Oyun

Steam’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Dünyada yaygın olarak kullanılan oyun satın alma ve oynama platformu Steam’de birçok insan arkadaşlarıyla beraber oyun oynamanın tadını çıkarıyor. Elbette arkadaşlarınızın oyununa katılabilmeniz için ya da kendi oyunuza arkadaşlarınızı davet edebilmek için öncelikle Steam arkadaş ekleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Tabii ki Steam’de arkadaş ekleyebilir, arkadaşlarınızın oynadığı oyunları görebilir ve onları yakından takip edebilirsiniz.

Ancak bunu yapmanız için bazı arkadaş ekleme şatları söz konusu. Örneğin Steam’de arkadaş ekleyebilmeniz için ilk olarak açtığınız Steam hesabında fiyatı 5 doların üzerinde olan bir harcama yapmanız gerekmektedir. Bu harcamaysa iki şekilde yapılabilir. Bunlardan ilki fiyatı 5 doların üzerinde olan bir oyun satın almak, ikincisi de herhangi bir oyunda oyun içi sunulan bazı materyalleri satın almak (yine 5 doları geçmeniz gerekecektir).

Eğer yukarıda bahsettiğimiz iki işlemden birini yerine getirip Steam’de 5 doların üzerinde bir harcama gerçekleştirdiyseniz artık Steam arkadaş ekleme işleminin nasıl yapılacağını anlatabiliriz. Bunun için:

Steam Arkadaş Ekleme

Steam Arkadaş Ekleme Kılavuzu

İlk olarak, Steam hesabınızı açın ve pencerenin sol üst kısmında yer alan “Arkadaşlar” bölümüne tıkladıktan sonra açılan küçük pencerede “Arkadaş Ekle” seçeneğiyle devam edin.

Steam Arkadaş Ekleme Kılavuzu


YÖNTEM: 1

Arkadaş Ekle” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki pencere gelecektir. Bu pencerede Steam arkadaş ekleme işlemini yapabilmeniz için 3 farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişiden aldığınız kodu “Arkadaşınızın Kodunu Girin” kısmına yazmaktır (Arkadaşınızın kodu da tıpkı sizin kodunuz gibi yukarıdaki pencerede görünecektir).


YÖNTEM: 2

İkincisi, “Veya Hızlı Davet Gönderin” ibaresinin altında yer alan linki kopyalayarak herhangi bir platform üzerinden arkadaşınıza göndermektir (linki arkadaşınızın bilgisayarına ulaştırmanız gerekmektedir, dolayısıyla duruma göre mail ya da sosyal medya aracılığıyla iletebilirsiniz). Arkadaşınız gönderdiğiniz linke tıkladığında onu arkadaş olarak eklemiş olursunuz (Bu işlemin gerçekleşmesi için arkadaşınızın Steam hesabının da açık olması gerekmektedir).


YÖNTEM: 3

Üçüncü yöntemse arkadaşınızın Steam adını “Arkadaşınızın Profil Adını Girin” ifadesinin bulunduğu kutucuğa yazdıktan sonra kutucuğun sağ tarafındaki mercek işaretine tıklamaktır. Böylece arkadaşınızın profili görüntülenecek ve profilin hemen yanında “Arkadaş Ekle” butonu yer alacaktır. Bu butona tıklayarak arkadaşınızı eklemiş olursunuz.


Böylece, sunduğumuz 3 farklı yöntemle sizlere Steam arkadaş ekleme kılavuzu sunmuş olduk. Aynı zamanda arkadaş eklemeden önce 5 doların üzerinde harcama yapmanız gerektiğini belirterek Şartlar Neler? Sorusunu da yanıtlamış olduk. Yine de aklınıza takılan herhangi bir soru için veya bize destek olmak için makalemizin sonunda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanabilişiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu