Sosyal Medya

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Herhangi bir nedenden dolayı Swarm hesap silme işlemi yapmak istiyor olabilirsiniz. Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıda anlatacağımız yönergeleri takip ederek Swarm hesap silme nasıl yapılır öğrenmiş olacaksınız. Swarm, dünya genelinde en çok tercih edilen yer bildirim yani diğer adıyla Check-in uygulamasıdır. Foursquare uygulamasının alt uygulaması olarak geliştirilen Swarm’da bulunduğunuz mekanlarda yer bildirimi yaparak hem sosyal hayatınızı arkadaşlarınızla paylaşabilir hem de bulunduğunuz mekandaki yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Sosyal medya mecraları arasında böylesine çok tercih edilen ve kullanılan bir uygulama olan Swarm’ı bir gün silmek isteyebilirsiniz. Gizlilik sorunlarından dolayı, artık bu uygulamadan sıkıldığınızdan dolayı, kız veya erkek arkadaşınız ile beraber aldığınız bir karar doğrultusunda Swarm hesap silme işlemi yapabilirsiniz. Peki, Swarm hesap silme nasıl yapılır ? Aşağıdaki yönergeleri sırası ile takip ettiğinizde Swarm hesabınızı silebilirsiniz.

Hesap silme işlemine başlamadan önce bilmemiz gereken bazı bilgiler var. Bunlardan ilki diğer sosyal medya uygulamalarında bulunan hesap dondurma işlemi Swarm uygulamasında bulunmamaktadır. Diğer bilgi ise Swarm hesap silme işlemi yapabilmeniz için Foursquare üzerinde bulunan hesabınızı silmeniz gerekmektedir. Swarm uygulamasının içinde doğrudan hesap silme yapamazsınız. Bu yüzden hesap silme işlemine ilk olarak internet tarayıcımızdan Foursquare hesabınıza giriş yaparak başlamalısınız.

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Foursquare uygulaması için tıklayın. Foursquare uygulamasını internet tarayıcınız üzerinden açtıktan sonra aşağıdaki resimde bulunan ekran karşınıza gelecektir. Ekran üzerinde, sağ üst tarafta bulunan Giriş Yap butonuna tıklayın ve Swarm hesap bilgileriniz ile Foursquare’a giriş yapın.

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra tekrar aşağıdaki resimde bulunan ekran karşınıza gelecektir. Swarm hesap silme işlemine başlayabilmek için profil adınızın üzerine fare yardımı ile gelin. Aşağıya doğru açılan sekmelerden Ayarlar sekmesine tıklayın.

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza ilk olarak profilinizi düzenleyebileceğiniz ayarlar bölümü çıkacaktır. Buradan yapmanız gereken sağ tarafta bulunan menülerden ok işareti ile belirttiğimiz Gizlilik Ayarları menüsüne tıklayın. Şimdi, karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir form sayfası gelecektir. Aşağıda ok işareti ile gösterilen “Hala soruların varsa” yazısına tıklayın.

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Karşınıza resimdeki gibi hesap silme formu çıkacaktır. Bu formda Foursquare ve Swarm uygulamasından neden ayrılmak istediğinizi soran bir soru bulunmakta. Altta ise 4 farklı seçenek bulunmakta. Buradan Swarm hesap silme nedeninizi işaretleyiniz. Bu form sayfası kimi zaman İngilizce olarak karşımıza çıktığı için seçeneklerde bulunan yazıların Türkçelerini de sizler için yazdık.

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

1. Seçenekte, yararlı görünmüyor, 2. Seçenekte, Foursquare’den çok fazla e-posta alıyorum, 3. Seçenekte, gizlilik endişelerim bulunuyor, 4. Seçenekte ise, diğer adında dört farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan size uygun olan seçeneği işaretleyiniz.

Swarm Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Formu doldurduktan sonra aşağıda bulunan Delete Account butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra karşınıza sizden hesabın asıl sahibi olduğunuzu ispatlamanız için şifre girmeniz istenecektir. Swarm hesabınızda kullandığınız şifreyi buraya girin ve “Confirm” butonuna tıklayın. Bu sayede Swarm hesap silme nasıl yapılır öğrenmiş oldunuz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Swarm mobil uygulaması içerisinde hesap silme yapamıyorsunuz. Swarm hesap silmek için Foursquare üzerinde bulunan hesabınızı silmeniz gerekiyor. Yukarıda belirttiğimiz işlemlerin tamamında genel uygulama olan Foursquare hesabınızın nasıl silindiği anlatılmaktadır. Zaten Foursquare hesabınızı sildiğinizde doğrudan Swarm hesap silme işlemi de yapmış olacaksınız. Anlatılan adımlarda yaşadığınız sorunları bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu