Sosyal Medya

Turkcell BiP Hesap Silme (Resimli Anlatım)

WhatsApp’ın son zamanlarda kullanıcılara zorunlu kıldığı veri gizliliği sözleşmesinin ardından büyük bir sosyal göç başladı ve birçok insan “BiP” adı verilen anlık mesajlaşma uygulamasına geçiş yaptı. Bu uygulamanın tercih edilmesinin en önemli sebebi yerli bir uygulama olması ve veri gizliliğine önem verdiğinin düşünülmesidir. Her ne kadar iyi bir uygulama olsa da farklı sebeplerden dolayı kişiler BiP hesabını silme yolunu tercih edebiliyor. Bu içeriğimizde konu hakkında bilinmesi gereken tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Turkcell BiP Hesap Kapatma Adımları

WhatsApp yerine Telegram’ı değil de BiP uygulamasını tercih eden kullanıcılar ne yazık ki bazı sebeplerden dolayı BiP hesabını kapatmak istiyor. BiP uygulamasını kullanmaya devam etmek istemiyor ve bundan kaynaklı olarak hesabınızı tamamıyla kapatmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

  • BiP uygulamasına giriş yapın.
  • Sohbet ekranının sağ alt köşesinde yer alan “Daha Fazla” butonuna tıklayın.
  • Ekranı aşağıya kaydırarak “Ayarlar” bölümüne ulaşın.
  • Hesabım” kategorisine girin.
  • Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.
  • Sizi karşılayan onay penceresinde “Tamam” seçeneğine tıklayın.

Bu adımların hemen ardından kullanmış olduğunuz hesap tamamıyla uygulamadan silinecektir. Hesap silindiğinde uygulama içerisinde yer alan sohbet geçmişiniz ve multimedya öğeleriniz artık ulaşılamaz hale gelecektir.

1- “Daha Fazla” Butonuna Tıklayın

BiP uygulamasında ihtiyacınız olan “Sohbet Ayarları, Bildirimler, Engellenen Kişiler” gibi tüm ayarlara bu botun aracılığıyla ulaşabiliyorsunuz. iPhone ve Android cihazların tümünde buton aynı noktada bulunmaktadır.

Daha Fazla Butonunu Gösteren Adım

2- “Ayarlar” Bölümüne Giriş Yapın

BiP, hesap silme konusunda diğer uygulamalar gibi sizleri farklı bağlantılara yönlendirmeye gerek duymadan direkt uygulama içerisinde hesabınızı silmenizi sağlıyor. “Ayarlar” kısmı “Daha Fazla” bölümünün en alt tarafında bulunuyor.

Ayarlar Bölümünü Gösteren Adım

3- “Hesabım” Kategorisine Girin

BiP hesap kapatma bağlantısıHesabım” kategorisinin içerisinde yer almaktadır. Bu kategoriden hesap kapatmanın yanı sıra “Geçmişi Silme (Konuşma Geçmişi), Konuşma Geçmişini E-posta ile Gönderme, Hesaptan Çıkış Yapma” gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabım Bölümünü Gösteren Adım

4- “Hesabımı Sil” Butonuna Dokunun

BiP hesabınızı kalıcı olarak silmek için “Hesabım” kategorisi içerisinde yer alan “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemin herhangi bir geri dönüşü olmadığı için uygulama içerisindeki konuşma geçmişinizi ve medyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

BiP Hesap Silme Adımı

5- Hesap Silme Onayını Tamamlayın

BiP hesabını tamamıyla kapatmak için gerçekleştirmeniz gereken son adım “Hesabımı Sil” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan onay penceresinde “Tamam” butonuna basmaktır. Bu butona bastıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Hesap Silme Onayı Adımı

Her bir işlem adımını görsellerde belirtildiği gibi uygulayarak uygulamada herhangi bir özel bilginizi bırakmadan hesabınızı silebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu