Teknoloji

Teknoloji Harikası Diş Fırçası Oclean X Pro

Cep telefonları, bilgisayarlar, ev aletleri derken akıllı ürün teknolojilerinin değiştirmeye başladığı ürünlerden birisi de diş fırçaları. Daha önce bu alanda yapay zeka destekli diş fırçası modeli olan Oral-B serisinden söz etmiştik. Şimdi ise bir başka yapay zekalı diş fırçası Oclean X Pro ortaya çıktı.

Akıllı telefonları aratmayacak teknolojisiyle dikkat çekmesi söz konusu olacak olan Oclean X Pro diş fırçalarının hem akıllı hem de sonik yapısı, bu alanda nasıl bir değişimin olduğunu gösteriyor.

Yapay Zeka Destekli Oclean X Pro Özellikleri

Fırçanın en önemli farkı, üzerinde yer alan ekran kısmı. Fırçanın tam orta kısmında renkli bir ekran bulunuyor. Merkezde yer alan bu dokunmatik ekran, diş yapısı konusunda bilgi veriyor. Her fırçalama sonrasında, bu ekranda ne kadar verimli bir şekilde dişinizi fırçaladığınız görüntüleniyor. Fırçalama yoğunluğunuza ve fırçalama şekillerine göre ekran üzerinde diş temizliğiniz için değerlendirme sunuluyor.

Burada kullanıcıların verilerinin kayıt altına alındığını ve bir takip sistemi oluşturulduğunu da ekleyelim. Kullanıcılar diş temizliği ile ilgili verilerini takip ederek, diş sağlığı konusunda ne denli bir yol aldıklarını da öğrenebiliyor.

Teknoloji Harikası Diş Fırçası Oclean X Pro

Bunu akıllı bilekliklerin ya da akıllı saatlerin spor koçluğu özelliği olarak düşünebilirsiniz. Spor koçluğu modu sayesinde akıllı bileklikler ve akıllı saatlerle, spor verilerinizi takip edebiliyor ve ne kadar ilerlediğinizi görebiliyorsunuz. Oclean X Pro bunun diş sağlığı versiyonunu sunmakta.

Serinin üzerinde yapay zeka destekli bir de frekans azaltma sistemi bulunuyor. Kullanıcılar dişlerini çok sert bir şekilde fırçalayacak olursa, yapay zeka bunu algılıyor ve diş fırçasının frekansını azaltarak, fırçanın yavaşlamasını sağlıyor.

4 farklı fırça modunun bulunduğu seride, 6 eksenli bir jiroskop sensör sistemi de bulunmakta. Bu sensörler sayesinde fırçanın hareketleri algılaması söz konusu. Yine bu sayede de fırçalama teknikleri için de deneyimleriniz izlenebiliyor.

2 saat içerisinde hızlı şarj olabilen ve 1 aylık bir pil ömrü sunan Oclean X Pro, IPX7 sertifikasıyla suya karşı da koruma sağlamakta. Hem Android hem de iOS işletim sistemine uygun olan bir uygulaması da bulunan diş fırçasının yapay zeka destekli cihazlar içerisinde en iyi örneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliklerle beraber akıllı diş fırçası modelinin Ocak ayında satışa çıkacağını ve 50 dolar satış fiyatının olacağını da ekleyelim.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu