Mobil

System UI Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Son zamanlarda, Android cihazlarda ortaya çıkan “System UI durduruldu hatası” çoğu kullanıcının canını sıkıyor. Dolayısıyla, bizler Help 724 ailesi olarak durumun farkında olduğumuz için bu makalemizde sizlere, System UI durduruldu hatası nasıl çözülür? Sorusunun cevabını vereceğiz. Ancak sorun için sunacağımız iki farklı çözüm yöntemi bulunuyor. Bu yüzden sorun ortadan kalkana kadar her iki yöntemi de denemenizi tavsiye ediyoruz.

Çözüm Yöntemi 1: Google Önbelleğini Temizlemek

Cihazınızın uygulama yöneticisine girerek, Google uygulamasının önbelleğini temizlediğinizde “System UI durduruldu hatası” son buluyor. Şimdi sizlere bu hatayı gidermek için Google önbelleğini temizleme işlemini tüm ayrıntılarıyla anlatacağız. Bu işlemi gerçekleştirmek için:

System UI Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

  • Öncelikle, cihazınızın genel menüsünde yer alan “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Daha sonra, ayarlar bölümünün alt kısmında yer alan “Uygulama Yöneticisi” seçeneğine girerek cihaza yüklü olan uygulamalar arasından “Google” uygulamasını bulun ve uygulamanın üzerine dokunun.

System UI Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

  • “Google” uygulamasına dokunduktan sonra, karşınıza çıkan penceredeki “Hafıza” bölümüne girin ve açılan ekrandaki “Önbelleği Temizle” butonuna dokunun.

Bahsettiğimiz bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, cihazınızın Google önbelleği silinir ve “System UI durduruldu hatası” son bulur.

Ancak yine de bu hatayı araştırırken, Google önbelleğini temizleme yönteminin, çoğu kullanıcıda işe yarasa bile bazı kullanıcılarda sonuç vermediğini gözlemledik. Dolayısıyla sizlere, bu konuda etkili bir çözüm yöntemi daha önereceğiz.

Çözüm Yöntemi 2: Security Master Uygulaması

Security Master uygulaması, virüs tarama, gereksiz dosyaları silme, uygulama önbelleklerini temizleme vb. işlemlerin hepsini gerçekleştirebilen bir uygulama ve Google Play Store’da (Uygulama Kaldırılmıştır) yer alan bu uygulamayı indirmek tamamen ücretsiz. Dolayısıyla uygulamayı indirip kurduktan sonra, gerçekleştireceğiniz basit bir tarama işlemiyle “System UI durduruldu” hatasından sonsuza dek kurtulabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten ve kurduktan sonra:

System UI Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

  • İlk olarak, Security Master uygulamasını açın ve karşınıza gelen ekrandaki “Start” butonuna dokunun.
  • Sonrasında, açılan küçük penceredeki “Keşfet” seçeneğiyle devam edin.

System UI Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

  • Şimdiyse, açılan ekrandaki “Tara” seçeneğine dokunarak tarama işlemini başlatın. Böylece Security Master programı cihazınızı tarayarak, “System UI durduruldu” hatasının ortaya çıkmasına sebep olabilecek, virüsler, gereksiz dosyalar, uygulama önbellekleri vb. unsurların hepsini tespit eder.
  • Tarama sonlandığında, ekranın alt kısmında bulunan “Tümünü Çöz” butonuna dokunun.

“Tümünü çöz” butonuna dokunduktan sonra program, daha önce bahsettiğimiz bütün işlemleri gerçekleştirir ve size, gerçekleşen işlemlerle ilgili aşağıdaki gibi bir rapor sunar:

System UI Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Bu bildirimle karşılaştığınızda Security Master uygulaması “System UI durduruldu” hatasını gidermiş olacaktır. Artık cihazınızı bu hatayla karşılaşmadan kullanabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu