Ana Sayfa Oyun Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Dijital dünyanın artık hayatımızda iyice yer etmesiyle birlikte oyun satış platformlarının gördüğü ilgi de gün geçtikçe artmaya başladı. Bu platformlar kullanıcılarına belirli ücretler karşılığında fiziksel satın almayla uğraşmadan birkaç tık sayesinde oyun satın alma imkânı sunuyor. Steam’de bu platformların arasında yer alıyor. Steam’i kullanan kişilerin sayısı çok fazla olduğu için her kullanıcının platforma giriş yaparken kullandığı giriş yöntemi de farklılık gösteriyor. Hâl böyle olunca masaüstü programını kullanan kişiler pek bir sorunla karşılaşmazken internet tarayıcısıyla giriş yapmayı tercih eden kişiler sık sık “Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu” ile karşılaşıyor. Bu içeriğimizde ilgili sorunun çözümüne dair uygulamanız gereken yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

1- Steam’e Giriş Yaptığınız Tarayıcıyı Değiştirin.

Steam’i bilgisayarınıza indirdiğiniz program aracılığıyla açtığınızda platformun birçok özelliğini rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Her ne kadar kullanım olarak kolaylık sağlıyor olsa da programı bilgisayarınıza indirmek istemediğiniz durumlarda direkt tarayıcı aracılığıyla platformun kendi internet sitesinden oyunlarınıza ve çevrimiçi arkadaşlarınıza erişebiliyorsunuz. Bazı tarayıcılar ne yazık ki platforma giriş yapılmak istendiğinde uyumluluk konusunda problemlerle karşılaştığı için “Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu” ile karşılaşmanıza sebep oluyor. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken tek işlem alternatif tarayıcılara yönelmektir.

Steam’i Sorunsuz Başlatan Tarayıcılar

Bu iki tarayıcıdan herhangi birini bilgisayarınıza kurarak platforma kolayca erişmenin avantajını değerlendirebilirsiniz.

2- Steam’i Gizli Sekmeden Açın.

Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu” ile karşılaşan birçok kullanıcının uygulamış olduğu çözüm yöntemlerinden biridir. Her ne kadar yöntemin uygulanışı sağlam sebeplere dayandırılmıyor olsa da sorun basitçe çözülebilir.

3- Tarayıcının Önbelleğini Temizleyin.

İnternet tarayıcısı olarak hangisini kullanırsanız kullanın “Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu” ile karşılaştığınızda uygulamanız gereken bir diğer işlem tarayıcı önbelleğini temizlemektir. Google Chrome tarayıcısını kullandığınızı varsayarak önbellek temizleme adımlarını bu tarayıcıya göre anlatacağız.

 • Google Chrome tarayıcısını açın ve sağ üst köşedeki “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
  Üç Nokta
 • Ayarlar” butonuna tıklayarak açılan sayfada ekranı kaydırarak “Gizlilik ve Güvenlik” kategorisine ulaşın.
 • Bu kategorinin alt kısmındaki “Tarama Verilerini Temizle” seçeneğine dokunun.
  Tarama Verilerini Temizle
 • Verileri Temizle” seçeneğine tıklayarak önbellek temizleme işlemini tamamlayın.
  Verileri Temizle

Hatayla karşılaştığınız andan itibaren bu yöntemi uyguladığınızda sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

4- İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin.

Bilgisayarda kurulu olan internet tarayıcısından “Steam” internet sitesine giriş yapmak için kararlı bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir. Bu bağlantıya sahip olmadığınızda ilgili internet sitesinin açılması da mümkün olmayacaktır. Eğer ki internet bağlantınızı bilgisayara dağıtan modemdeki tüm ışıklar yanıyor ancak sağlam bir internet bağlantısı sunmuyorsa öncelikle modemi açıp kapatmayı tercih edebilirsiniz. Bu adımla da çözüme ulaşamadıysanız direkt olarak internet sağlayıcınızın müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz.

5- Bilgisayarınızın DNS Ayarlarını Güncelleyin.

Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu” çözümüne ulaşmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de bilgisayarın DNS ayarlarını güncellemektir. Bu işlem birkaç basit adım neticesinde mümkün oluyor. İlgili adımlar aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşılmıştır.

 • Masaüstünün sağ alt köşesindeki “Wi – Fi” ya da “Ethernet” simgesine sağ tıklayın ve “Ağ ve İnternet Ayarları Öğesini Açın” seçeneğine tıklayın.
  Ağ ve İnternet Ayarları Öğesini Açın
 • Gelişmiş Ağ Ayarları” başlığı altındaki “Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir” butonuna dokunun.
  Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir
 • Ağ Bağlantıları” penceresinden size ait ağı bulup sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine basın.
  Özellikler
 • İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” ibaresinin üzerine çift tıklayın.
  İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)
 • Aşağıdaki IP Adresini Kullan” yazısına tıklayıp alt kısımdaki kutulara sahip olduğunuz DNS adreslerini yazın.
  Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan
 • Tamam” seçeneğine dokunarak yaptığınız değişiklikleri kaydedip çıkın.

Bu noktada hangi DNS adresini kullanacağınızla ilgili fikir sahibi değilseniz “Güncel DNS Adresleri ve DNS Nasıl Değişir?” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bu yöntemlerin her biri birçok kullanıcının sık sık karşılaştığı “Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu” ile karşılaşılması durumunda sizi çözüme kavuşturacaktır. 6 farklı çözüm yoluna alternatif olarak siz de bu sorunla karşılaşmış ancak farklı bir çözüm yolunu deneyerek ilgili hatayı çözmüşseniz kullandığınız yöntemi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin