Sosyal Medya

Tumblr Hesap Silme Adımları (Resimli Anlatım)

Tumblr hesap silme adımları nelerdir? Sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere resimli anlatım eşliğinde sunuyor olacağız.

Tumblr bilindiği üzere bir sosyal medya platformudur. Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya uygulama veya sitelerinin artması ile beraber geri plana düşmüş olsa da Tumblr halen kemik kitlesi bulunan kaliteli bir sosyal medya sitesi konumunda yayınına devam etmektedir.

Her sosyal medya sitesinde olabileceği gibi Tumblr üzerinden de hesap açan kişiler bazı dönemler hesaplarını silmek isteyebilmektedir. Bunu en doğal hakları olarak gören Tumblr, hesap silme konusunda üyelerine hızlı yanıt vermektedir.

Tumblr Hesap Silme Adımları Nelerdir?

Tumblr sitesi üzerinden açmış olduğunuz hesapları telefon ya da bilgisayar üzerinden silebilirsiniz. Tumblr mobil uygulaması üzerinden hesap silme işlemine izin verilmiyor olsa da mobil tarayıcınız üzerinden hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Yöntem:

Tumblr Hesap Silme Adımları (Resimli Anlatım)

* Web tarayıcınızı açın ve “Tumblr.com” adresine girin ardından hesabınıza giriş yapın.

Tumblr Hesap Silme Adımları (Resimli Anlatım)

* Sağ üst bölümde yer alan “Profil Simgesine” tıklayın.

Tumblr Hesap Silme Adımları (Resimli Anlatım)

* Açılan kısımdan “Ayarlar” linkine girin.

Tumblr Hesap Silme Adımları (Resimli Anlatım)

* Sayfanın en altında bulunan “Hesabı Sil” butonuna tıklayın.

Tumblr Hesap Silme Adımları (Resimli Anlatım)

* Karşınıza çıkan ekrana e-posta ve şifrenizi girin ardından “Her Şeyi Sil” linkine tıklayın.

Böylece Tumblr hesap silme adımlarınız tamamlanmış olacaktır.

  1. Yöntem:

Yukarıda anlattığımız yöntemler uzun geldiyse aşağıdaki kısa yöntem ile Tumblr hesap silme adımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

* Buraya tıklayın ve direkt hesap silme ekranına gidin.

Tumblr Hesap Silme Adımları (Resimli Anlatım)

* E-posta ve şifrenizi girdikten sonra “Her Şeyi Sil” bölümüne tıklayın ve hesabınızı silin.

Tumblr Hesap Dondurma Var mı?

Tumblr sosyal ağ ve blog sitesi maalesef hesap dondurma imkanı sunmamaktadır. Direkt olarak yukarıda anlattığımız adımları uygulayarak hesabınızı silmenize izin vermektedirler.

Hesap Silme İşleminden Sonra Ne Olur?

Tumblr hesap silme işlemi sonrası, silinen blog URL’si bir daha kullanılmamaktadır. Takip ettiğiniz blog sayfası üyeliklerinden de çıkmış oluyorsunuz. İlerleyen dönemde tekrar aynı e-mail adresiniz ile yeni bir blog açıp kullanabilirsiniz.

Hesap Silme İşlemini Geri Alabilir miyiz?

Tumblr direkt hesap silme işlemi yaptığından silinen hesabınızı geri getirmeniz mümkün değildir. Bundan dolayı hesabınızı silmeden önce iyice düşünmeli ve yedek almalısınız.

Tumblr Hesap Silme Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Tumblr hesabınızda bulunan tüm görseller, temalar, beğeniler, iletiler, mesajlar ve bloglar geri döndürülemeyecek şekilde silinecektir. Ek olarak takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişiler ile de bağlantılarınız tamamen kopacaktır. Bundan dolayı Tumblr hesap silme öncesi mutlaka yedek almanızı öneririz. Ayrıca takip ettiğiniz kişileri de not almanız ilerleyen dönemlerde tekrar Tumblr kullanmak istediğinizde size yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda sizlere resimli anlatım ile Tumblr hesap silme adımlarını anlattık. Bu konu ile ilgili soru ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu