Ana Sayfa Multimedya Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı Spotify müzik dinleme uygulaması, sunduğu özelliklerle her gün üye sayısını hızla arttırmaya devam ediyor. Uygulama, kullanıcılara sunduğu birçok özellikle özgün bir yapıya sahip. Bu özelliklerden bazıları ise; çevrimdışı (internete bağlı olmadan) müzik dinleme olanağı, çalma listesi oluşturma, şarkı sözü takibi, şarkılar arasında çapraz geçiş özelliği ve kullanıcıların birbirini takip ederek, birbirinin dinledikleri, beğendikleri müzikleri görebilmesini sağlaması gibi birçok özelliği uygulama içerisinde kullanıcılarına sunmaktadır.

Uygulama her ne kadar bu özelliklere sahip olsa da birçok kullanıcı Spotify hesabını silmeyi tercih edebiliyor. Uygulamanın ücretli Premium sürümünde hiçbir reklam söz konusu olmazken, ücretsiz sürümünü kullanan kullanıcıların birçoğu karşılarına sıklıkla çıkan reklamlardan rahatsız olabiliyor. Üstelik kullanıcılar çıkan reklamları dinlemek istemeyip bilgisayarının ya da telefonunun sesini kıstığında ise reklam duruyor ve sesi tekrar açıncaya kadar ilerlemiyor. Haliyle kullanıcılar reklamı dinlemek zorunda kalıyor.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar aracılığıyla Spotify hesap silme işlemini yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla izlemeniz gerekmektedir.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İlk olarak www.spotify.com adresine giderek sağ üst köşede yer alan ‘’Oturum Aç’’ seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfada Spotify hesabınıza giriş yapmanız için gerekli olan mail adresinizi ve şifrenizi girerek sağ alt tarafta yer alan ‘’Oturum Aç’’ seçeneğine tıklayın.

Daha sonra, buradaki https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ linkine tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Linke tıkladıktan sonra gelen sayfadan ‘’İletişim Formu’’ seçeneğine tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Karşınıza çıkan seçeneklerden ‘’Hesap’’ seçeneğine tıklayarak devam edin.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu aşamada ise ekrandaki seçeneklerden ‘’Hesabımı Kalıcı Olarak Kapatmak İstiyorum’’ seçeneğine tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Açılan sayfadan ‘’Hesabı Kapat’’ butonuna tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Gelen diğer aşamada da tekrar ‘’Hesabı Kapat’’ butonuna tıklayıp devam edin.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Kapatmak istediğiniz hesabı doğruladıktan sonra ‘’Devam’’ butonuna tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu sayfada yer alan ‘’Anlıyorum ve hesabımı yine de kapatmak istiyorum’’ kutucuğunu işaretleyip ‘’Devam’’ seçeneğine tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu aşamada ise Spotify tarafından ekranda belirtilen mail adresine doğrulama bağlantısı yollanacaktır.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Mail adresinize giriş yapın ve gelen maildeki ‘’Hesabımı Kapat’’ butonuna tıklayın.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bağlantıya tıkladıktan sonra yukarıdaki sayfa açılacaktır. Bu sayfadan sonra Spotify hesabınız tamamen kapanmaktadır. Fakat vazgeçmeniz durumunu düşünen Spotify, size hesabınızı tekrardan aktif edebileceğiniz bir bağlantı yollayacaktır. Bu bağlantı 7 gün süreyle sınırlıdır. Hesabınızı tekrardan aktif etmek isterseniz eğer 7 gün içerisinde gelen maildeki linke tıklamanız gerekmektedir.

Bu adımları uygularken karşınıza herhangi bir sorun çıkıyorsa ve hesabınızı kapatamıyorsanız ya da 24 saat geçmesine rağmen Spotify tarafından herhangi bir mail almamışsanız office@spotify.com adresine kullanıcı bilgilerinizi belirttiğiniz bir mail atarak destek isteyebilirsiniz. Gelen mailler bazı durumlarda mailinizin Spam kutusuna düşebilmektedir. Dolayısıyla mail atmadan önce Spam kutunuzu kontrol ettiğinizden emin olun.

İleride tekrar hesap açmaya karar verirseniz, silinen hesabınızda kullandığınız mail adresini tekrar kullanabilirsiniz. Ancak tekrar kaydolduğunuzda, silmeden önceki kullanıcı adınızı kullanamazsınız. Bunun yanı sıra, kaydettiğiniz müzikler, müzik listeleri ve takipçileriniz silinmiş olacaktır.

Spotify Hesap Silme İşleminden Sonra Ücret Alınır Mı?

Premium kullanıcılar İçin Spotify hesap silme işleminde dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bazı durumlarda Spotify Premium hesabın kalıcı olarak silinmesine rağmen kullanıcılardan ücret talep edilebilmektedir. Bunun sebebi hesap silme sürecinin Fatura Geçiş Dönemine denk gelmesidir.

Premium kullanıcılar silmek istedikleri hesabı yeni faturalandırma döneminden en az 3-4 gün önceden kapatması gerekmektedir. Premium hesaplar için fatura kesim tarihi genel olarak üye olunan gün veya üyelik tarihine yakın bir gün olmaktadır. Bu tarihi hatırlamayan kullanıcılar, hesap sayfalarının sol tarafında yer alan menüden sırasıyla ‘’Üyelik’’ ve ‘’Bir Sonraki Fatura Tarihini Kontrol Etme’’ seçeneklerine tıklayarak fatura kesim tarihlerini öğrenebilirler.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin