Sosyal Medya

Unutulan Facebook Hesabını Bulma (Etkili 3 Yol)

Facebook hesabını bulmak için en etkili 3 yolu bu rehberde sizlere sunacağız. Uzun süre kullanılmayan veya çıkış yaptığınız Facebook hesaplarının mail adreslerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Facebook hesabınıza bir daha erişemeyeceğinizi düşünseniz de durum bu yönde değildir.

Facebook üyeliğinizde verdiğiniz tüm bilgiler farklı servislerde depolanmak ve saklanmaktadır. Fakat o kadar süre geçmesinden dolayı bu bilgilerin burada olduğunu hatırlamazsınız. Bu içerikte biraz eskilere dönüş yaparak kaybolan ya da unutulan Facebook hesabınızı tekrar bulacağız.

Facebook Hesabımı Bul Sayfasını Kullanmak

Facebook hesabınıza tanımlı mail adresini veya telefon numarasını hatırlıyorsanız hesabınızı bulma konusunda şanlısınız! Facebook unutulan hesaplar için Hesabımı Bul sayfasını bizlere sunmuştur. Bu sayfa üzerinden hesabınıza daha önce eklediğiniz telefon numarasını veya mail adresini yazarak Facebook hesabınıza direkt ulaşabiliyoruz.

Facebook Hesabını Bulma

Yukarıda sizlere örnek olması açısından kendi kişisel Facebook hesabımın bilgilerini girdim ve hesabım direkt olarak karşıma geldi. Hesabınız bulunduktan sonra eğer şifrenizi unuttuysanız, şifre sıfırlamak için sayfa sizi yönlendirecektir. Facebook şifremi unuttum diyen kullanıcılar bu aşamadan yararlanabilir.

Facebook Hesabını e-Posta Servisinden Bulma

Facebook ilk kayıt aşamasından bizlerden e-posta adresi ve telefon numarası talep etmektedir. Kayıt işleminin tamamlanmasının ardından Facebook bazı bilgileri ve hoş geldin mailini iletmiş olduğumuz e-posta adresine göndermektedir. Eğer e-posta adresini sürekli temizleyen biri değilseniz hesap bilgilerine buradan da ulaşabilirsiniz.

Bunun için geçmiş yıllarda kullandığınız e-posta adresini biraz hatırlamanız gerekecektir. Tahminler üzerinden de gidebilirsiniz. Hizmet aldığınız e-posta servisine giriş yaptıktan sonra pencerenin üst kısmında arama bölümü yer alacaktır. Buraya “Facebook Mail” yazmanız yeterli olacaktır.

Facebook hesabını bulmak için gelen mailleri biraz karıştırmalısınız. Facebook hesabınızı ilk açtığınız yıllardaki mailleri kontrol edebilirsiniz. Bulacağınız mailde hesabınıza ait bazı bilgiler yer alacaktır. Bu hem hesabınızın mail adresini doğrulayacak hem de hesabınıza ait bazı bilgileri size sunacaktır.

Facebook Mail Adresini Bulmak İçin Ne Yapılır?

Facebook hesabınızın mail adresini hatırlamıyorsanız yapacağınız tek çözüm hesabınıza tanımlı telefon numarasını bilmektir. Telefon numarasının kullanılabilir olması bizim için önemli değil. Facebook hesabınız bulunduktan sonra artık mail adresiyle devam edebileceksiniz çünkü.

Hesabımı bul sayfasına tekrar dönüş sağlayın ve buraya mail adresi yerine telefon numaranızı yazın. Yıllar önce kullandığınız bir telefon numarası olabilir. Şu an kullandığınız telefon numarası hesabı bulmak için yardımcı olmadıysa daha önce kullandığınız numaraları biraz hatırlamanız gerekir.

Facebook hesabınıza tanımlı telefon numarasını girdikten sonra karşınıza direkt mail adresiniz ve hesabınız çıkacaktır. Bu yöntemle mail adresi unutulan fakat telefon numarası bilinen hesaplar kurtarılabilmektedir.

Facebook Hesabını Bulamıyorum

Her yöntemi denemenize rağmen hesabınızı bulamıyorsanız, o zaman arkadaşlarınızdan yardım alma vakti gelmiştir. Facebook gizlilik ayarlarınızdan iletişim bilgilerini gizlemediyseniz eğer diğer arkadaşlarınız mail adresinizi ve telefon numaranızı görebilir.

Facebook hesabını bulmak için arkadaşınızdan “Hakkında” kısmını ziyaret etmesini ve buradaki “İletişim Bilgileri” alanındaki mail adresini veya telefon numarasını size iletmesini talep edin. Buradaki bilgilere ulaştıktan sonra artık Facebook hesabınızın hangi mail adresine veya telefon numarasına kayıtlı olduğunu öğrenmiş olacaksınız.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu