Ana Sayfa Yazılım uTorrent Hızlandırma Ayarları Nasıl Yapılır?

uTorrent Hızlandırma Ayarları Nasıl Yapılır?

uTorrent Hızlandırma Ayarları Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar tarafından Torrent indirme programları arasından en çok tercih edilenlerden birisi uTorrent programıdır. Torrent indirme programında ancak, maksimum hızı yakalayabilmek için bazı ayarlar yapılması gerekmekte. Aksi halde uTorrent’ inizi yavaş hızda kullanmaya devam edersiniz ve indirilmekte olan içerikleriniz daha uzun sürede tamamlanır. uTorrent ayarları ile internet hızınıza paralel olarak indirme hızınızı da en yüksek seviyeye çıkarmış olacaksınız.

uTorrent hızlandırma ayarları için:

1. İlk olarak, bilgisayarınızda kurulu olan uTorrent programını açıyoruz ve programın ana sayfasında bulunan ‘Seçenekler > Tercihler ‘ yolunu izliyoruz.

2. Tercihler menüsünü açtığınızda hemen sol tarafta beliren seçeneklerden ‘BitTorrent’ seçeneğine tıklayıp açıyoruz. BitTorrent’ de yer alan, ‘Protokol şifrelemesi’ kısmından Giden kısmını ‘Etkin’ olarak seçiyoruz, yanında yer alan ‘Gelen şifrelenmemiş bağlantılara izin ver’ sekmesini de etkin hale getiriyoruz.

3. Bu işlemden sonra, Tercihler kısmına tekrar dönüyoruz ve ‘Bant genişliği’ menüsüne tıklayıp açıyoruz. Bu kısımdan Torrent’ in bant genişliği sınırlarının ayarlarını yapıyoruz, ayarları da aşağıda gösterdiğimiz gibi değiştiriyorsunuz:

  • Maksimum Bağlantı Sayısı’ nı 2500 olarak ayarlayın,
  • Torrent başına maksimum eş sayısını da 500 olarak ayarlayın,
  • Torrent başına gönderme yuva sayısını ise 10 olarak yazın.

4. Bu ayarların ardından ‘Gönderme hızı, %90 ise ek gönderme yuvası kullan’ seçeneği eğer aktifse bu işareti kaldırıyoruz. Kutucuk işaretsiz kalacak.

5. Bu ayarlardan sonra, gelişmiş ayarları yapmaya başlıyoruz. Anasayfa > Tercihler yolunu kullanıyoruz ve burada sol menünün en alt kısmında ‘Gelişmiş’ menüsüne tıklayıp açıyoruz. Gelişmiş ayarlar kısmında ‘bt.allow_same_ip’ seçeneğini tıklayıp altta bulunan değer kısmını ‘Doğru’ olarak işaretliyor ve kaydediyoruz.

6. Bu kısımda işimiz henüz bitmedi. Yine bulunduğumuz gelişmiş bölümünde ‘rss.update_interval’ seçeneğine tıklayıp, değer kısmında karşılığını ‘20’ yazıyoruz ve daha sonra ‘Ayarla’ butonuna basıp uTorrent hızlandırma işlemlerini tamamlıyoruz.

uTorrent programınızın yeni hızını test etmek için birkaç dosya indirebilirsiniz, ayarları tam olarak yaptıysanız internet hızınızın müsaade ettiği en son limitte dosya indirmeye başlayabilirsiniz.

uTorrent Hızlandırma Ayarları Nasıl Yapılır?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin