Ana Sayfa Oyun Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam, dünyanın en büyük bilgisayar oyunu satın alma ve oynama platformlarından biri olarak oyun severlerin vazgeçilmezi haline gelmeyi başardı. Elbette bunda Steam’in, oyun mağazasındaki çeşitliliğin, arkadaşlarınızla beraber sorunsuz bir şekilde online oyun oynayabilmenizi sağlamasının ve kolay bir kullanıma sahip olmasının büyük payı var.

Ancak Steam’in kullanımı son derece kolay olsa da Steam Türkçe değilse kullanmak zorlaşabiliyor ve kullanıcılar Steam’de arkadaş ekleme, oyun satın alma vb. işlemleri gerçekleştiremeyebiliyorlar. Bu duruma son vermek için “Steam nasıl Türkçe yapılır?” adlı bu makalemizde sizlerle gerekli işlemleri özgün görseller eşliğinde adım adım paylaşacağız. Steam’i Türkçe yapmak için:

Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

  • Öncelikle, Steam hesabınıza girdikten sonra, açılan pencerenin sol üst köşesinde bulunan “Steam” seçeneğine tıklayın ve açılan menüden “Settings” seçeneğini seçin (Eğer Steam diliniz İngilizce değilse belirttiğimiz seçenekleri menüdeki sıralamasını dikkate alarak takip edebilirsiniz. Örneğin burada Steam seçeneğine tıkladıktan sonra açılan menüden üstten 5. seçeneğe tıklıyoruz).

Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

  • Daha sonra, açılan pencerede, görseldeki gibi “Interface” seçeneğine girerek Steam dilinizin belirtildiği yerin hemen sağındaki “Aşağı Yönlü Ok İşaretine” tıklayarak Steam dil menüsünü açın.
  • Burada listelenen diller arasında “Türkçe (Turkish)” seçeneğini seçin ve pencerenin sağ alt köşesinde bulunan “OK” butonuna tıklayın.

Belirttiğimiz bütün işlemleri uyguladıysanız “Steam’i Türkçe yapma” işlemi tamamlanmıştır. Son olarak Steam’in, siz “OK” butonuna tıkladıktan hemen sonra Türkçe olmayacağını, Steam’i Türkçe kullanmak için “OK” butonuna tıkladıktan sonra Steam’den çıkarak hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerektiğini belirtiyor ve makalemizi sonlandırıyoruz.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin