Teknoloji

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Karşılaştırması

Çocuklar için satışa çıkarılan akıllı saat modellerine hemen hemen her sene yeni modeller ekleniyor. Çocuğunuzu sürekli kontrol altında tutmanızı sağlayan ve bir nevi anlık takip imkanını elde etmenizi sağlayan bu akıllı saatler içerisinde en çok karşılaştırılan seriler ise TCL Alcatel Movetime MT40 ile Wiky Watch 4 modelleri. Benzer özelliklerle gelen iki akıllı saatin nasıl farkları var ve hangi model daha önde gibi sorulara cevap aramaya çalışacağız. Sözü uzatmayalım ve TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 karşılaştırmasına geçelim.

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Tasarım

İki akıllı saatin tasarımı kısmından söz ederek işe başlamak gerekecek. Tasarım kısmında hem renkli bir yapı var hem de çocuğunuzun bir aksesuar olarak kullanabileceği nitelikte dış yapıya yer verilmiş durumda.

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Karşılaştırması

TCL Alcatel Movetime MT40 Tasarım: TCL, akıllı saatlerinin tasarımında genel bir şablon ortaya koyuyor. TCL Alcatel Movetime MT40 modelleri de bunlardan bir tanesi. Mini ekran yerleşimi ile gelen seri, tamamen plastik malzemeden üretilmiş. Hem çerçeve kısmı hem de kordon malzemesi plastik.

Ekran kısmına geçtiğimiz zaman ise dairesel tasarım yerine kutu tasarım dediğimiz tasarım kullanılmakta. Arka bölümde ise tamamen düz bir yapı var. Ekranın hemen üzerinde bir kamera kullanılması ise tasarımı destekleyen nokta olmuş. Tasarım için son detayımız ise yanlarda bulunan girişler olacaktır. Saatin yanında hem SIM kartı takabileceğiniz hem de USB ile şarj yapabileceğiniz bir soket alanı bulunuyor. Bu alan genel çerçeve kalınlığının biraz daha artmasına neden olmuş durumda.

Ölçüler: 45 mm X 39.05 mm X 14.55 mm Ağırlık: 50 gram

Renkler: Mavi ve Pembe

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Karşılaştırması

Wiky Watch 4 Tasarım: Çocuk saatlerinde ince çerçeve beklemeyin. Camın dış darbelere karşı korunması için ekran, çerçevenin biraz daha içinde kalıyor. Yani ekranda bir çerçeve payı bırakılıyor. Birçok modelde bu böyle. Haliyle çerçeveler biraz daha geniş. Saati çarptığınızda ya da yanlara gelen darbelerde, ekranın hasar görmesini engelleyecek bir tasarım var. Mini ekranda kamera hemen üste eklenerek biraz daha detay verilmiş. Yan kısımda SOS yardım tuşu ve arka kısımda da SIM giriş alanı dikkat çeken başka noktalar. Genel olarak mini ekran tasarımı korunmakta.

Renkler: Mavi, Pembe, Siyah

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Ekran Özellikleri

Tasarımları konusunda belli detayları paylaştığımız akıllı saat modellerinin ekran özelliklerinden de söz edelim.

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Karşılaştırması

TCL Alcatel Movetime MT40 Ekran: 2D ekran camının kullanıldığı akıllı saat, renkli bir ekran paneli sunuyor. 1.3 inçlik ekran boyutuna da yer verilen serinin 240 X 240 piksel çözünürlük değeri var ve tam dokunmatik ekran kullanılmakta. Diğer modellerden farklı olarak sadece dokunmatik bir butonun bulunmadığını tam dokunmatik ekran kullanıldığını vurgulayalım.

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Karşılaştırması

Wiky Watch 4 Ekran: Yine 2D ekranların kullanıldığı akıllı saat renkli ekrana sahip. TCL modelinde olduğu gibi renkli ekran TFT teknolojisinde. 1.3 inç ekran boyutuna karşın çözünürlük değeri ise 240 X 240 piksel. Yine bu seride de tam dokunmatik ekrana yer verilmiş.

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Teknik Özellikler

Her iki akıllı saatin de öne çıkan kısmı akıllı çocuk saatleri olması. Bunun için saatlerin içerisinde yer alan RAM, işlemci gibi detaylardan çok serilerin ne kadar işlevsel olduğu ve nasıl özellikleri olduğunu anlatmaya çalışacağız.

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Karşılaştırması

TCL Alcatel Movetime MT40: TCL akıllı saati, SIM kart destekleyen bir model. Bu sayede saat üzerinden çocuğunuzla istediğiniz an iletişim kurabiliyorsunuz. İstediğiniz an akıllı telefonunuza kuracağınız uygulama ile saati görüntülü olarak arayabiliyorsunuz. Görüntülü arama dışında sesli mesaj gönderme, kısa mesaj gönderme ve yanıtlama özellikleri de bulunuyor.

Bu özelliklerin dışında ebeveynler için önemli olan birkaç detay daha var. Saat güvenli bölge ve güvenli rehber özelliklerini destekliyor. Güvenli rehber sayesinde sadece sizin onay verdiğiniz kişilerin rehbere eklenmesi ve saat üzerinden aranabilmesi sağlanıyor. Güvenli bölge özelliği ise, harita üzerinde çizdiğiniz güvenli bölge sınırlarını kontrol etmenize olanak vermekte. Son olarak bu seride çocuğunuzun seveceği bazı mini oyunlar olduğunu da eklemiş olalım.

 

Wiky Watch 4: Hemen hemen benzer seriler olan Wiky modelinde de güvenli rehber ve güvenli bölge özellikleri sunuluyor. Bunun dışında SIM kart sayesinde hem videolu görüşme gerçekleştirebiliyorsunuz hem de sesli arama ya da sesli mesaj gönderme işlemini yerine getirebiliyorsunuz. Konum bilgisi paylaşma ve SOS sistemine de sahip olan akıllı saat, anlık takip ayrıcalığı da sunuyor. Bu sayede çocuğunuzun hareketlerini harita üzerinden izleyebiliyorsunuz. Yine bu saat içerisinde de mini oyunlar mevcut.

TCL Alcatel Movetime MT40 vs Wiky Watch 4 Fiyatı

  • TCL Alcatel Movetime MT40: 850 – 900 TL
  • Wiky Watch 4: 1200 – 1300 TL

Karşılaştırma Genel Yorum

İki akıllı saat modelinin de belli başlı takip ve koruma özellikleri var. Saatlerin özellikleri ise oldukça yakın. Burada fiyatı göz önüne alacak olursak TCL modeli daha çok öne çıkıyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. Merhaba , alcatelin bahsettiğiniz MT40 modeli ile wiky watch 4plus modeli arasında ne gibi fark var? Alcatel 1200 TL Wiky ise 1900 TL .. bu kadar farka değecek ne gibi bir artısı var? çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu