İnternet

Türk Telekom Nakil İşlemi İçin Yapılacaklar

Türk Telekom’un aktif bir müşterisisiniz ve yeni bir eve taşınacaksınız. Aklınıza direkt olarak “İnternetimi nasıl nakil ettireceğim?” cümlesinin gelmesi çok normal, zira binlerce internet kullanıcısı Türk Telekom nakil işlemleri hakkında detaylı bilgi arıyor.

Türk Telekom nakil işlemi, sözleşmenize bağlı olarak bir adreste kullandığınız Türk Telekom internetini farklı bir adrese taşımanıza yarayan sistemdir. Bu işlem ile Türk Telekom internetinizi kesintisiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise ilk önce telefon aboneliğinizi nakil ettirip sonrasında Türk Telekom internet aboneliğinizi naklettirmelisiniz.

Gelin Türk Telekom nakil işlemlerinin detaylarını ve adımlarını beraber inceleyelim.


 • Türk Telekom nakil işlemi için nereye müracaat etmeliyim?

Türk Telekom nakil işlemini gerçekleştirmek için size en yakın Türk Telekom ofisine veya TTNET bayiliklerine veya telefondan 444 1 444 numaralı Türk Telekom çağrı merkezini arayabilirsiniz.


 • Türk Telekom nakil işlemi için hangi belgeler gereklidir?

Kişisel bir Türk Telekom müşterisiyseniz kimlik belgeniz yeterli olacaktır,

Kurumsal bir Türk Telekom müşterisi ise nakil işlemi için; kurumsal firmayı temsil eden kişi veya kişilerin kimliklerini ve “İnternet Hizmet Değişiklik ve Talep Formunu” eksiksiz bir şekilde doldurup Türk Telekom temsilcisine ibraz etmelidir.


 • Türk Telekom nakil işlemi kaç günde gerçekleşir?

Bu sorunun cevabını müşteri olarak siz belirlemektesiniz. Nakil işlemi gerçekleştirirken size sorulan tarihlerden birini seçerek nakil işlemini o tarihte gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarihler minimum 7 maksimum 15 gün içerisini kapsamaktadır. Eğer nakil yapılacak adreste herhangi bir altyapı yoksa, veya bina portları doluysa maksimum 180 iş günü içerisinde nakil işlemi gerçekleştirilmektedir.


 • Türk Telekom nakil işlemini herkes yapabilir mi?

Türk Telekom nakil işlemini sözleşme sahibinin haricinde kimse gerçekleştiremez.


 • Türk Telekom nakil işlemi yapmak ücretli midir?

Evet ücretlidir, 2019 yılından bu yana Türk Telekom nakil işlem ücreti vergiler dahil 42 TL olarak belirlenmiştir. Türk Telekom aboneleri, yaptıkları nakil işlemleri için alınan bu 42TL’yi bir sonraki fatura döneminde ödemek zorundadır.


 • Türk Telekom nakil işlemi tüm internet paketleri için mi geçerli?

Türk Telekom nakil işlemi, internet paketi ayırt etmeksizin yapılmaktadır.


Türk Telekom nakil işlemi adımları şunlardır:

 • Kullanıcı soru cevap kısmında belirttiğimiz evraklar ile en yakın Türk Telekom ofisine veya 444 1 444 numaralı çağrı merkezine müracaat eder,
 • Türk Telekom temsilcisi işlem güvenliği açısından gerekli belgeleri inceler, işlem çağrı merkezinden yapılıyorsa gerekli bilgileri talep eder ve müşterinin çeşitli şartları onaylamasını ister,
 • Bu şartları onaylayan Türk Telekom müşterisi ile Türk Telekom temsilcisi, aralarında uygun bir tarih belirler ve eski adresteki internet erişimi kesilir,
 • Nakil işlemi gerçekleştirildikten sonra Türk Telekom çağrı merkezinden aranabilirsiniz,
 • Türk Telekom tarafından yönlendirilen teknik destek ekibi belirlenen tarihte yeni adrese gelerek nakil işlemini gerçekleştirir,
 • Türk Telekom nakil işleminden hemen sonra internet aktif bir şekilde kullanılabilir.

Bu yazımızda Türk Telekom nakil işlemi ile ilgili genel bir bilgi verip nakil işlemi adımlarını anlattık, aklınıza takılan ve yazımızda bulamadığınız bir soru olduğu takdirde 444 1 444 numaralı Türk Telekom çağrı merkezini aramanızı tavsiye ederiz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu