Bilgi

Sonsuzluk (∞) İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk işareti olan (∞) bu sembol hakkında bilgiler aktaracağız. Sonsuzluk işareti nasıl yapılır, sonsuzluk işareti nedir gibi sorularınızı bu yazımız içerisinde cevaplamaya çalışalım. Öncelikle sonsuzluk işareti nedir sorusu ile başlayalım. Bu sembol çoğunlukla matematik ve fizik alanında kullanılmaktadır.

Matematik ve fizikte sonu olmayan sayı ve benzeri şeyleri ifade etmektedir. Sonsuz sayıda terim gibi soyut bir kavram olmaktadır. Günümüzde ise sadece matematik ve fizik alanında değil, farklı amaçlar içinde sonsuzluk işareti kullanılmaktadır. Örnek olarak sevgisinin ve aşkının sonsuz olduğunu ifade etmek için sonsuzluk işareti kullanılmaktadır.

Sonsuzluk sembolü olan birçok aksesuarı bulmakta günümüzde çok kolay. Özellikle takı sektöründe daha çok ön plandadır. Peki bu sonsuzluk işareti nasıl yapılır sorusunun cevabı ise? Bu sorunun cevabını sizlere görsel anlatım ile sunalım. Yapılacak işlem aşamaları çok kolay eğer kısa yoldan bu işarete ulaşmak istiyorsanız. Buradan (∞) kopyalayabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır

İlk olarak bilgisayarınızın ‘’Başlat’’ butonuna tıklayın. Ardından ‘’Çalıştır’’ butonunu kullanın. Eğer Windows 7 üstü işletim sistemine sahipseniz arama bölümüne ‘’Çalıştır’’ yazarak arama yapın. Çalıştır ekranı geldikten sonra ‘’charmap’’ komutunu girin.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır

Karşınıza ‘’Karakter Eşlem’’ ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinden ‘’Aranan’’ bölümüne ‘’Sonsuz’’ yazın ve ‘’Ara’’ butonuna tıklayın. Yukarıda yer alan bölümde sonsuzluk işareti çıkacaktır. Sonsuzluk işaretine tıklayın ve ‘’Seç’’ butonunu kullanın. Son olarak ‘’Kopyala’’ butonu ile istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır

Yukarıda anlattığımız işlemin biraz daha kısa yolu ise ‘’Unicode’a git’’ bölümüne ‘’221E’’ Kodunu kullanarak kısa yoldan sonsuzluk işaretine ulaşabilirsiniz. Tüm işlem aşamaları bu kadar. Sonsuzluk işareti nasıl yapılır ve sonsuzluk işareti nedir sorularınızı yukarıdaki içeriğimizle yanıtladık. Merak ettiklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu