Sosyal Medya

Sosyal Medyada WP Ne Demek?

WP sosyal medya dilinde sıklıkla kullanılan bir kısaltma haline geldi. Dolayısıyla WP’yi Instagram’da Facebook’da Twitter’da ve diğer bütün sosyal medya platformlarında görebilirsiniz. Elbette sosyal medya jargonuna hakim değilseniz WP sizin için bir şey ifade etmeyecek ve aklınızda WP ne demek? Sorusu belirecektir.

WP sosyal medyada genellikle yaygın olarak kullanılan WhatsApp uygulamasının ilk ve son harflerinden oluşturulan bir kısaltma şeklinde kullanılmaktadır. Dolayısıyla “WP’ye gel, WP’den, WP’de” vb. gibi kullanımlarda WhatsApp uygulaması kastedilmektedir. Eğer bir arkadaşınız da size bu kısaltmayı kullanırsa büyük bir ihtimalle WhatsApp’tan bahsediyordur.

Ancak, WP terimi sosyal medya dilinde WhatsApp’ın kısaltması anlamına gelse de bazı gamerlar hem oyunlarda hem de Reddit gibi sosyal medya platformlarında WP’yi farklı bir anlama gelecek şekilde kullanabilmektedir. Örneğin LOL, PUBG, CS:GO gibi oyunlarda WP “Well Played” yani “Güzel Oyundu” “İyi Oynadık” anlamına gelecek biçimde kullanılır. Bu yüzden gamer dilindeki anlamı ve sosyal medyadaki anlamı oldukça farklıdır. Fakat, bazı gamerlar oyun dilinde kullandıkları WP’yi sosyal medyada da kullanmaktadır. Böyle kullanımlarda ise WP ne demek? Sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır.

Örneğin gamerlar WP’yi sosyal medya dilinde herhangi bir paylaşım hakkında “iyi olmuş, güzel iş, iyi iş” anlamlarında kullanabilmektedir. Bu yüzden sosyal medyada bazı kişiler yalnızca beğenilerini ifade etmek için de “WP” kısaltmasını kullanırlar.

Dolayısıyla aslında WP kısaltmasının tam anlamını kavrayabilmek için WP’nin kullanım alanına ve nasıl kullanıldığına dikkat etmek gerekmektedir. Bu yüzden birisi “WP’ye gel” dediğinde kesin olarak WhatsApp’ı kastediyordur ancak sosyal medyada herhangi bir fotoğrafın veya gönderinin altına yazılan “WP” muhtemelen yalnızca o fotoğrafa veya gönderiye olan beğeniyi ifade ediyordur.

Böylece Sosyal medyada WP ne demek? Sorusunun çeşitli cevaplarını sizlere aktarmış olduk. Artık siz de makalemizdeki bilgiler eşliğinde WP’nin kullanım alanına ve şekline bakarak hangi anlama geldiğini anlayabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu