Ana Sayfa Mobil Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu ve Çözümü

Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu ve Çözümü

Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu ve Çözümü

Her ne marka telefon kullanırsanız kullanın olur olmadık zaman dilimlerinde telefona mesaj gelmiyor sorunu ile karşılaşma olasılığınız vardır. Bu türden bir sorunla karşılaştığınızda değişik çözüm yolları aramanız ve bu çözüm yollarının üzerine yoğunlaşmanız gerekecektir. Biz de “Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu ve Çözümü” başlığı altında tarafınıza gönderilen mesajların telefonunuza düşmemesi problemini çözmeniz için sizlere bazı öneriler sunacağız.

1-Sesli Yönlendirmeleri Kaldırın.

“##002#” Kodunu Tuşlama Adımı

Telefonunuza gelen her türlü mesaj ve arama Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom tarafından otomatik olarak telesekretere yönlendirilmektedir. Bu sebeple herhangi bir kişiden gelen mesajın telefonunuza düşme süreci de bir o kadar uzayabiliyor. Söz konusu süreyi kısaltmak ve gelen mesajları anlık olarak almak için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

  • Telefonunuzun numara tuşlama sayfasını açın.
  • Bu sayfada ##002# numarasını tuşlayın.
  • Numarayı çevirdikten sonra “Arama Butonu” yardımıyla kodu aktifleştirin.

Belirtilen işlemleri eksiksiz olarak yaptığınızda karşınıza “Tüm Yönlendirmeler İptal Edildi.” başlıklı bir yazı çıkacaktır. Bu uyarı yazısından sonra artık gelen mesajlar anlık olarak telefonunuza düşecektir.

2- Telefonunuzun Şebeke Ayarlarını Kontrol Edin.

Telefonunuzun Şebeke Ayarlarını Kontrol Etme Adımı

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri bazı zaman dilimlerinde yapmış olduğu şebeke iyileştirme çalışmalarından dolayı mesaj alma ve gönderme işlemlerinde kısıtlama uygulayabiliyor. Bu sebeple telefona mesaj gelmiyor sorunu ile karşılaşmanızın en önemli sebebinin operatörler tarafından yapılan iyileştirme çalışmaları olduğunu söyleyebiliriz. Bir süre telefonunuzdaki şebeke durumunu kontrol edin ve ardından halen daha sorununuz devam ederse direkt olarak operatör sağlayıcısının müşteri hizmetleriyle iletişime geçin. Bu iletişimin sonucunda sizlere gerekli bilgilendirmeler yapılacak ve sorunu çözmeye yönelik yardımcı olunacaktır.

3- Mesaj Merkez Numarası Bilgilerini Güncelleyin.

Mesaj Merkez Numarası Bilgilerini Güncelleme Adımı

Her operatörün kendine ait bir mesaj merkez numarası bilgisi bulunmaktadır. Mesaj göndermenin ve almanın aktif olarak gerçekleşmesi için bu numara telefonun “Mesaj Ayarları” bölümünde yer almalıdır. Bu numarayı ilgili alana girdikten sonra telefona mesaj gelmeme sorunu tamamıyla ortadan kalkacaktır.

Mesaj Merkez Numarasını Güncelleme Adımları

  • “Mesajlar” uygulamasını açın.
  • “Mesaj Ayarları” bölümüne girin.
  • “Mesaj Merkezi Numarası” sayfasına ulaşın.

Bu sayfada yer alan numarayı aşağıdaki numaralar arasından uygun olanla güncelleyin.

Turkcell Mesaj Merkez Numarası: +905329010000

Türk Telekom Mesaj Merkez Numarası: +905598008000

Vodafone Mesaj Merkez Numarası: +905429800033

4- Telefonu Kapatıp – Açın.

Telefonu Kapatıp – Açma Adımı

Her ne kadar bir önceki başlıklarda belirtilen işlemler telefona mesaj gelmeme sorununa çözüm niteliğinde olsa da sizi başarıya ulaştırmadığı durumlarda telefonu kapatıp açarak çözüm bulmaya çalışabilirsiniz. Bu nedenle telefonunuzu güç tuşu aracılığıyla kapatın ve 1-5 dakika aralığında bekledikten sonra tekrardan açın.

5- Telefonu Şebeke Arızası Sebebiyle Garantiye Gönderin.

Telefonu Şebeke Arızası Sebebiyle Garantiye Gönderme Adımı

Bu içerikte sizlere sunmuş olduğumuz öneriler telefona mesaj gelmeme sorununu ortadan kaldırmıyorsa büyük olasılıkla telefonun arızası şebekeden kaynaklıdır. Hâl böyle olunca telefonun onarılması için garanti ya da teknik servis desteğine ihtiyacınız olabilir. En kısa süre içerisinde telefonunuzu profesyonel kişilere emanet ederek soruna çözüm bulabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle “Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu ve Çözümü” adına birçok öneri paylaştık. Söz konusu önerilerin her birini dikkate alarak karşılaştığınız problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin