İnternet

Spam / Gereksiz Posta Kutusu Nerede?

Spam mailler, kimi zaman reklam odaklı kimi zaman ise zararlı yazılımları yaymak için kullanılan mailler olarak değerlendirilebilir. Kullanılan hemen hemen her mail servisinde spam mesajların kullanıcılar açısından bir güvenlik sorunu oluşturmaması için belli başlı önlemler alınmıştır. Spam mesajları filtreleme ve spam mesajları farklı bir klasör / bölüm altında toplama en çok kullanılan yöntemler olarak biliniyor. Fakat burada da şöyle bir sorun karşımıza çıkıyor.

Bazen gerekli olan mailler de spam posta kutusuna düşebiliyor. Bu durumda gelen maillerden haberiniz olmuyor ya da maili fark edemeden mail siliniyor. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak adına spam posta kutusunu kontrol etmek oldukça önemli. Peki, maillerde spam kutusunun nerede olduğunu biliyor musunuz? En çok kullanılan mail servislerinde spam kutusuna nasıl ulaşacağımıza bakalım.

Gmail Spam Posta Kutusu Nerede?

Google’ın mail servisi olan Gmail, spam mesajları belli bir klasör altında tutuyor ve 30 gün süre sonrasında bu mesajları otomatik olarak siliyor. Gmail servisinde spam mesajlara ulaşmak için izleyeceğiniz yol ise şöyle olacak:

  • Sol kısımda yer alan mail menüsü alanına gelin ve buradan “Diğer” seçeneğine tıklayın.

Spam / Gereksiz Posta Kutusu Nerede?

  • Açılan menüden “Spam” kısmına girmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz “Tüm Postalar” sekmesini seçerek spam maillerin de bulunduğu tüm postaların görüntülenmesini de sağlayabilirsiniz.

Outlook Spam Posta Kutusu Nerede?

Microsoft’un resmi mail servisi olan Outlook üzerinden de yine spam mailler için klasörleme mantığı yapıldığını görüyoruz. Spam mail klasörüne ulaşmak için:

  • Sol bölümde bulunan “Klasörler” seçeneğine gelin.

Spam / Gereksiz Posta Kutusu Nerede?

  • “Önemsiz E-posta” ya da “Gereksiz” klasörünü seçin. Spam mesajların tutulduğu klasör açılacaktır.

Yandex Mail Spam Posta Kutusu Nerede?

Yandex servisinde Spam maillerin tutulduğu klasör hemen “Çöp Kutusu” kısmının altında yer alıyor. Sol bölümde şöyle bir sıralama var:

Spam / Gereksiz Posta Kutusu Nerede?

  1. Gelen Kutusu.
  2. Gönderilmiş Postalar.
  3. Çöp Kutusu.
  4. Spam.
  5. Taslaklar.

“Spam / Gereksiz posta kutusu nerede?” sorusuna en çok kullanılan mail servisleri üzerinden cevap aradık. Unutmadan bir hatırlatma yapalım. Spam klasöründeki maillerinizi kontrol ederken dikkatli olmanız gerekiyor. Zararlı yazılım içeren bir maille karşılaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu