Sosyal Medya

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

TikTok hesap silme işlemi, son dönemde çok sık gündeme geliyor. Kısa videolar paylaşılan bir sosyal medya platformu olarak bilinen TikTok’un belli bölgelerde yasaklanması ve açıkçası amacı dışında kullanılmaya başlamasıyla beraber birçok kullanıcı TikTok’a veda etmek istiyor.

Haliyle TikTok hesap silme işleminin nasıl yapılacağı oldukça önemli bir konuma geldi. Öyle ki akıllı telefonunuzda yer alan TikTok uygulamasını direkt olarak kaldırmak hesabınızın silinmesi anlamına gelmiyor. Uygulamaya girip öncelikle hesabınızı kapatmanız gerekiyor. Eğer hesabınızı nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız, rehberimiz size yardımcı olacaktır.

TikTok Hesap Silme Adımları

Yapacağınız işlemlerde adımlara dikkat edin. Adımlarda tek tek ilerlerseniz hesabınızı sorunsuz bir şekilde silmeniz mümkün.

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  • TikTok profilinizi açın.

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  • Sağ üst kısımda yan yana sıralanmış bir şekilde “Üç Nokta” göreceksiniz.
  • Profilinizden bu üç nokta alanına tıklayarak açın. Bu kısım sizin ayarlar bölümüne geçmenizi sağlayacak. (Sürüm farklılıklarından dolayı direkt ayarlar menüsü açılmayabilir. Böyle bir durumda “Gizlilik ve Ayarlar” kısmına tıklayın.)

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  • Ayar menüsü üzerinden de “Hesabımı Yönet” kısmına tıklayın.

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  • Alt kısımda karşınıza gelecek “Hesabı Sil” sekmesine dokunun. (“Hesabı Sil” seçeneği yoksa, “Hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?” sekmesine tıklayın.)

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  • Sizden güvenlik amaçlı olarak şifre istenecektir. Şifrenizi karşınıza gelen ekrana bir kez daha giriş yapın ve “Devam” deyip geçin.

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  • Şifre yazmanız durumunda onayı vermiş olacaksınız. Şimdi son olarak “Hesabı Sil” butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar. Bundan sonra hesabınız silinecektir. TikTok hesap silme işlemi için merak edilecek birkaç noktayı da tahmin ediyoruz. Merak edeceğiniz bu konular için de soru cevap şeklinde ilerleyelim.

TikTok Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma (Soru – Cevap)

Hesap Kapanana Kadar Oturum Açabilir miyim?

Hesabınız kapanana kadar oturum açamazsınız. Eğer oturum açarsanız hesabınız yeniden aktif duruma geçer ve kapatılmaz.

Hesap Ne Zaman Kapanır?

Hesabınız hemen kapanmıyor. Hesabınızın kapanması için 30 günlük bir süre var. 30 gün boyunca giriş yapmamanız gerekecek. Aksi halde kullanıma devam edersiniz. Silme işlemi gerçekleştirilmez.

Gönderdiğim Videolara Erişebilir miyim?

Hesabınız kapandıktan sonra gönderdiğiniz videolara erişim şansınız kalmıyor.

Mesajlar Silinecek mi?

Hesabınız kapansa bile depolanmayan sohbet mesajları, diğer kullanıcılarda yine görüntülenmeye devam edecek.

30 Güne Kadar Hesap Gözükecek mi?

30 gün içerisinde hesabınız devre dışı bırakılacak. Bu süre içerisinde hesabınız halka açık olarak sunulmayacak. Siz bu süre içerisinde yeniden giriş yaparsanız da hesabınız yeniden aktif edilecek ve ancak o zaman diğer kullanıcılar da hesabınızı görebilecek.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu