düzenleme Programları

Corel Video Studio Pro Programı kolay ve güçlü özelliklere sahip bir video düzenleme ile DVD hazırlama programıdır. Kendi videolarınızı yapmanız için ihtiyaç duyacağınız tüm araçları sunabiliyor. Video düzenlemek isteyenler için Movie Wizard idealdir. Kolay adımlarla videonuzun tüm içerik ve özelliklerini oluşturabilir, slayt gösterilerine giriş hazırlayabilirsiniz. DV kameranızdan DVD’  ye video kopyalama imkanı da sağlıyor. HD teknolojisi üzerinde yoğunlaşan bit program olduğu için tercih seçeneklerinden olabilir.

Corel Video Studio’ da yeni nesil taşınabilir cihazlar da unutulmamış elbette. iPod, PSP, Zune, Smartphones vb. gibi cihazlar için de videolar hazırlayabiliyorsunuz. Programı 30 gün boyunca deneme sürümü olarak ücretsiz kullanma imkanına sahipsiniz. Programın yeni versiyonunda DVD ve Blu-ray desteği ile geliştirilen stüdyo kalitesinde videolar hazırlama imkanınız bulunuyor.

Video Studio Pro, profesyonel olarak hazırlanmış, hazır tema ve efekt seçeneklerini içinde barındıran program hakkında fazla bilgisi olmayan kullanıcıların dah iyi sonuçlar almasını sağlamakta. Ayrıca programda hazırladığınız videolarınızı ve slayt gösterilerinizi Blu-ray ya da DVD’ ye kaydedip saklayabilirken, Facebook, Youtube, Vimeo, Flickr ya da mobil cihazlarda da paylaşabiliyorsunuz. Hazırladığınız videoları AVI, MP3, MPEG-4, MPEG-2, FLV, AC3 5.1, AVCHD, HD gibi birçok formatta kaydedebiliyorsunuz. CPU optimizasyonu özelliği sayesinde kaliteli videoları sistemi yavaşlatmadan hazırlayabilirsiniz.

İNDİR

Sony Vegas Movie Studio Platinum

Video Düzenleme Programları

Sony Vegas Platinum programı, video düzenleme, ses kaydı ile birlikte bir de DVD yazdırma işlemleri içerisinde barındıran güçlü özelliklere sahip bir programdır. DVD birleştirmek, yüksek kalitede videolar oluşturmak için ve daha bir çok işlemi gerçekleştirebilmeniz için kullanabileceğiniz bir programdır.

Tüm kullanıcıların profesyonel efektler ile videolarını yönetebilecekleri imkanlar sunuyor program. Sürükle, bırak özelliği ile istediğiniz DVD` leri ve videoları kolayca oluşturabilirsiniz. Platinum’ un sunduğu avantajlarda kullanıcılar için bu programı tercih sebebi olmakta. 5.1 ses sistemlerine uyumlu ses mixleme ve yazdırma imkanı sunmakta. Profesyonel olarak 100’ den fazla video efekti de sunarken, renk ayarlama mekanizması ile daha profesyonel renkeler oluşturabiliyorsunuz.

HD formatlarında kaliteli video düzenleyebilme imkanına sunarken, Windows’ un birçok işletim sistemine de uyumlu olarak çalışmaktadır. Programın ara yüzüne alışmak biraz zaman alsa da keşfettikten sonra size sunduğu avantaj ve özelliklerden vazgeçemeyeceğiniz bir programdır, gerçek zaman çizelgesiyle video hızınızı ayarlayabilir, ekstra olarak birçok ses dosyasını üst üste bindirebilirsiniz. Geçiş efekt ve hızlarını da kendi tercihinize göre ayarlayabileceğiniz bir programdır. Profesyonel gibi video düzenlemek isterseniz bu programı deneyebilirsiniz.

İNDİR

Windows Live Movie Maker

Video Düzenleme Programları

Microsoft tarafından üretilen Movie Maker programı ile video ve fotoğraflarınızdan filmler videolar oluşturabiliyorsunuz. Filmlere geçiş efekti ya da yazı eklemek gibi düzenlemeler de yapabilir, kullanışlı araçlarını film ve videolarınızda deneyebilirsiniz. Video ve filmlerinizden istediğiniz kısımları kesip başka video ya da resimleri de tek bir film olacak şekilde birleştirebilmeniz mümkün.

Windows Live Movie Maker programı içerisinde bulunan hazır temalardan seçerek filminizi daha kolay şekilde de yapabilirsiniz. Hazırladığınız videolara özel ses ya da müzik ekleyebilir videoda olan sesleri silebilirsiniz. Hazırladığınız film ve videoları Windows Live SkyDrive YouTube, Facebook gibi mecralarda paylaşabilir, DVD ya da masaüstüne kaydedebilir ve mobil cihazlara da gönderebiliyorsunuz. Oluşturduğunuz videolarda titreşim ve sarsıntı azaltma imkanına sahipsiniz. Programa, çevrimiçi ses ya da müzik eklemek de mümkün.

İNDİR

Wondershare Video Editor

Video Düzenleme Programları

Video oluşturmak ve düzenlemek için birçok özelliği bünyesinde barındıran, kolay kullanımlı bir video düzenleme programıdır. Videolarınızı, yazı, müzikleri kolay bir şekilde içe aktarmanıza yardımcı olan programa çeşitli efektleri kullanarak kolay adımlarla kendi video ve filmlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Yüzlerce efekt, filtreleme efektleri, dinamik geçişler de sunan program, video, ses klipleri ve fotoğraf formatlarındaki dosyaları kullanarak kendi filmlerinizi oluşturabilirsiniz..

Wondershare programında kesme, kırpma işlevleri ile ses, video, fotoğraflarınızı kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. Akıllı sahne algılama özelliği ile videolarınızı kolay bir şekilde parçalara ayırabilirsiniz. Oluşturduğunuz filmleri de YouTube, iPhone, Facebook’ ta paylaşabilirsiniz.

İNDİR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin