Sosyal Medya

Twitter’dan Resim, Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en büyük sorunlarından biri veri ihlalleri. Zaman zaman fotoğraflarınız, videolarınız ya da diğer kişisel verileriniz izinsiz bir şekilde paylaşılabiliyor ve veri ihlalleri ile karşı karşıya kalabliyorsunuz. Bu şekilde veri ihlallerinin en sık yaşandığı platformların başında da Twitter geliyor. Tabii ki en büyük sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Twitter’ın bu gibi durumlar için kullanıcılara sunmuş olduğu bazı yardımcı yönergeler var. Peki, böyle bir durumda ne yapmamız gerekiyor? Twitter’dan resim, fotoğraf kaldırma nasıl yapılır?

Bu işlem için doğrudan Twitter tarafından oluşturulmuş olan bir form sayfası bulunuyor. Form sayfasını doldurup durumu Twitter yetkililerine bildirmeniz gerekiyor. Bu şekilde bilginiz dışında yapılmış bir paylaşımın kaldırılmasını isteyebiliyorsunuz. Dilerseniz bu işlemi nasıl yapacağınıza ve formu nasıl dolduracağınıza bakalım.

https://help.twitter.com/forms/private_information adresinden Twitter’ın bu işlem için oluşturduğu form sayfasına ulaşabilirsiniz. Formu görüntüledikten sonra, bilgileri nasıl dolduracağınızdan söz edelim.

Twitter’dan Resim, Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

İlk kısımda kime ait bilgilerin paylaşıldığı konusunda seçim yapmanız gerekiyor. Eğer kaldıracağınız fotoğraflar size aitse, bu kısımda “Ben” kutucuğunu işaretleyin. Burada diğer seçenekler ise “Yetkili Temsilcisi Olduğum Biri” ve “Tanıdığım Biri” olacak. Size en uygun seçeneği seçin.

Twitter’dan Resim, Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

İkinci kısımda sizden veri ihlali konusunda bilgi talep ediliyor. Yani sizin hangi özel bilgileriniz izinsiz olarak paylaşılıyor, bunu doldurmanız gerekiyor. Biz Twitter’dan fotoğraf kaldırma işlemini istediğimiz için “İzinsiz Paylaşılan Bir Fotoğraf veya Video” seçeneğini işaretliyoruz. Yeni bir form açılacak ve burada da iki seçenek karşınıza çıkacak. Size uygun olan seçimi yapın. Dilerseniz “Diğer” seçeneğini işaretleyerek özel olarak da belirtebilirsiniz.

Twitter’dan Resim, Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bir sonraki aşamada ise bildirim ayrıntıları bölümünü göreceksiniz. Buradan paylaşımı nerede gördüğünüz konusunda bilgi vermeniz gerekiyor. İki seçeneğiniz var. Bunlardan biri “Profil” bir diğeri ise “Tweet” seçeneği. Paylaşımı hangi bölümde görmüşseniz o seçeneği seçin.

Devam edelim. Şimdi sizden kullanıcı adı istenecek. Hangi kullanıcı isminde paylaşımı görmüşseniz, (yani paylaşımı hangi kullanıcı adı yapmışsa) @ işaretinden sonra kullanıcı adını yazınız. Mesela @Twitterhelp gibi.

Twitter’dan Resim, Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bu işlemin ardından paylaşımı kanıtlamanız gerekmekte. Paylaşımı kanıtlamak için Twitter üzerinden yapılan izinsiz paylaşımın linkini alın ve belirtilen alana kopyalayın. Eğer bu kısımda birden fazla link eklemeniz lazımsa “Bir Tweet Daha Ekle” butonunu kullanarak, link alanı eklenmesini sağlayın.

Twitter’dan Resim, Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

Devam eden kısımda, yaşadığınız sorunun ayrıntılarını yazıyorsunuz. Yaşadığınız sorunu net ve açıklayıcı bir şekilde bu kısma yazın. Olabildiğince ayrıntılara inmeye çalışın. Bu yetkililerin durumu daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

Twitter’dan Resim, Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

Son bölümde, bazı kişisel bilgileri dolduracağız. Öncelikle bilgilerinizin doğru olduğunu onaylayacak olan kutucukları işaretleyin. Ardından “Bulunduğunuz Yer” için ülke seçimi yapın. E-posta adresiniz, Twitter kullanıcı adınız (Hesabınız varsa) ve tam adınızı girin.

Twitter’dan Resim, Fotoğraf Kaldırma Nasıl Yapılır?

En alt kısımda robot olmadığınızı kanıtlamak için yer alan doğrulamayı da yapın. Ardından “Gönder” butonuna basarak doldurduğunuz formun gönderilmesini sağlayın.

Twitter’dan resim, fotoğraf kaldırma konusunda bu form işinizi görecektir. Yetkililerin formu incelemesi ve geri dönüş sağlaması birkaç günü bulabilir. Geri dönüş sonrasında sizden fotoğrafınızın bulunduğu bir kimlik belgesi isteniyor. Eğer göndermek isterseniz T.C. kimlik numarası ve seri no gibi önemli bilgileri kapatarak, kimlik belgenizi istenen adrese gönderebilirsiniz. Bunun sonrasında değerlendirme sağlanacak ve size bir dönüş daha yapılacaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

101 Yorum

 1. Burada uygulanan şeyler kesinlikle işe yarıyor sadece biraz beklemek gerekiyor. Teşekkürler Mehmet Bey

 2. Şunu da belirtmeliyim ki ana site sahibi benimle ilgili olan sayfayı tamamen sildi sitesinden. Ama bu ondan görüp alan sayfa içerik kaldırıldı başlığı altında içerik veritabanımızdan ve web sitemizden tamamen kaldırılmıştır, yazdı. Search console dan sayfayı şikayet ettiğimde kaldırılmamış diyor haliyle google da arayınca sadece içerik kaldırıldı yazıyor ismim yada fotoğrafım yok. Yandex’te neden hala var ya da sitenin kopyaları mı var eğer varsa neden google da gözükmüyor o kopyalar… Kafamda bir sürü soru var.

  1. Yardımınıza çok ihtiyacım var. Sizden başka birisiyle konuşmuyorum kimseden yardım alamıyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

  2. Derdimi tam anlatmam için yandex linkini atmam lazım ama burada herkes görüyor. Onu nasıl yapabiliriz yani linke bakmanızı istiyorum daha sağlıklı olur böyle yol almamız.

   1. Anlıyorum. Diğer yorumlara cevap vermek yerine size diğer yaşadığınız problemler için profesyonel destek sağlayalım. Eğer onaylıyorsanız sitemizin en alt bölümünden yer alan e-posta adresinden tüm ayrıntıları ve iletişim bilgilerinizi aktarın. Ayrıca bu işlemi de ilk defa sizin için gerçekleştiriyoruz bilginiz olsun.

    1. “İletişim” bölümünden mi yoksa “infohelp724” mi gerekli iletişim bilgilerimi yazacağım tam anlayamadım orayı.

     1. Sanırım anladım olayı, size mail atacağım. Mail’de de tam olarak olayın ne olduğunu, linki falan atacağım. Umarım doğru anlamışımdır…

      1. Aynen tam da bahsettiğiniz gibi seçil hanım :) info@help724.com mail adresinden iletişim sağlayın, talebiniz konusunda yardımcı olalım.

 3. Ve şimdi baktım yine ana siteden dolayı resim google görsellerde. ******* yazıyor linkte ne demek bilmiyorum ama şimdi birde onu kaldırmaya uğraşacağım. Sanırım yedekler onlar ama emin değilim.

  1. Fotoğrafın linki siteye yönlendiriyor ama sitede bir şey yok benle alakalı. Buna rağmen Google Search Console hala web sitesinde yayınlanıyor diyor anlayamadım. Forum dolduracağım bir de.

 4. Tekrardan rahatsız ediyorum ama şunu sormayı unuttum. Yandex ve bing görselleri için bir şey yapamayacak mıyım?

  1. Sanırım yine yardıma ve fikire ihtiyacım var. Şöyle ki fotoğrafın linki sitenin anasayfasına gidiyor direkt. Benim adıma olan bir sayfa vs. Olmadığı için fotoğraf kalkar mı ya da bu da google’ın bir yedeği mi? Çünkü forumdaki admine sordum, siteden kalktı ve fotoğraf direkt seni anasayfaya yönlendiriyor yani sitede aslında yok bir fotoğraf ya da içerik büyük ihtimalle google’ın yedeği olabilir dedi. Sizin bir fikriniz var mı bu konuda?

   1. Search console sayesinde kaldırdım yine. O kadar yazıp rahatsız ettim kusura bakmayın.

    1. Hiç problem değil seçil hanım, bize çekinmeden sorularınızı iletebilirsiniz… Şu an merak ettiğiniz bir konu var mı?

     1. Yandex ve bing konusunu merak ediyorum. Onlar için ne yapabiliriz diye.

      1. Onlar için daha öncesinde de bahsettiğimiz gibi ana kaynaktan içerikleri kaldırdıktan sonra Yandex ve Bing arama motorunda da otomatik olarak kaldırılmasını bekleyecektik. Çünkü özellikle Yandex, bu konuda yayınladığı dokümanda veriler ana kaynaktan silindikten sonra 3 hafta gibi bir sürede kaldırılması söz konusu olacağından bahsediyordu. Eğer aksi bir durum olursa onlar içinde gerekli işlemleri gerçekleştiririz…

       1. Twitter’ı bekliyorum hala… İnşallah bu sefer cidden olumlu sonuç alırım. Çünkü hesap sahibi 30 marttan beri hiç bir etkileşimde bulunmamış.

        1. Twitter bu konuda bizi biraz meraklandıracak sanırım… Ayrıca bu gecikmenin sebebi COVID-19’dan dolayı da olabilir. Çünkü Facebook tarafında buna yönelik bazı düzenlemeler sağlandığını ve daha az personelle hizmet verdiğini biliyoruz. Aynı durum Twitter içinde geçerli olabilir.

         1. Umuyorum ki bir an önce biter bu da. Çünkü gerçekten çok yoruldum artık.

          1. Yandex için işlem yapmam lazım bir şekilde. Ana sitedeki fotoğraf falan gözükmüyor bing’de de çıkmıyor ama yandex’te ana siteden alan başka bir sitedeki fotoğraf gözüküyor ve o site ana siteden önce kaldırmıştı. Google da o site ile ilgili hiçbir şey yok ama yandex’te gözüküyor anlayamadım onu.

 5. 5 takipçili bir twitter hesabında da paylaşılmış 27 martta. Hesap sahibi 30 marttan itibaren bir şey paylaşmamış. Yine dmler kapalı. Ulaşmaya çalışıyorum. Twitter’a şikayet etmek istiyorum ama hiçbir şekilde geri dönüş alamıyorum onlardan.

  1. Dayanamayıp formu doldurup attım, kimlik fotoğrafını da attım ama bu hesapta ismimi başka bir şekilde paylaşmış. Ya ben anlamıyorum bu twitter’ın yine de kaldırması gerekmez mi?

   1. Bu arada açıklama kısmına çat pat ingilizcem ile açıklama yaptım ama anlaşılır olur mu acaba

    1. An itibariyle google görsellerden kalkmış bulunmakta. Kötü bir günde olsa iyi bir haber almış oldum.

     1. Twitter’da süreçler biraz zaman alıyor sanırım… Umarım oradan da kısa sürede geri dönüş alırız. Açıklama kısımları için Google Translate’ten yardım alabilirsiniz. Google için olan süreci daha önceden zaten biliyorduk. Bu konuda gerçekten hızlı geri dönüşleri var.

      1. Kesinlikle google aşırı derecede hızlı ilerletiyor işi. Twitter içinde hem mail hemde dm bekleyeceğim sahibinden artık. Anlamadığım şey şu fotoğrafı her gün aratıyorum ben. Ama bu hesap bugün karşıma çıktı normalde çıkmıyordu. O neden olmuş olabilir?

       1. Nedeni biraz karmaşık ama yinede aktarmaya çalışayım. Google botları sürekli olarak tarama modunda 7/24 çalışır. Google botları ya içeriği keşfedemedi ya da hesap taranabilir değildi. Şu olasılıklar geliyor aklıma:

        1: Gizli hesap konumundan herkese açık konuma getirildi.

        2: Hesap içeriği yakın zamanda paylaştı ve Googel botları yeni keşfetti.

        3: Hesabın Google için varlığı yeni oldu ve içerikler taranabilir hale geldi.

        Son madde biraz karışık olabilir. Onu da şöyle açıklayayım; Twitter’da milyonlarca hesap var ve Google hepsini indexleyeceğine karşı garanti sunmaz. Yani Twitter’da her hesap Google için önem arz etmeyebilir.

        1. 2. Seçenek harici olabilir diğerleri. Çünkü içerik 27 martta paylaşılmış. Çok teşekkür ederim açıkladığınız için. Twitter’ı bekleyeceğim artık.

         1. Rica ederiz seçil hanım. Konuyla ilgi gelişmeleri bizlere de aktarın. Artık birçok konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz :) Yine de merak ettiğiniz veya sorun yaşadığınız durumlarda biz buradayız.

          1. Evet sayenizde biraz bir şeyler öğrendim artık yardımlarınız için çok teşekkürler. Twitter’dan mail yada sahibinden dm gelirse mutlaka size de haber vereceğim. Çok teşekkür ederim.

 6. Site sahibine hala ulaşamıyorum, mesajımı görmedi. Sitenin bir de forum sayfası var oradaki adminle konuştum. Site sahibinin hastanede karantinada olduğunu söyledi. Kendisi de konuşmamış site sahibi ile.

  1. Arkadaşın durumundan dolayı öncelikle üzgünüm. Umarım hem kendisi hem de ülkemizdeki diğer tüm vatandaşlarımız sağlıklarına tez zamanda kavuşurlar. Konuya gelecek olursak belirttiğiniz adminin bu konuda yetkisi bulunmuyor mu? Veya bu konuda başka yetkin kişiler yok mu?

   1. Ya site baya büyük bir site. Forum adminleri site ile ilgilenmiyor. Site sahibi tek o konuda ve tek 1 tane sitesi yok. 3 tane var

    1. Anlıyorum… Konuyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa buradayız.

     1. Size bir haberim var hemde çok güzel bir haberim. Site sahibi twitter’dan mesaja bakmamış ama siteden kalkmış fotoğraf. Hemen Google Search Console’dan kaldırılması yönünde talep oluşturdum. Kalkar büyük ihtimalle çünkü sayfada yok dedi direkt.

      1. Bu duruma sevindim :) Ana kaynaktan kaldırıldıktan sonra Google taraflı durumu hızlandırmak adına gerekli işlemleri yapmışsınız. Peki merak ettiğim Twitter taraflı sağlanan herhangi bir geri dönüş olup olmaması?

       1. Dediğiniz cümleyi anlamadım. Site sahibi twitter’dan mesaj attı mı atmadı mı onu mu soruyorsunuz?

        1. Twitter’dan cevap vermedi ama sitede fotoğrafın altına da kaldırılmasını istediğimi yazmıştım yorum olarak. Üstelik mail de atmıştım.

         1. Hayır, Twitter’dan içerik kaldırmak için başvurulan formdan bahsediyorum. Cümlede mi hata var yoksa anlaşılmadı mı?

          1. Ben size onu söylemiştim ya, sırasıyla 2 hesap sahibi de ulaştı ve kaldırdılar diye. Ve twitter zaten mail de atmadı hala. Ama zaten kaldırıldı onlar, anlayamadım bir an cümleyi özür dilerim.

          2. Yok hiç önemli değil, şu an size yardımcı olacağımız farklı bir konu var mı?

 7. Öncelikle merhaba, iyi haber twitter’dan haber beklememe gerek kalmadı çünkü 2.hesap sahibi de mesaj attı ve kaldırdı. Bing tarayıcısında arattığım zaman fotoğrafım çıkıyor görseller kısmında onu kaldırmanın bir yolu yok mu?

  1. Yandexte de gözüküyor onu da kaldırmanın yolu varsa lütfen yardımcı olur musunuz

   1. Yani kaldırdığım sitenin fotoğrafı ikisinde de gözüküyor. Bu arada şimdi Google da baktığımda kaldırdığım siteden yine fotoğraf gözüktüğünü gördüm. Linkte trashed yazıyordu sanırım çöpe atmış fotoğrafı ama silinme gerçekleşmemiş. Site sahibine ulaşmaya çalışıyorum kendi kendine silinmesini beklememek için. Diğer 2 tarayıcı hakkında ne yapabiliriz sonuçta kaldırılmış siteden olan fotoğraflar. O sonradan karşıma çıkan fotoğrafı da sildiği zaman yine Google search console ile kaldırırım ama diğerleri hakkında ne yapmam gerek bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun bana.

    1. Merhaba tekrardan bu çok iyi… Twitter için beklemeniz gerekmedi. Yandex için konuyu araştırdığımda Türkçe kaynak çok bulamadım. Yandex’in yayınladığı bazı dokümanlara göz attığımda:

     Yandex.Resim hizmeti resim yayınlamaz, yalnızca İnternet’te serbestçe bulunan resimleri arar. Görüntünün arama sonuçlarında görüntülenmesini istemiyorsanız, lütfen görüntünün bulunduğu web sitesine gidin (görüntünün üzerine geldiğinizde web sitesi adresi görüntülenir) ve görüntüyü silmek veya dizine eklenmesini engellemek için site yönetimiyle iletişime geçin. Resim, arama sonuçlarını siteden kaldırıldıktan yaklaşık iki ila üç hafta sonra bırakacaktır.

     Robot ayrıca görüntülerin kopyalarını bulabilir, bu nedenle bir siteden bir görüntüyü sildikten sonra bile, başkalarında bulunabilir. Görüntünün diğer sitelerde kopyalarını kontrol edin . Kopya varsa, lütfen görüntünün her sitenin yönetimine kaldırılmasını isteyin. (21.04.2020)

     Bing arama motoru içinde kaynak ve doküman bulamadım. Yandex gibi benzer özelliklere sahip olabilir belkide. Bunu deneyimlemek lazım.

     Google’da daha önce kaldırma talebinde bulunduğunuz URL’mi tekrar görünüyor? Yoksa farklı bir URL’mi ?

     1. Yok farklı url bu sefer ki, ben bu süresi doldu kısmını araştırmıştım işte tamamen kalkmayan tekrardan aramalara taşınıyor diye. Ama kaldırılan url aktif olmadı. Site sahibi sanırım dediğim gibi fotoğrafı çöpe taşımış çünkü linkte trashed yazıyor. Site sahibinden haber bekliyorum twitter’dan mesaj attım hala görmedi mesajı. Yandex ve bing için sadece bekleyecek miyim yani?

      1. “Ama kaldırılan url aktif olmadı” Tamam bu çok iyi. Çünkü eğer Google’dan kaldırdığımız içerik tekrar gün yüzüne çıksaydı işte o zaman işler biraz karışacaktı. Direkt site sahibinden içeriği kaldırmak işimizi kolaylaştıracaktır. Yandex için bahsettiğim gibi Bing içinse gerçekten doküman bulamadım. Ama şöyle yapalım isterseniz. İlk olarak tüm içeriklerin artık ana kaynağından olmadığına emin olup, sonra Yandex, Bing ve Google arama motorlarıyla ilgilenelim.

       1. Evet olur ben site sahibinden haber bekliyorum şu anlık. Google’da da başka bir içerik gözükmüyor. Bingde de bir fotoğraf var ama yandex’te 4 tane falan aynı siteye ait fotoğtaf var. Şöyle ki aynı siteden fotoğraf farklı indexlendiği için sanırım başta kaldırmadan önce google’da bende 2 tane görüyordum. Dediğim gibi adıma olan sayfa kapatıldı sitede 404 yazısı bulunuyor şuan. O fotoğrafta büyük ihtimal çöp kutusuna atıldı. Site sahibinden haber beklemekteyim…

        1. Tamam, öncelikle ilk aşama olarak böyle ilerleyelim. Zaten Google daha öncede sizi doğruladı sorun çıkmayacaktır. Eğer ki kaldırma istediği bulunmamız gerekirse. Yandex’te dokümanda belirtildiği gibi 3 hafta içerisinde ana kaynaktan kaldırıldığında otomatik olarak arama sonuçlarında da kaldıracaktır. Bing içinde bakarız bir çaresine artık :) Siz önce bahsettiğiniz işlemleri uygulayın, diğer aksiyonlara bakarız beraber.

         1. Tamamdır, teşekkür ederim tekrardan. Gelişmelerden haberdar edeceğim sizi.

 8. Önce twitter’ı bekleyeyim o halde birkaç gün daha olmazsa bir daha talepte bulunurum. Fotoğraf nasıl desem zaten normal bir fotoğrafım olduğu için aciliyeti falan yok aslında o kadar sadece çabucak kurtulmaya çalışıyorum. En iyisi şu anlık twitter’ı beklemem, size de teşekkür ederim tekrardan.

  1. O zaman öncelikle Twitter’ı bekleyelim. İşlemin sonuçlanmasının ardından diğer tarafı hallederiz… Rica ederiz tekrardan :)

   1. Tekrardan rahatsız ediyorum ama başka twitter hesaplarının yada sitelerin paylaşıp paylaşmadığını anlamamın bir yolu var mı? Bir an önce varsa eğer onlardan da kaldırmaya çalışayım.

   2. Rahatsız ediyorum ama müsait olunca bakarsanız sevinirim…

   3. Bu arada şunu da söylemeyi unuttum. 1.hesap sahibine ben tweet atmıştım dmleri kapalı diye, 5 gün önce falan. Dün gece gördü mesaj attı ve kaldırdı tweeti. Kaldırdıktan sonra twipu.com sitesine baktığımda orada da olmadığını gördüm. Twipu.com retweetleri silmiyor ama tweetleri siliyor. 2.hesap sahibine de tweet atmıştım ama o da şu anlık dönüş yapmadı. Adımı farklı şekilde belirten hesap 2.hesaptı. twitterdan mail bekliyorum ve başka bir yerde var mı yok mu bunu nasıl anlayabilirim diye sormuştum buna da cevap verirseniz çok sevinirim..

     1. Bu arada google search consoldan arama sonuçları için kaldırılmış olan 2 içeriğe şimdi süresi doldu yazıyor. Ne demek oluyor o, bir bilginiz var mı ?

      1. O 2 içeriğe önceden kaldırılan yazıyordu. Ben biraz araştırma yaptım 6 ay sonra kalıcı kaldırma yapılmazsa tekrardan gözükür diyor search console için ama ben siteden kaldırttım o içeriği tekrardan gözükür mü aramalarda? Lütfen sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. Başka birisine soramıyorum.

       1. Lütfen bugün bir dönüş yapar mısınız sorular için ne yapacağımı şaşırdım

    1. Merhaba, bazı teknik sorunlardan dolayı yorumlar ile pek ilgilenemedik. Geç cevaptan dolayı özür dileriz. İlk sorunuza cevap vereyim; “başka bir yerde var mı yok mu bunu nasıl anlayabilirim diye sormuştum buna da cevap verirseniz çok sevinirim..” bunu sağlamanın birkaç yolu var bunlardan biri Google Görseller aracını kullanmak. İnternette yayılan fotoğrafınızı Google Görseller aracına sürükleyerek bu görselin benzeri var mı yok mu bakabilirsiniz. Bunu dışında dediğim gibi farklı yöntemlerde bulunmaktadır.

     “2 içeriğe şimdi süresi doldu” bu konuda fikrimiz yok. Bu uyarı için Google ayrıntı sunuyor mu? Uyarının yanında herhangi bir ek bilgi alacağınız buton, simge var mı?

     “ama ben siteden kaldırttım o içeriği tekrardan gözükür mü aramalarda?” Google botları tekrar aynı içeriği tarayamayacağı için tekrar arama sonuçlarında listelememesi gerekir. Eğer içeriğin ana kaynağından kaldırılmasaydı, bahsettiğin süre zarfında tekrar indexleme olacaktı.

     Kaçırdığım soru olduysa lütfen belirtin.

     Umarım yardımcı olabilmişimdir.

     1. Google görseller ile arama yaptığımda bir şey çıkmıyor artık. Başka bir yol varsa bunu benle paylaşırsanız sevinirim… Google süresi doldu kısmı için herhangi bir simge bulundurmuyor. İnternetten araştırdığım zaman urlnin kaldırma süresi dolduğunu kalıcı kaldırma gerçekleşmediyse aramalarda aktif olacağı yazıyor. Ama ben siteden kaldırdığım için bu aktif olmayacak sanırım.

      1. Google’da yaptığınız görsel tarama işlemini Bing ve Yandex arama motoru içinde yapın. Bunun dışında çeşitli servisler var ama gizlilik konusunda garanti sunamadığımız için paylaşamıyoruz. Ayrıca bu iki büyük arama motorunda da taramanızı gerçekleştirin.

       1. Olsa zaten mutlaka çıkardı zaten sanırım. Twitter’dan hala mail gelmedi yarın tekrardan bi şikayet mi oluştursam?

        1. Sanırım bir hafta olmadı işlemi yapalı. Biraz daha bekleyin. Tam bir hafta olsun tekrar değerlendirelim bize kalırsa. Tabii yine siz bilirsiniz…

         1. Yok olmadı açıkçası perşembe günü atmıştım formu. Bekleyelim o zaman biraz daha.

          1. Bence böyle daha sağlıklı olacaktır. Dikkat ederseniz Google bu konuda daha hızlı aksiyon aldı. Twitter ise bizi biraz bekletecek sanırım…

 9. Rahatsız ediyorum tekrardan ama twipu.com diye bir sitede o 2.hesaptan paylaşılan tweet gözüküyor. Site direkt twitter’dan mı aktarıyor çözemedim bir bakar mısınız? Sitede o twitter hesabının sahibinin adı falan da gözüküyor ben siteyi çözemedim bir de siz göz atar mısınız ve oradan nasıl kaldırabilirim bilmiyorum.

  1. Lütfen bana yardımcı olun… Ben altından kalkamıyorum bunun.

   1. Sanırım 3.parti bir web site ve Twitter’da popüler içerikleri çekiyor. Sizin için o siteye de bakalım neler yapabiliriz diye.

    1. Aslında twitter hesabının sadece 48 takipçisi var site paralı falan olabilir mi? Yani birde ben twitter’dan silindiği zaman oradan da silinir mi onu öğrenmeye çalışıyorum ama anlayamıyorum.

     1. Bu siteye yapılan yorumlara göz attığımda genel olarak ifşa üzerine olan paylaşımlar için kullanılmakta olduğunu görüyorum. “twitter’dan silindiği zaman oradan da silinir mi?” Cevap hayır olacak. Çünkü bu site kendi içerisinde veri akışı sağlıyor. Fakat kontrol ettiğimde içerik kaldırma talebinde bulunabileceğiniz bir form bulunuyor. Bu arada kullandığımız antivirüs programı site için uyarı vermekte. Bunu da belirtmiş olalım.

       1. Tabii ki, siteye giriş sağladıktan sonra sağ üst menüde yer alan “Üst Üste Üç Çizgiye” tıklayın. Çıkan seçeneklerden kaldırma isteği yani “Removal Request” butonunu seçin. Sizi kaldırma isteği formuna yönlendirecektir. Buradaki formu kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz. İşlemlere başlamadan önemli bir uyarıda bulunalım. Site zararlı dosya / reklam virüsleri barındırmaktadır. Bu sebepten antivirüs programı kullandığınız cihazda mutlaka olsun ve buna yönelik hareket edin.

        1. Telefondan gireceğim de bildiğiniz bir antivirüs programı varsa söyler misiniz yükleyip öyle gireyim.

         1. Kullandığınız cihazın uygulama marketine giriş sağlayarak birçok antivirüs uygulamasına ulaşabilirsiniz. Bu konuda uygulama belirtmemiz doğru olmaz, siz bu konuda gerekli araştırmaları yapmalısınız.

          1. Tamam teşekkürler bu arada hala twitter’dan mail gelmedi kimliği attıktan sonra normal mi bu ?

          2. Bu arada formda bir neden isteniyor ingilizce mi yazmam gerekiyor?

          3. Ve son bir soru daha darlıyorum farkındayım ama o fotoğrafı benim ismimle paylaşmamışlardı ben kendi adımı girince benim olduğumu nasıl anlayabilirler ki yani paylaşılan isimle doldursam sorun olur mu sonrasında

          4. Burada kişisel profil yada kişisel tweet silmek için diyor ama ben buradan sildirsem bile zaten twitter silmediği için daha yeniden yüklenecek değil mi mantık olarak ?

          5. Twitter için işlemi yeni uyguladık bir süre daha bekleyin, cevap gelmezse tekrar talepte bulunuruz. Sitenin dili hangisi ise o dilde şikayeti belirtmek daha doğru olacaktır. Darlama yok rahat olun. Bu konuda sağlıklı yorum yapamam fakat illaki işlem yapılması gerekir. Çünkü form ekranında herhangi bir doğrulama için belge talebi yoktu. İşlemin nasıl yapılacağını biliyorsunuz artık eğer aciliyeti yoksa önce Twitter tarafından yapılması gereken işlemi bekleyin.

 10. Nasıl desem herhangi bir hukuki işlem yapamam. Ailemin haberi yok ve yaşım da kendi başıma halledeceğim kadar büyük değil. Kendim halletmeye çalışıyorum sadece.

  1. Anladım… Biz üstümüze düşen neyse size yardımcı olacağız seçil hanım. Bundan sonraki süreçte sosyal medya platformlarında hesabınızı herkese açık yapmamanızı ve tanımadığınız kişileri kabul etmemenizi veri gizliliğiniz sebebiyle önermekteyiz.

   1. Çok teşekkür ederim size de. Sanırım şu anlık oturup sadece twitterdan mail beklemem gerekiyor. Gelişmelerden sizi de haberdar edeceğim. Teşekkürler tekrardan.

    1. Rica ederiz. Aynen, bu süreçte mailinizi sürekli takip edin. Herhangi bir gelişmede bize de bildirin…

 11. Bu arada twitter mail atmış. Kimlik belgesi içeren bir fotoğraf istediklerine dair. Yani T.C. numarasını falan karaladım ama bir sorun olmaz değil mi oraya attığım için?

  1. Burada yapılması gereken, eğer kimliğinizi göndermek istiyorsanız kimlik üzerinde yer alan T.C. kimlik numarası ve seri no gibi önemli yerleri gizlemek ve fotoğrafınızın tam olarak ortaya çıkarmaktır. Sizin olduğunuzu doğrulamak adına Twitter bu işlemi sağlamanızı istemektedir.

   1. Evet öyle yaptım ama attıktan sonra mail gelmedi hala. Beklemedeyim şu an.

    1. Çok iyi, talebinizin incelenmesi için beklemede kalın seçil hanım. Süre olarak da net bir zaman belirtmek doğru olmayacaktır fakat sürecin hızlı işlediğini size gelen mailin süresinden anlayabilirsiniz.

     1. Forumu doldurup attıktan sonra hızlı davranıp mail attılar ama ben fotoğrafı attıktan sonra mail atmadılar hala. O yüzden böyle biraz sabırsızlanıyorum.

       1. Açıkçası kimlikteki fotoğrafta gözlük yok ama normalde kullanıyorum ve orada paylaşılan fotoğraf boydan bir fotoğraf olduğu için telefondan yüzüm çok çok az gözüküyor. Ne olur bilmiyorum hiç.

        1. Yani benim olmadığımı düşünürlerse kalkmama ihtimali mi var?

         1. Doğrulama gönderdiğiniz kimlikteki bilgiler ve fotoğrafla yapılacak. Atılan Tweet içerisinde gerçek isminiz yer almış mı?

          1. İlk hesapta evet ama 2.hesapta bambaşka bir isimle atmış fotoğrafı.

          2. Tamam, zaten ilk hesapta yayınlanan bizim için delil niteliğinde olacaktır. Twitter çalışanları fotoğraf konusunda kararsız kalsalar bile, isimden yola çıkarak sizin olduğunuzu doğrulayacaklardır. Ayrıca bu kişiler için siber suçlar ve savcılığa suç duyurusunda da bulunabilirsiniz…

 12. Gerekli forumu doldurdum. 2.hesap fotoğrafı benim adıma bile yayınlamamış o da kalkar mı?

  1. Merhaba, form ekranında 2. hesapta paylaşılan içeriği de belirtin, bununda kontrollerinin yapılmasını sağlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu