Teknoloji

Sony, PlayStation 5 İçin Kolları Sıvadı

Yeni nesil oyun konsolu olarak piyasaya sürülen PlayStation 4, milyonlarca adetlik satış başarısına imza atmayı başardı. Özellikle satış konusunda en büyük rakibi Xbox One’ı geride bırakan konsol, ilk çıktığı günden bu yana farklı versiyonlar ile piyasada boy gösterdi. En son daha güçlü sürüm olan PS4 Pro ürününü satışa sunan Sony, şimdilerde ise bir sonraki adım ile gündemde.

Yeni PlayStation Kesin Bir Şekilde Geliyor

Sony, PlayStation 5 İçin Kolları Sıvadı

PS4 ilk çıktığı günlerde özellikle 4K çözünürlük desteğinin yeterli güçte verilmemesi ve oyunların 30 FPS akıcılığında oynanması gibi konularda bolca eleştiri aldı. Hatta yorumların ardı arkası kesilmediği için PS4 Pro çıktı dahi denilebilir. Ancak tüm bunlar, yeni neslin yeterli güçte olduğuna dair kesin yorumların yapılmasını sağlamadı. Bu konuya değinen Sony CEO’su, yeni bir konsola ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Financial Times’a konuşan Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, bu noktada yeni bir konsola ihtiyaç olduğuna değindi. Kullanıcıların yanı sıra şirketin en yetkilisinin de bu yönde düşünüyor olması, yeni bir PlayStation konsolunun gelmekte olduğuna işaret ediyor.

Yeni Konsol PS5 mi Olacak?

Sony, PlayStation 5 İçin Kolları Sıvadı

Söz konusu görüşün belirtilmesi sonrasında akıllara gelen ilk soru, elbette yeni konsolun PS5 mi olacağı. Tıpkı PS4 Pro’da olduğu gibi PS4 jenerasyonunu takip eden ancak çok daha güçlü bir donanıma sahip olan konsol da gelebilir. Benzer örnek Xbox One cephesinde yaşanmıştı. Native 4K çözünürlük desteği sunabilen Xbox One X, şu sıralar en güçlü konsol olarak anılıyor.

Bir diğer soru ise elbette çıkış tarihi. Daha önce ortaya çıkan bilgiler, yeni PlayStation konsolunun en erken 2021 tarihinde geleceğini söylüyordu. Sony CEO’sunun açıklaması, belki de şirket içinde işlerin hızlandığını gösteriyordur.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu