Bilgi

Smart TV Netflix Kurulumu Nasıl Yapılır?

Netflix; dünya üzerinde en popüler dijital yayın platformlarından biri olma yolunda ilerliyor. Dev bütçelerle hazırlanan Netflix özel yapımlarıyla beraber, platforma ilginin sürekli olarak arttığını söylemek yanlış olmaz. Bir yandan kaliteli içeriklerle kullanıcıları kendisine çekmeye başlayan Netflix, bir yandan ise platform desteğini genişletiyor ve bu şekilde daha hızlı bir büyüme elde ediyor. Son olarak dijital yayın platformunun akıllı TV ürünlerinde kurulu olarak geldiğini görmeye başladık. Firmanın, markalarla yaptığı anlaşmalar neticesinde birçok akıllı TV için Netflix varsayılan uygulamalar arasında yer aldı. Peki ya akıllı televizyonumuzda Netflix yüklü değilse, bu durumda Smart TV Netflix kurulumu nasıl yapılır?

Adım Adım Smart TV Netflix Kurulumu

Aldığınız Smart TV içerisinde yer alan uygulamalarda Netflix varsayılan olarak sunulmadıysa yani yüklü olarak gelmiyorsa, manuel bir şekilde yükleme yapabiliyorsunuz. Bunun için kullanıcıların televizyonları üzerinde düzenleme yapması gerekiyor.

  • Akıllı televizyonunuzun kumandasını alın ve menü tuşu olarak bilinen “Home Tuşu” kısmına tıklayın.
  • Menüden “Apps (Uygulamalar)” kısmına girin.
  • Arama menüsüne gelin ve “Netflix” yazın.
  • Eğer televizyonunuz Netflix uygulamasını destekliyorsa bu durumda “İndir” butonunu göreceksiniz.
  • “İndir” butonuna basın ve televizyona uygulamayı indirin. İndirme işleminden sonra kurulum otomatik gerçekleştirilecektir.

Artık akıllı televizyonunuzdan Netflix ikonuna tıklayarak uygulamayı istediğiniz zaman başlatabilirsiniz.

Smart TV Netflix Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu işlemle desteklenen herhangi bir akıllı TV modeli için Netflix uygulamasını manuel olarak yüklemek mümkün. Fakat eğer yeni bir akıllı televizyon alacaksanız ve Netflix uygulamasının varsayılan olarak kurulu gelmesini istiyorsanız, size bazı televizyon önerilerinde de bulunabiliriz. Netflix tarafından 2019 yılı için açıklanan önerilen televizyon listesi şöyle:

  • Panasonic: GZ2000, GZ1500, GZ1000, GZ950, GX940, GX900, GX800 modelleri.
  • Philips LED: 6500, 6700, 6800 serisi.
  • Samsung: QLED 8K, 4K, Premium UHD / The Frame / The Serif / RU8000/ Lifestyle TV Modelleri Q950R, Q90R, Q80R, Q85R, Q70R, Q60R.
  • Sony BRAVIA: ZG9, XG8588, XG8596, XG8599, XG8796, AG9, XG9505, XG8505, XG8577 serisi.

Tüm bu modeller Netflix tarafından önerilen ve uygulamanın yüklü olarak sunulduğu TV modelleri. Bu modelleri tercih ederek, manuel kurulum aşamasından kurtulabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu