Teknoloji

Swindon Powertrain Elektrikli Motor Kitini Duyurdu

Elektrikli araçların sayısı günden güne artış gösteriyor. Markaların fosil yakıt kullanılan sistemlere karşı yavaş yavaş yeni teknoloji elektrikli motorlara yöneldiğini görüyoruz. Fakat bu dönüşümün tamamlanması kısa sürmeyecek. Hem şarj istasyonu sıkıntıları hem de araçlarda yer alan menzil sorunları, tamamen çözülebilmiş değil. Buna karşın elektrikli motor teknolojileri için sürekli yeni bir adım atılıyor. Son olarak Swindon Powertrain özel bir motor kiti duyurdu. Elektrikli motor kiti, fosil yakıtlı araçları hibrit araca çevirebiliyor.

Swindon Powertrain Elektrikli Motor Kiti

Hem çevreci bir yakıt sistemi olması hem de portatif bir yapısı olması sayesinde Swindon Powertrain elektrikli motor kitinin bir hayli öne çıkacağını söyleyebiliriz. Tamamen gücünü elektrikten alan motor; iletim aksamı, güç çeviricileri ve soğutma sistemlerini de içerisinde barındırıyor. Bu da motorun istenildiği gibi monte edilmesini sağlamakta. Öyle ki herhangi bir fosil yakıtlı araca elektrikli motoru takabiliyorsunuz.

Swindon Powertrain Elektrikli Motor Kitini Duyurdu

İlk etapta kulağa ilginç gelebilir ancak Swindon Powertrain bunu başarmış. 154 kg ağırlığında olan motor, fosil yakıt kullanan araçlara takılabiliyor ve araç hibrit hale getiriliyor. Daha önce bu yönde bir çalışma yapılmamıştı.

Tıpkı aracınıza LPG sistemi takar gibi motoru entegre ettirmeniz mümkün olacak. Toplamda 110 beygir güç üretebildiği de açıklanan elektrikli motor kitinin, özellikle binek araçlarda sorunsuz bir şekilde kullanılması söz konusu olacak.

Swindon Powertrain, sonradan eklenebilen elektrikli motorların ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda kesin bir tarih vermedi. Fakat marka tarafından yapılan açıklamaya göre 2020 yılında ilk denemeler yapılacak. Ticari anlamda satışların ne zaman başlayacağı ve sistemin ne zaman kullanıma gireceği konusunda ise net bir bilgimiz yok. Bunun için bir süre daha açıklamaları takip etmek gerekecek.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu