Sosyal Medya

Twitter Konu Başlıkları Takip Sistemi Nedir?

Twitter, diğer sosyal medya uygulamalarıyla karşılaştırıldığı zaman, haber yönü daha ağır basan bir platform. Söz konusu sosyal medya platformu üzerinde sürekli olarak gündem takip edilebiliyor ve insanlar gündem hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirebiliyor. Haber yönü ağır basan bir sosyal medya uygulaması olması, Twitter’ın bu yönde bazı özelleştirmeler yapmasını da sağlamış durumda. Bu noktada son olarak Twitter konu başlıkları sistemi duyuruldu.

Twitter Konu Başlıkları Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Kısa süre önce duyurusu yapılan konu başlıkları sistemi, henüz tam olarak yayınlanmış değil. Yani belli ülkelerde denemeler devam ediyor. Tüm kullanıcılar için yeni özelliğin yayınlanması birkaç ayı bulacaktır. Bunu belirttikten sonra özellik hakkında bilgi verelim.

Twitter konu başlıkları sistemi, sürekli gündem olan konuları takip etmenizi sağlayacak. Diyelim ki Twitter’da deprem konusu gündem oldu. Bu konu üzerinde çok fazla paylaşım var ve birçok kullanıcı bu konu hakkında görüş bildiriyor. Yeni algoritma popüler olan bu konuyu bir başlık olarak belirtiyor ve başlığı takip edebiliyorsunuz.

Diyelim ki deprem konu başlığı olarak seçildi ve siz de bu konu başlığını takip ettiniz. Zaman tünelinizde depremle ilgili yeni paylaşımları görebileceksiniz. Kısacası konuları takip etmeniz sağlanacak ve bu şekilde kullanıcılar arasındaki etkileşimin artmasına odaklanılacak. Genel olarak konu başlıkları sisteminin özellikleri ise şöyle olacak:

  • Aradığınız konuları takip edebileceksiniz.
  • Konu başlığını takip ettiğinizde ilgili Tweetleri zaman tünelinde görebileceksiniz.
  • Takip ettiğiniz konu başlıklarını direkt olarak menüden düzenleyebileceksiniz.

Twitter Konu Başlıkları Takip Sistemi Nedir?

Twitter tarafından paylaşılan blog yazısına göre şu an da takip edilebilecek olan bine yakın konu bulunuyor. Ancak şu an için özellik tüm bölgelerde açık değil. Dediğimiz gibi zaman içerisinde özelliğin tüm ülkelerde açık olarak kullanılması bekleniyor. Ayrıca konu seçimlerinin de kullanıcılara göre yapılacağı ve her hafta takip edilebilecek konu başlıklarının yenileneceği de belirtiliyor.

Ülkemizde de aktif olarak kullanılacak olan sistemin, nasıl bir geri dönüş sağlayacağını bilemeyiz ama kesin olan şey, uygulamanın aktifliğinin bu şekilde arttırılacağı. Özellikle kullanıcılara göre kişiselleştirilmiş konu önerilerinin sunulması, kullanıcıların aktifliğini de ciddi oranda arttıracaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu