Yazılım

Uzaktaki Bir Bilgisayarı İzleme Programı

ActivTrak uygulaması uzaktaki bilgisayarlar da neler yapıldığını izlemeyi sağlayan işlevli bir program. Bulut tabanlı üretkenlik izleme hizmeti olarak bilinir. Iş istasyonları, PC’ ler üzerinde web kullanımı, sayfa ziyareti ve uygulamaları takip ederek, PC kullanıcısı neyi ne kadar süreyle yapıyor, hangi web sitelerinde çok vakit geçiriyor? Bunu öğrenmenizi sağlar.

Bu uygulama ücretsiz olmakla birlikte tam sürümü için satın almanız gerekmekte. Bu sistem temelinde çalışan ve kullanılan uygulamaları takip edebilmeniz için izleme hizmetini yükleyen, ajan uygulaması da diyebiliriz. Bilgisayarın arka planında sessizce çalışarak, kullanılan uygulamalar ve web ziyaretleri ile ilgili son faaliyetlerin raporlarını, bir de bu tür faaliyetlere ne kadar zaman harcandığını size bildirir. Otomatik olarak uygulamaların ekran görüntülerini alır ve online hesabınıza bunları gönderir. Gizli bir ekran yakalama ve faaliyet göstergesi programı olarak bilinir.

Uzaktaki Bir Bilgisayarı İzleme Programı

ActivTrak uygulamasına, ‘dost izleme yazılımı’ da denilebilir. İş yerleri, şirket ya da okul bilgisayarlarında kullanılmakta olan ve çalışanlarla, öğrencileri takip etmek için en iyi yoldur. Bu sayede çeşitli önlemler alabilir, çalışma verimliliğini artırabilirsiniz. Öğrencilerin uygun olmayan içerik ve oyunlardan uzak durmaları için önlem alabilirsiniz. Uygunsuz bulduğunuz yada çalışanların verimliliğini düşürdüğünü düşündüğünüz web adreslerini engelleyebilir ya da çalışanları bu konuda uyararak önlem alabilirsiniz. Bu programı kullanmanız için öncelikle, ActivTrak hesap oluşturmanız gerekmekte.

Activtrak hesabı oluşturduktan sonra, yazılımı indirip izlemek istediğiniz bilgisayarlar üzerinde istemci uygulamasını yüklemeniz gerekmekte. Faaliyet raporlarını görüntülemek için de ActivTrak’ ın web ara yüzünde oturum açmalısınız. Gösterge tablosu web ziyaretlerinde harcanan zaman, Popüler kategoriler, Son Etkinlikler, Popüler Siteler, Kullanıcılar, Uygulamalar, Yeni Ekran Görüntüleri ile Tarih Aralığında harcanan zamanı görmeniz için kategoriler sunarak sizi bilgilendirir. Popüler uygulamalar, kullanılan uygulamaların adlarını içeren pasta grafiği şeklinde bilgilendirir.

Uzaktaki Bir Bilgisayarı İzleme Programı

Raporlar kısmından; o anki oturumlar ile ilgili kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Buradan, Popüler web siteler, Popüler uygulamalar, Popüler kategoriler, Aktivite süresi gibi bilgilere erişebilirsiniz. Ayrıca, çalışanlarınızın, takip ettiğiniz bilgisayar sistemlerinin üzerinde gerçekleştirilen faaliyetlerin özetlerini ve PC’ ler üzerinde kurulu kaç tane ActivTrak ajanları olduğunu da görebilirsiniz.

Uygulamanın sitelerin ekran görüntülerini alma özelliğini kullanarak, çalışanlarınızın, takip ettiğiniz PC’ lerin kötü niyetli faaliyetlerinin de görsel bir kanıtını elinizde tutabiliyorsunuz. Kaydedilen masaüstü ekranlarını görmek için Ekran Görüntüleri’ ni ziyaret edin. Uygulamanın Ayarlar kısmından birkaç özelleştirme seçeneği de size yardımcı olabilir.

ActivTrak Programının ücretsiz sürümü yalnızca üç uygulama yüklemeyi destekliyor. Eğer isterseniz ücretli lisanslarını satın alarak programın tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ajan program, Windows XP, Vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemleri üzerinde çalışabiliyor. Birçok işletim sisteminde kullanılabilme özelliği de işyeriniz ya da okulunuzdaki işletim sistemleri değiştirildiği durumlarda dahi size programı tekrar kullanma imkanı sağlamakta.

İNDİR
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu