Oyun

Steam Profil Resmi Değiştirme (Resimli Anlatım)

Milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındıran Steam günümüzde hala en popüler oyun satın alma ve oynama platformlarından biri olmaya devam ediyor. Dolayısıyla bizlerde Steam ile ilgili bazı işlemlerin nasıl gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu makalemizde de ziyaretçilerimiz için Steam profil resmi değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Steam hesabınıza giriş sağladıktan sonra:

Steam Profil Resmi Değiştirme

  • İlk olarak, ana pencerenin üst kısmında, sağ tarafta yer alan profil isminizin olduğu sekmeye tıklayın ve açılan küçük menüdeki “Profil” seçeneğiyle devam edin.

Steam Profil Resmi Değiştirme

  • Daha sonra, açılan ekranın sağ üst bölümünde bulunan “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.

Steam Profil Resmi Değiştirme

Steam Profil Resmi Değiştirme

  • Ekranda, yukarıdaki pencere açıldığında sol tarafta yer alan “Avatar” bölümüne girin ve “Avatarınızı Yükleyin” butonuna tıklayın.

Steam Profil Resmi Değiştirme

  • Son olarak, yüklemek istediğiniz Steam profil resmi için bilgisayarınızda yüklü olan bir resmi veya fotoğrafı seçin ve “” butonuna tıklayın.

Bu işlemleri geçekleştirdikten sonra Steam profil resmi değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır. Ancak Steam ile ilgili yapabileceğiniz profil ayarları yalnızca bununla sınırlı değildir. Eğer isterseniz yukarıdaki görselimizde yer alan “Profil Arka Planı” sekmesine tıklayarak, başka biri profilinize girdiğinde arka planda görünen resmide değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra “Küçük Profil” sekmesine tıklayarak, profilinize giriş yapmadan yalnızca avatarınızı görüntüleyen kullanıcıların gördüğü arka planı da değiştirebilirsiniz.

Ancak söylediğimiz bütün işlemler için bazı durumlarda işleminiz gerçekleşmeyebilir. Siz profil resminizi değiştirmek için gerekli işlemleri tamamlamanıza rağmen profil resminiz değişmemiş olarak gözüküyorsa ilk yapmanız gereken yüklediğiniz resmin boyutunun 184×184’ten yüksek olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır, çünkü Steam’de bu boyuttan küçük resimleri veya fotoğrafları profil resmi yapmanız mümkün değildir. (Resmin boyutunu öğrenmek için resmin üzerinde sağ tuşa tıkladıktan sonra özellikler seçeneğine girmeniz ve açılan pencerede ayrıntılar sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır) Eğer resminizin boyutu yeterli büyüklükte olmasına rağmen profil fotoğrafınız değişmiyorsa yapmanız gerekenler Steam’de çevrimiçi durumda olmak ve Steam hesabınızı kapatıp tekrar açmaktır.

Böylece sizlere Steam profil resmi değiştirme işlemini tüm detaylarıyla aktarmış olduk. Dilerseniz konuyla ilgili yaşadığınız problemleri makalemizin sonunda yer alan “yorum yap” bölümü aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu