Anasayfa » Yazılım » Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Sorunu

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Sorunu

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Sorunu

Windows kullanıcıların karşılaşabileceği en sık hataların başında ‘’Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b)’’ hatası yer almaktadır. Bu hata bir program veya oyun dosyasını çalıştırırken karşınıza çıkabilir. Bu hatanın başlıca sebepleri sistem dosyasında meydana gelen sorunlardır.

Örnek olarak Windows sistem dosyalarının içerisindeki ‘’DLL’’ dosyalarının stabil çalışmaması bu hataya sebebiyet verebilir. Bunun haricinde .Net Framework uygulamanızda veya Microsoft Visual C++ 2010 kütüphanesinde sorunlar söz konusu olabilir.

0xc00007b hatasının çözümü için bu üç ana sebepten yola çıkarak ‘’Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı’’ hatasının çözüm yollarını sizlere aktaracağız.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Hatası Çözüm 1

Bu hata için ilk çözüm yolu olarak ‘’DLL’’ dosyalarını ‘’System32’’ klasörüne yükleyelim. Yüklenmesi gereken dosyaları buradan indirebilirsiniz.

‘’DLL HELP724’’ dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll ve msvcr100_clr0400.dll dosyalarını ‘’C:\Windows\System32’’ sistem klasörüne yükleyin.

Bu dosyaları ‘’System32’’ klasörüne yüklemeden önce Windows’u güvenli mod ile çalıştırın. Ardından yukarıda belirttiğimiz işlemleri gerçekleştirin.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Hatası Çözüm 2

Birçok Windows programını ve bilgisayar oyununu çalıştırmak için .NET Framework’un yüklü ve doğru çalışması gerekmektedir.

Eğer Windows’ta .NET Framework uygulaması eksik veya sorunlu ise birçok programda ve oyunda sorunlara yol açabilir.

.NET Framework’u yeniden yüklemek veya onarmak için buradan Microsoft’un resmi web sitesinden istediğiniz .NET Framework sürümünü indirip kurabilirsiniz. Önerilen sürüm için tıklayın.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Hatası Çözüm 3

Windows’ta çalıştırmak istediğiniz birçok uygulamanın stabil çalışması için Microsoft Visual C++ kütüphanesi gerekmektedir.

Eğer Windows’ta bulunan Microsoft Visual C++ eksik veya sorunlu ise çeşitli hatalara ve sorunlara yol açabilir.

Bu sebepten bilgisayarınıza Microsoft Visual C++ 2010 sürümünü yüklemenizi önermekteyiz.

Microsoft Visual C++ 2010 32 Bit Sürümü İçin Tıklayın.

Microsoft Visual C++ 2010 64 Bit Sürümü İçin Tıklayın.

Ayrıca kullanmakta olduğunuz uygulama için gereken sürümü buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc00007b) sorunun çözümü için gereken işlemleri aktardık. Yaşadığınız sorun hakkında destek almak için yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*