Teknoloji

Son Teknoloji Buggy Aracı Mitsubishi MI-TECH!

2019 Tokyo Otomobil Fuarı kapsamında birçok yeni teknoloji araç karşımıza çıktı. Bu araçlar içerisinde belki de en çok dikkat çeken model ise Mitsubishi MI-TECH serisi oldu. Buggy olarak bilinen arazi araçlarına dahil olacağı açıklanan Mitsubishi MI-TECH, tam bir teknoloji harikası olarak öne çıkmış durumda. Dilerseniz hemen markanın fuar kapsamında açıkladığı bilgilere geçelim.

Hibrit Motor ile Dikkat Çekecek Mitsubishi MI-TECH

Yeni seri araçların özellikle motor kısmında fark yaratan bir teknoloji ile geleceği açıklandı. Hibrit motor olarak bilinen elektrik destekli motorla sunulacak olan serinin, tam olarak teknik özellikleri ise belli değil.

Son Teknoloji Buggy Aracı Mitsubishi MI-TECH!

Motoru bir kenara bıraktığımız zaman, hem iç donanım hem de dış tasarım kısmında dikkat çeken bir seri karşımıza çıkıyor. İç donanım kısmında ön cama doğru yansıtılabilen bir hayalet ekran kullanılacak ve bu şekilde sürücülere yol durumu ve araç durumu hakkında bilgiler gösterilecek. Bunun dışında aracın gösterge paneli içerisinde ise tamamen dijital bir gösterge paneline yer verileceği görülüyor.

Mitsubishi tarafından geliştirilen özel bir multimedya sistemine de sahip olacak olan Mitsubishi MI-TECH, araç içi teknolojileri kısmında da benzerlerinden ciddi bir fark ile ayrılıyor. Aracın dışına çıktığımız zaman ise uzay kapsüllerine benzer bir tasarım görüyoruz. Tabii ki şu an için araçlar konsept aşamasında. Bu nedenle dış tasarımın değişmesi muhtemel.

Yine de dış tasarıma baktığımız zaman T şeklinde farlar ve çok geniş lastikler dikkat çekmekte. Bahsettiğimiz gibi tıpkı uzay kapsülüne benzeyen serinin, ne zaman satışa çıkacağı konusunda ise herhangi bir açıklama bulunmuyor. 2021 yılında konsept aşamasından üretim aşamasına geçebileceği söylenen Mitsubishi MI-TECH için kesin tarih paylaşımının yapılmadığını da eklemek lazım.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu