Multimedya

Spotify’da Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Spotify’da şifre sıfırlama, Spotify’da şifre yenileme nasıl yapılır? Sorularının cevaplarına bu makalemizden ulaşabilirsiniz. Çünkü makalemizde sizlere, bu işlemleri hem mobil cihazlar hem de bilgisayar üzerinden gerçekleştirmenin en kısa ve basit yöntemini sunuyoruz. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan hemen işlem aşamalarını anlatmaya başlayalım. Spotify’da şifre sıfırlama işlemi için:

Spotify’da Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak https://www.spotify.com/tr/password-reset/ linkine tıklayarak görseldeki sayfaya gidin.
  • Daha sonra “E-posta Adresi veya Kullanıcı Adı” başlığının altında yer alan metin kutucuğuna tıklayarak Spotify hesabınız için kullandığınız e-posta adresini veya Spotify kullanıcı isminizi girerek “Gönder” butonuna tıklayın.

Spotify’da Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • Böylece karşınıza, görseldeki ibarenin yer aldığı bir sayfa açılacak ve Spotify için kullandığınız e-posta adresine Spotify tarafından bir mail gelecektir.
  • Şimdi bu e-posta adresinize girerek Spotify’dan gelen mail’i açın.

Spotify’da Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • Mail’i açtığınızda Spotify’da şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilmek için görselde olduğu gibi “Parolanı Sıfırla” linkiyle karşılaşacaksınız. Bu linke tıklayın.

Spotify’da Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • Linke tıkladıktan sonra “Şifre Sıfırlama” işlemini gerçekleştireceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada “Yeni parola” ve “Yeni Parolayı Tekrarla” kutucuklarına tıklayarak her iki kutucuğa da belirlemek istediğiniz yeni şifreyi yazın (şifreniz en az 8 haneli olmalıdır).
  • Şifrenizi her iki kutucuğa da yazdıktan sonra “Ben Robot Değilim” seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin ve “Gönder” butonuna tıklayın.

Spotify’da Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • Böylece Spotify’da şifre sıfırlama işlemi tamamlanır ve karşınıza “Parola Güncellendi” bildiriminin bulunduğu bir sayfa açılır. Eğer bu sayfadaki “Hesaba Git” butonuna tıklarsanız herhangi bir şifre girmeden direkt hesabınıza giriş yapmış olursunuz.

Son olarak Spotify’da şifre yenileme işlemini yaptıktan sonra hesabınıza giriş yaptığınız bütün cihazlarda oturumunuzun otomatik olarak kapanacağını belirterek makalemize burada son veriyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu