Multimedya

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme (2022)

Twitch, son zamanlarda oyun severler tarafından takip edilen canlı yayın platformlarının başında geliyor. Bu kadar ilgi görmesinin en önemli sebebi platformda yer alan birçok yayıncının açtığı oyun yayınlarının insanların ilgisini çekmesidir diyebiliriz. Twitch’te açılan yayınları herhangi bir üyelik ihtiyacı duymadan da takip edebiliyorsunuz ancak bu durumda yayın içerisinde yer alan sohbet bölümünde herhangi bir mesaj göndermeniz mümkün olmuyor.

Twitch’te chat bölümünden yayını takip eden diğer izleyicilerle etkileşimde bulunmak için platformdan bir üyelik oluşturmanız ve bu üyeliği oluştururken tamamıyla size özel olan bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekir. Birçok kullanıcı kendine özel kullanıcı adını belirledikten sonra ileri ki dönemlerde oluşturduğu isimden memnun kalmayabiliyor. Bu gibi durumlarda Twitch kullanıcı adı değiştirme konusunda fazlasıyla esnek davranıyor. İlgili içeriğimizde sizlere konuyla alakalı detaylı bilgiler vereceğiz.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch kullanıcı adı değiştirmek için iki farklı yönteminiz bulunuyor. Bu yöntemlerden biri mobil cihazlarda yer alan internet tarayıcılarını kullanmak, bir diğeri ise Twitch internet sitesini kullanmaktır. Birçok kullanıcı kolay yöntem olduğu için öncelikle internet sitesini kullanarak değişiklik yapmayı tercih ediyor.

Twitch İnternet Sitesinden Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch kullanıcı adını değiştirmek için platform içerisinde bazı işlem adımlarını uygulamanız gerekmektedir. Bu işlem adımlarının sonucunda aktif olarak kullandığınız isminiz artık kullanıcılara yenisiyle değiştirilmiş bir şekilde görünecektir.

  • Adım 1: “Twitch” resmi internet sitesine girin.
  • Adım 2: “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” ile hesabınıza girin.
  • Adım 3: “Üst Bölge” içerisinde yer alan “Profil Fotoğrafı” simgesine tıklayın.
  • Adım 4: “Ayarlar” kategorisine dokunun.
  • Adım 5: “Profil Ayarları” sekmesi altındaki alandan “Kullanıcı Adı” içeriğini değiştirin.
  • Adım 6: “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basın.

Bu işlem adımlarının ardından artık yayınlarınızı yeni kullanıcı adınızla açabilecek, yayınların chat bölümünde yazdıklarınızı diğer izleyiciler yeni kullanıcı adınızla görecektir.

Adım 1: “Twitch” Resmi İnternet Sitesine Girin.

Twitch’de üye girişi yapmak için öncelikle ilgili platformunda resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. Bu girişin hemen ardından bir diğer adıma geçin.

Adım 2: “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” Bilgisi Girerek Hesabınıza Girişi Tamamlayın.

Twitch Giriş Sayfası

Twitch’de açılmış bir yayında etkileşimde bulunmak ve chat bölümüne yazı yazmak için yeni bir hesap oluşturarak açtığınız hesaba giriş yapmalısınız.

Adım 3: “Üst Bölge” İçerisinde Yer Alan “Profil Fotoğrafı” Simgesine Tıklayın.

Profil Fotoğrafı Simgesi

Twitch internet sitesine kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yaptığınızda sitenin üst kısmında profilinizle alakalı bir bölüm açılacaktır. Bu bölümün içerisinde en sağda bulunan “Profil Fotoğrafı” simgesine tıklayarak açılır menüyü aktifleştirin.

Adım 4: “Ayarlar” Kategorisine Dokunun.

Ayarlar Kategorisi

Profil Fotoğrafı” simgesine tıkladıktan sonra açılan menüden “Ayarlar” kategorisine tıklamalısınız. Bu kategorinin içerisinde hesabınızla ilgili olmak üzere birçok ayara ulaşabilirsiniz.

Adım 5: “Profil Ayarları” Sekmesi Altındaki Alandan “Kullanıcı Adı” İçeriğini Değiştirin.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Alanı

Twitch platformuna uzunca bir süre önce üyelik oluşturduysanız “Kullanıcı Adı” bölümünün hemen karşısındaki alan aktif bir şekilde değiştirilmeye hazır olacaktır. Bu alandaki metin kutusunun içine yeni kullanıcı adınızı yazarak değişikliği mümkün kılabilirsiniz.

NOT: Twitch platformunda kullanıcı adı değişikliği yapmak için hesabınızın ilk açıldığı günden itibaren 60 günlük bir süre boyunca aktif olması gerekmektedir.

Adım 6: “Değişiklikleri Kaydet” Butonuna Basın.

Değişiklikleri Kaydet Butonu

Kullanıcı Adı” alanının karşısındaki metin kutusunda yer alan kullanıcı adını değiştirdikten sonra ayarlarınızın aktifleşmesi için “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basmalısınız.

Bu altı adım neticesinde platformda kullanıcı adı değişikliğiniz onaylanacak ve herhangi bir şekilde eski kullanıcı adınıza erişiminiz kalmayacaktır.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Linki 2021

Twitch isim değiştirme işlemi için yukarıdaki adımları takip etmenize gerek kalmadan direkt siteye giriş yaparak isim değiştirme linkini kullanabilirsiniz. Bu link sizi doğrudan kullanıcı adı değiştirme sayfasına yönlendirecek ve kolayca isim değişikliği yapabileceksiniz.

Twitch İsim Değiştirme Linki: Twitch

Bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız tüm adımları uygulayarak ilgili platformda kullanıcı adı değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler:

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu