Sosyal Medya

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir? (iOS, Android, PC)

Twitter hesabı gizlemek, yazmış olduğunuz Tweet’leri, yalnızca sizi takip eden insanların görmesini sağlar. Bunun yanı sıra hiçbir kullanıcı sizin Tweet’inizi retweet ederek paylaşamaz. Sizi takip etmek isteyen kullanıcılarsa size takip isteği yollarlar ve yalnızca siz onay verdikten sonra takip edebilirler. Kısacası paylaşımlarının herkes tarafından görülmesini istemeyen kullanıcılar için “Twitter hesabı gizlemek” oldukça iyi bir yöntemdir. Elbette bu yöntemi uygulamak isteyen kullanıcıların akıllarına “Twitter hesabı nasıl gizlenir?” sorusu gelmektedir. Bu soruyu aşağıda belirttiğimiz işlem adımlarıyla iOS, Android ve PC platformları için cevaplandıracağız. Android’de ve iOS’ta Twitter hesabını gizlemek için:

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir? (iOS, Android, PC)

  • Öncelikle Twitter uygulamasını açarak ekranın sol alt tarafında bulunan “Ana Sayfa” simgesine dokunun.
  • Daha sonra pencerenin sol üst tarafında bulunan “Profil Resmine” dokunarak açılan sekmedeki “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne girin.

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir? (iOS, Android, PC)

  • Bu adımda, açılan “Ayarlar ve Gizlilik” penceresinde yer alan “Gizlilik ve Güvenlik” bölümüne girin ve açılan sekmedeki “Tweetlerini Korumaya Al” seçeneğine dokunarak işaretleyin.

Bu sayede “Twitter hesabını gizleme” işlemi tamamlanacaktır.

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir? (iOS, Android, PC)

İşlemi tamamladığınızı, önce ana sayfa simgesine sonrasında da profil resminize dokunarak teyit edebilirsiniz. Eğer profil resminizin hemen yanında “Kilit İşareti” belirdiyse bu, “Twitter hesap gizleme” işleminin başarıyla gerçekleştiği anlamına gelecektir.

PC’de “Twitter hesabı gizleme” için:

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir? (iOS, Android, PC)

  • Hesabınıza girdikten sonra, önce pencerenin sol üst köşesindeki “Ana Sayfa” butonuna daha sonrasındaysa ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Profil Resminize” tıklayın.
  • Daha sonra, tıpkı Android ve iOS’ta olduğu gibi, sırasıyla “Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik ve Güvenlik” seçeneklerine girerek açılan penceredeki “Tweetlerini Korumaya Al” seçeneğini işaretleyin.

Bu sayede sizlere “Twitter hesabı nasıl gizlenir” konusunu hem Android hem iOS hem de PC için anlatmış olduk. Böylece sizler de bu adımları takip ederek “Twitter hesap gizleme” işlemini yapabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu