Oyun

Steam Eski Kütüphane Görünümüne Nasıl Dönülür?

Steam, dünyanın en büyük dijital oyun platformlarından biri olmasına karşın, Epic Games gibi yeni nesil rakiplerine karşı zorlanmaya başladı. Steam’in kurucusu Valve firması bu durumun farkında ve sürekli yeni güncellemeler sunuyor. Son olarak uygulama arayüzü için yeni bir tema sunulmuştu. Tema ana öge olarak kütüphaneyi değiştiriyordu. Yeni temadan sonra kullanıcıların kütüphane kısmında oyunlar hakkında detaylı görüntülere ulaşabildiğini gördük.

Sağ kısımda çok daha büyük oyun simgelerinin yer aldığı yeni tasarımda, sol kısımda ise oyunların isimlerinin bulunduğu bölümdeki logolar biraz daha büyük simgelerle sunuluyor. Bu tasarımı genel olarak beğenen kullanıcılar olduğu gibi sevmeyen kullanıcılar da var. Neyse ki yeni temayı sevmeyen ve yeni temaya alışamayan kullanıcılar için de eski temaya dönmenin bir yöntemi var. Peki, eski temaya nasıl döneceğiz?

Steam Eski Kütüphane Tasarımına Dönme

Eski görünüme yeniden dönmek isteyen kullanıcılar için Valve önemli bir düzenleme yaptı. Kullanıcıların geri bildirimlerini değerlendiren firma, yeni güncellemesi sonrasında bir süre eski sürüm ile yeni sürüm arasında geçiş yapılmasına izin verecek.

Bu güncelleme şimdilik beta olarak sunulmuş durumda. Steam eski kütüphaneye dönme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar beta sürümünden yararlanabiliyor. İşlem adımlarına geçelim ve beta sürümü üzerinden eski tasarıma nasıl döneceğimize bakalım.

Steam Eski Kütüphane Görünümüne Nasıl Dönülür?

 • Bunun için Steam uygulamasının en güncel sürümünü yüklemeniz gerekecek. Önce Steam sekmesine tıklayıp “Steam Güncellemelerini Denetle” butonuna basın. Güncelleme varsa otomatik yüklenecektir. Sonrasında aynı sekmeyi açın ve bu kez “Ayarlar” kısmını seçin.

Steam Eski Kütüphane Görünümüne Nasıl Dönülür?

 • Doğrudan “Hesap” menüsü açılacak ve buradan da “Beta Katılımı” bölümünde yer alan “Değiştir” kısmına mouse ile tıklamanız gerekecek.

Steam Eski Kütüphane Görünümüne Nasıl Dönülür?

 • “Beta Katılımı” penceresi açılacak ve bu pencerede “Beta Katılımı:” şeklinde bir ifade göreceksiniz. Bu bölümde seçim çubuğu var. Seçim çubuğuna gelip, “Steam Beta Update” sekmesini seçmeniz gerekiyor. Ardından “Tamam” deyin.

Steam Eski Kütüphane Görünümüne Nasıl Dönülür?

 • “Tamam” seçeneğine basmanızın ardından “Yeniden Başlatma Penceresi” ile karşılaşacaksınız. Buradan da “Yeniden Başlat” demeniz gerekiyor.
 • Uygulama güncellenip kısa süre içerisinde yeniden açılacaktır.

Steam Eski Kütüphane Görünümüne Nasıl Dönülür?

 • Eski Steam görünümüne dönme işlemi için uygulama açıldıktan sonra üst kısımda yer alan “Görünüm” kısmına tıklayın. Burada “Basit Görünüm” seçeneğini seçmeniz durumunda Steam eski kütüphane tasarımına dönmüş olacak.
 • Tekrar yeni görünüme geçmek için aynı menüden “Gelişmiş Görünüm” sekmesini kullanmanız yeterli.

Adımları takip ederek kolayca Steam eski kütüphane görünümüne dönmeniz mümkün. Beta sürümün tamamlanması ve final serisinin yayınlanmasının ardından bu özelliği beta sürümüne geçmeden kullanabileceksiniz.

Merak Edenler İçin

Beta sürüm güncellemesini yükledikten sonra, başka yeni özellikler ve düzenlemeler de karşınıza çıkacak. Merak eden kullanıcılar için bu yenilikler ve düzenlemelerin neler olduğundan da söz edelim.

 • Steam Cloud hesaplarında yaşanan sorunlar giderildi.
 • Kütüphanede oyun simgeleri için gizleme yapılabiliyor.
 • Bazı oyunların yüklenmesinin ardından masaüstünde ikonlarının gözükmemesi sorunu giderildi.
 • Oyunların kaldırılması sırasında Steam’in çökme sorunu giderildi.
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu